Jak biegać, żeby schudnąć?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

50latek pisze: 26 sty 2023, 23:25 Ano fakt :hahaha:
Ciekawe, bo ja tak samo to zrozumiałam, ale już nie chciało mi się komentować, uznałam, że to błąd pomiaru i tyle.
To widocznie jakiś błąd postrzegania, tzn. że będąc zaangażowanym w dyskusję na temat x, nawet, jeśli ktoś napisze o y, to mózg zaklasyfikuje to do tematu x.
Ja też ważę generalnie tyle samo, w ruchu, intensywnym, jestem cały czas, czasem w większym - gdy jadę w góry na wspinanie. Wtedy jem jeszcze mniej, spalam więcej, po powrocie owszem, wizualnie jestem chudsza, ale waga podobna - zmienia się struktura ciała i tyle.
Zatem podsumowując: spalam dużo, jem mało i na pewno świadomie, ważę normalnie, tłuszczu mam bardzo mało, wyglądam szczupło. Znajdź tu logikę :hahaha:
W każdym razie to nie jest tylko czysta matematyka, nikt nie wspomniał tu o wieku - z wiekiem metabolizm zwalania, wieloletni trening też wpływa na metabolizm, plus indywidualne cechy, plus gospodarka hormonalna i jeszcze pewnie wiele zmiennych.
New Balance but biegowy
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post


beata pisze: ...
W każdym razie to nie jest tylko czysta matematyka, nikt nie wspomniał tu o wieku - z wiekiem metabolizm zwalania, wieloletni trening też wpływa na metabolizm, plus indywidualne cechy, plus gospodarka hormonalna i jeszcze pewnie wiele zmiennych.
Nawiązując do wieku, zaobserwowałem, że szykując się np. do HM, tak na miesiąc przed startem moja waga się stabilizuje tzn. zjeżdżam w okolice 73 kg i stop. Pewnie trochę więcej jem. Ale wystarczy, że dojdzie jedna zmienna w postaci mojej trzyletniej wnuczki i w ciągu czterech dni zjeżdżam na 71 kg. Po odwiedzinach waga wraca w ciągu tygodnia Obrazek

Lukib
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:52
Życiówka na 10k: 43:35
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze: 26 sty 2023, 22:47 Pytam z pozycji laika, bo sam praktycznie zawsze ważę tyle samo bez znaczenia czy biegam, tańczę, czy leżę, ale naprawdę z miesiąca na miesiąc waga skacze ci o 10 kg, czyli 10-15% twojej wagi?
Pewnie niejeden/niejedna z odchudzających się, chciałoby tak szybko zrzucać 10 kg.
Ja tak mam. W miesiąc-dwa jestem w stanie przybrać 10kg. Od początku stycznia zacząłem biegać i schudłem 7kg. Te skoki mieszczą się w przedziale 90-100kg. Jak już zejdę do 90kg to żeby zejść do 89kg muszę prowadzić dobrą dietę przez miesiąc.
Jednak jak zaczynam biegać to ucinam podjadanie, alkohol itd. Więc nie jest to samo bieganie.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1577
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Tzn. ja też mam taki metabolizm, że nie miałbym problemu zejsć do 70kg gdyby ktoś mi powiedział, że mam do końca lutego do takiej wagi zejść. Pewnie jeszcze to kwestia wieku (jestem świeżutkim 30-latkiem), a potem się to zmieni.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1577
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Niekoniecznie, ja mam pół twojego życia więcej i nie zaobserwowałem u siebie tendencji do nadwagi. Brak ruchu nadwadze sprzyja, to zaobserwowałem (u innych).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Panzer_General
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:09
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ujemny bilans kaloryczny
Tompoz
ODPOWIEDZ