Komentarz do artykułu Nie zmieniłam nic

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Nie zmieniłam nic
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Więcej gadania prowadzącego niż gościa. Nie dowiedziałem się, jaki jest klucz do skoku formy zawodniczki, bo na pewno dałoby się wydobyć, gdyby prowadzący chciał się dowiedzieć.

Do brzegu, do brzegu. To nie jest podcast Kuby Pawlaka, tylko bieganie.pl i nie obchodzi mnie, jakie on studia kończył, ani gdzie biega.

Nie zadawajcie pytań o największy dystans czy inne tego typu pierdoły. Kogo to obchodzi?

O zadawaniu 5 pytań w jednym już nie będę wspominał.

Warto przygotowywać się do wywiadów.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze:Więcej gadania prowadzącego niż gościa. Nie dowiedziałem się, jaki jest klucz do skoku formy zawodniczki, bo na pewno dałoby się wydobyć, gdyby prowadzący chciał się dowiedzieć.

Do brzegu, do brzegu. To nie jest podcast Kuby Pawlaka, tylko bieganie.pl i nie obchodzi mnie, jakie on studia kończył, ani gdzie biega.

Nie zadawajcie pytań o największy dystans czy inne tego typu pierdoły. Kogo to obchodzi?

O zadawaniu 5 pytań w jednym już nie będę wspominał.

Warto przygotowywać się do wywiadów.
Dzięki za uwagi. Gwarantuję Ci, że jestem przygotowany do każdego
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze:To nie jest podcast Kuby Pawlaka, tylko bieganie.pl i nie obchodzi mnie, jakie on studia kończył,
No ale w końcu nie powiedział, bo go rozmówczymi w tym momencie przegadała ;). A nawet byłam ciekawa, bo ja po tej samej uczelni :hahaha: .

No tak, pytania o najdłuższy przebiegnięty dystans są bez sensu, bo w przypadku sportowca wyczynowego nic nie znaczą. Tam nie bije się rekordów na treningach i nie zalicza kilometrów, żeby fajne to wyglądało na stravie, bo wszystko, co się robi jest drogą do celu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pytania o kilometraż, najdłuższy bieg itp. są bliskie doświadczeniu amatorów, dlatego pojawiają się w sposób naturalny. Jak kogoś interesuje specyfika biegów średnich, to jest to już niszowa sprawa. Znalezienie punktu przełomowego, czy też konkretnej przyczyny skoku formy jest trudne, a może i niemożliwe. Zawodniczka nie zmieniła niczego w treningu poza ciągłym podnoszeniem obciążeń. Może się wydawać mało spektakularne, ale jak nie ma kontuzji to się sprawdza, czyli dobór obciążeń nie wykracza poza możliwości regeneracyjne.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Pytania o kilometraż, najdłuższy bieg itp. są bliskie doświadczeniu amatorów, dlatego pojawiają się w sposób naturalny.
No tak, idąc dalej, kilometraż w ogóle niewiele znaczy, ale o tym już ostatnio kilku nawet wątkach, a wniosek jak zwykle żaden, poza tym, że różne podejścia kompletnie się rozmijają.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To tylko o czystą ciekawość chodzi. Dziewczyna zrobiła 20km. Ja też tak bym umiał. Nie było drążenia o tempo. To tak jakbym pytał o fryzurę, ale bez wchodzenia w detale, bo po co mi one jak nie mam włosów.
Ja z kolei drążyłbym temat tych 500 metrów i odniosłem wrażenie, że dziewczyna chciała się pochwalić czasem, ale Kuba za szybko spasował.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3871
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Ja z kolei drążyłbym temat tych 500 metrów i odniosłem wrażenie, że dziewczyna chciała się pochwalić czasem, ale Kuba za szybko spasował.
No bo kogo to zainteresuje, rozpatrując tzw. internetową masę?
"Przebiegła na treningu 20km" - zabrzmi fajnie, nawet dla mojej sąsiadki czy żula spod bloku. Ale: "pobiegła na treningu 500m - w czasie, nie wiem, strzelam - 72s" - nic nikomu nie powie, poza tym, że pewnie nie jest w stanie pobiec o wiele więcej, skoro mówią tylko o 500m.
500m to i żul może by przebiegł, gdyby mu sklep z piwem zamykali.
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To tylko o czystą ciekawość chodzi. Dziewczyna zrobiła 20km. Ja też tak bym umiał. Nie było drążenia o tempo. To tak jakbym pytał o fryzurę, ale bez wchodzenia w detale, bo po co mi one jak nie mam włosów.
Ja z kolei drążyłbym temat tych 500 metrów i odniosłem wrażenie, że dziewczyna chciała się pochwalić czasem, ale Kuba za szybko spasował.
Pytanie o kilometraż było pytaniem zadanym przez oglądającego podcast za pośrednictwem Facebook'a.
W kwestii 500 metrów Angelika przyznała po podkaście, że była to jej życiówka na tym dystansie, ale nie podała cyferek :(
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze: strzelam - 72s
To ja postawię na 70s. Myślę, że średnio 14s na każdą setkę jest w zasięgu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1578
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

beata pisze: No bo kogo to zainteresuje, rozpatrując tzw. internetową masę?
"Przebiegła na treningu 20km" - zabrzmi fajnie, nawet dla mojej sąsiadki czy żula spod bloku. Ale: "pobiegła na treningu 500m - w czasie, nie wiem, strzelam - 72s" - nic nikomu nie powie, poza tym, że pewnie nie jest w stanie pobiec o wiele więcej, skoro mówią tylko o 500m.
500m to i żul może by przebiegł, gdyby mu sklep z piwem zamykali.
Z drugiej strony jak ktoś właśnie kończy na osiedlu 25km bieg jakimś żółwim tempem to przechodzący nie ma świadomości, że ten biegacz biegnie już 3 godzinę i ostatecznie nie zaszczyca go spojrzeniem. Raz nawet słyszałem jakiegoś cwaniaczka z siłowni wołającego do kogoś na treningu: "Szybciej, szybciej, takim tempem to Ty nigdy nie będziesz dobrze biegał!".

A ja śmigasz koło kogoś na ulicy powiedzmy 100-200m w tempie 2:xx to zwykle ten ktoś z zaskoczeniem patrzy co się dzieje. W sumie nie wiem czy bardziej w kategoriach "Wow, ale tempo" czy "Wow, co za dziwak".
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze:Z drugiej strony jak ktoś właśnie kończy na osiedlu 25km bieg jakimś żółwim tempem to przechodzący nie ma świadomości, że ten biegacz biegnie już 3 godzinę i ostatecznie nie zaszczyca go spojrzeniem. Raz nawet słyszałem jakiegoś cwaniaczka z siłowni wołającego do kogoś na treningu: "Szybciej, szybciej, takim tempem to Ty nigdy nie będziesz dobrze biegał!".
Dlatego na koniec treningu trzeba zachowac troche sil, zeby moc zakonczyc mocno! :hej:
ODPOWIEDZ