31 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Przemek Maciejczyk jest poważnie chory. Apel o pomoc.


PrzemekPrzemek Maciejczyk jest 16 – latkiem. Od niemal 5 lat trenuje biegi długie w  klubie lekkoatletycznym „JUVENIA” Głuchołazy.  Lekkoatletyka jest jego  wielką fascynacją .

W sporcie kontynuuje rodzinne tradycje  – oboje rodzice to również byli lekkoatleci „Juvenii”. Przemek jest wyjątkowo pracowity, ambitny i konsekwentny. Trenuje z wielką determinacją, świadomością i pełnym zaangażowaniem. Jest bardzo lubiany przez koleżanki i kolegów w szkole i w klubie. Ma na swoim koncie już kilka poważnych osiągnięć. Jest m.in. aktualnym mistrzem Polski  młodzików w biegach górskich,  zwycięzcą mistrzostw międzywojewódzkich młodzików w biegu na dystansie 2000m i zdobywcą 8 miejsca podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego na tym samym dystansie.

Mimo, że snuł poważne plany o  swoich udanych występach podczas tegorocznej olimpiady młodzieży w przełajach i w biegu przeszkodowym, nie wypatrzyliśmy go na starcie. Od ponad pół roku jest poważnie chory. Choroba – ziarnica złośliwa ( choroba nowotworowa układu chłonnego) objawiła się wczesną wiosną. Przemek musiał zaniechać  swojej pasji  – mamy nadzieję, że na krótko.

Stanął jednak, jak zawsze dzielnie,  do najtrudniejszej w swoim życiu walki. Walki o  zdrowie.
Sport zdążył już go zahartować i nauczył borykać się z przeciwnościami losu. Tak jak był twardy i niezłomny na biegowych trasach i bieżni, tak twardy i niezłomny jest w walce z chorobą.

Podziwiamy go. Przemek wierzy głęboko, że wróci do biegania. Wierzymy razem z nim.
Przez cały okres choroby Przemek znajduje się pod opieką Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii  i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Symptomy poprawy stanu zdrowia są zauważalne, niemniej jednak leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.

MULKS „JUVENIA” Głuchołazy zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc finansową. Środki zebrane na koncie ułatwią Przemkowi  i  rodzicom funkcjonowanie w tej bardzo ciężkiej dla nich sytuacji.

Jeśli możesz wesprzyj,  choćby symbolicznie walkę Przemka i jego rodziców o zdrowie !
Wszak jesteśmy jedną lekkoatletyczną rodziną.
    

Jan Macjon
Sekretarz Zarządu
MULKS JUVENIA GŁUCHOŁAZY

    Ewentualne wpłaty prosimy kierować:

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. O. Bujwida 42
50-368 Wrocław
Bank Millenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Z tytułem wpłaty:
„Przemysław Maciejczyk”

 

Możliwość komentowania została wyłączona.