5 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Kupując Kalendarz Biegacza 2016 pomagasz


Koniec starego lub początek nowego roku to doskonała okazja do tego by wyposażyć się w nowy kalendarz. Dla biegaczy ciekawą propozycją jest Kalendarz Biegacza, którego zakup wspiera działalność Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Kalendarz Biegacza 2016 – pojawiający się na rynku po raz drugi – to efekt współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej oraz Klubu AZS AWF Kraków Masters. Celem kalendarza i całego projektu jest umożliwienie rehabilitacji, wsparcia organizacji i jednoczenia w działaniach różnych instytucji. 

Kalendarz to wielowymiarowa wartość

W psychiatrii mówi się że „dobra praca jest lekarstwem”. Dlatego to również projekt rehabilitacji społecznej i zawodowej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Osób, które po kryzysie psychicznym, w takich ośrodkach, próbują wrócić do swoich ról społecznych poprzez kontakt z pracą i zajęciem, realizując trening umiejętności społecznych i ćwicząc komunikację interpersonalną. Potrzebują realnych zadań, chcą czuć się potrzebni i dowartościowani. Doświadczenie kryzysu utrudnia taki powrót, rozbija rzeczywistość na wiele elementów i sprawia że świat jest postrzegany jako nieprzyjazny. Często towarzyszy mu lęk. Warsztat, to bezpieczne miejsce by „trenować”, by „budować na nowo mosty, relacje międzyludzkie”, które pozwolą nabrać zaufania i wzbudzą chęć do współpracy. Wszystko to, dzieje się pod okiem terapeuty zajęciowego – koordynatora projektu.

5

Dzięki pracy nad Kalendarzem, uczestnicy warsztatów mają realne zadanie, które mobilizuje ich do pracy przez okres kilku miesięcy, dalej poczucie uczestniczenia w wielkim przedsięwzięciu, które autoryzują imieniem i nazwiskiem.

Mamy sukces w zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej w firmie wolnorynkowej. Żeby zrozumieć skalę satysfakcji, wystarczy spojrzeć na wskaźniki rehabilitacji i zatrudnienia w Polsce osób niepełnosprawnych. Są bardzo słabe. Praca nadaje wartość i sens życiu, które często odbiera choroba. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne, mogą tworzyć bardzo dobre projekty i dzięki nim wracać do zdrowia. Odzyskiwać siłę i wiarę w swoje możliwości – mówią pomysłodawcy kalendarza.

Co zawiera sam kalendarz?

Kalendarz to nie tylko struktura roku z podziałem na dni, tygodnie i miesiące. To również wydarzenia biegowe zgłoszone do listopada 2015 roku z planem realizacji w roku 2016, 12 pięknych zdjęć najlepszych fotografów w Polsce (Julita Chudko-Szczerba i Piotr Dymus) oraz miejsca na swoje notatki, swoje starty, rekordy itp. 

3

4

W tym roku na okładce kalendarza znalazła się Magdalena Łączak, medalistka mistrzostw Europy i Świata w Skyrunningu.

Koszt kalendarza to 30 zł. Zakup kalendarza, przyczynia się do rehabilitacji podopiecznych, a cała kwota przeznaczona ze sprzedaży, idzie na cele statutowe Stowarzyszenia. Stowarzyszenie można również wesprzeć darowizną lub przekazaniem 1%. Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszenie-rozwoju.eu.

E-mail kalendarzbiegacza@gmail.com

Możliwość komentowania została wyłączona.