26 sierpnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

gdyby lekka była clickbajtowa


Podczas niedzielnego wywiadu telewizyjnego w Radomiu Marcin Lewandowski mówił o swoim rekordowym biegu na 1500 m z Paryża. Z Paryża właśnie nasz eksportowy miler długo podróżował, by kilkanaście godzin później zjawić się na starcie mistrzostw Polski. Pół żartem pół serio mówił, że nie ma swojego helikoptera, bo nie jest – i chyba nigdy nie będzie – tak znany i bogaty jak piłkarze.

Spokojnie, nie będzie o tym, że mi/mu/Wam żal d… ściska, że lekka taktyka nie jest tak popularna jak piłka nożna. Bo raczej nie ściska. Pomyślałem na luzie o tym, jak łatwa byłaby praca dziennikarza – gdyby jednak tak na świecie było. Artykuły sypałbym z rękawa, bo znaczenie dowolnej czynności pozwalałoby mi zupełnie bezkarnie tworzyć „kontent” do kolejnych „clikcbajtowych” „newsów”. Jak mogłyby wyglądać tytuły i leady takich materiałów?

„Zosia na wygnaniu – Sofia Ennaoui wyjechała na obóz do Maroka. Czy już nie chce trenować w Zakopanem? Jaki wpływ na jej decyzję ma prawdopodobny konflikt z czołowym trenerem reprezentacji? (Obejrzyj galerię)”

„Ewa wybiera jabłko: Trwa horror Ewy Swobody. Sprinterka wciąż nie może odnaleźć się na wirażach i zdecydowała się unikać startu na 400 metrów. Tym samym nie cichną spekulacje na temat jej udziału w sztafecie reprezentacyjnej. Trener Matusiński musi więc wciąż mieć twardy orzech do zgryzienia. (Wideo – popatrz, jak łatwo rozłupać orzech bez użycia dziadka)”

„Kszczot na deskach – Adam Kszczot, podwójny wicemistrz świata nie unika świateł reflektorów. Na swoim profilu społecznościowym pochwalił się oszałamiającą kreacją i śnieżnobiałym uśmiechem. Wraz z małżonką (para w związku jest już 6 lat! – Czytaj również: Długie pożycie, jak robią to najbogatsze pary świata) odwiedził mediolańską galerię handlową, sztuki oraz oklaskiwał 800-tny spektakl Traviaty na deskach La Scali."

„Święty-Ersetic w centrum awantury! – Czy polski skarb narodowy, będzie odbierać pałeczkę od obcej osoby? Podczas ostatnich zawodów w Kutnie  członkini polskiej sztafety 4×400 m Iga Baumgart-Witan powiedziała, że jej ostatnia setka była zabójcza – co bezpośrednio dotyka Justynę Święty-Ersetic, nazywaną przez media amerykańskie „Killer Smile Engine”. Sprinterka nie odpowiedziała na masakrujące pomówienia „koleżanki”, co nasz ekspert ocenia jako nieprzypadkowe milczenie.”

„Poniżej 12 sekund
Kołeczek! Karolina Kołeczek, gwiazda europejskiego sprintu, która
myślała o modelingu (l. 26), jest w życiowej formie. Na ostatniej sesji w
Poznaniu, w obecności wielu fanów UMCS Lublin, którzy jeżdżą za nią po
całym świecie i obserwują na treningach – pokonała 100 m z
wykorzystaniem 2 płotków poniżej 12 sekund.”

„Ponad 43 miliony za Zalewa – Hiszpański dziennik „La Carrera” otrzymał mail drugiego masażysty AC Barcelony, który podsłuchał rozmowę działaczy z Katalonii oraz aktualnego pracodawcy Krystiana Zalewskiego – UKS Barnim Goleniów. Wynika z nich, że potrójny mistrz Polski może opuścić macierzysty klub już w najbliższym okienku transferowym. W grę wchodzi kwota 10 milionów euro. (Artykuł sponsorowany Kantor Walut GoldenPB  – posiada swoje forum – skomentuj)”

 

 

____________________

Kuba
Wiśniewski jest redaktorem naczelnym bieganie.pl. Na razie brak mu
czasu na wypisanie pełnej listy swoich osiągnięć. Swoje frustracje i
niespełnione ambicje prezentuje między innymi na
 Instagramie.

Możliwość komentowania została wyłączona.