Jak wybrać właściwe tempo?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Z paska, nie z zegarka. Ale rozumiem Wasze uwagi. W takim razie oleję ten pomysł i będe traktował tętno jako coś dodatkowego. A może kiedyś zrobię sobie testy wydolnościowe.
New Balance but biegowy
Realistka76
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2021, 10:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To od razu się podłącze i zapytam. Macie do polecenia jakieś urządzenia do pomiaru tętna, w miarę spoko cenie, które je dobrze mierzą ?
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zależy co uznajesz za "spoko cenę" :hej:

PS
Co ostatnio (z miesiąc) bazuję na zakresach, które Garmin wyliczył mi jako próg mleczanowy. Zabawne jest to, że wyliczył mi bardzo podobnie do tego, co sam sobie na podstawie HRmax wyznaczyłem.

Tak czy siak z HRmax jest bardzo dużo komplikacji i pułapek.
Renata-m
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 05 paź 2023, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaki tępo, dla mnie 15 minut biegu truchtem - może z 7 na godzinę to jest męczarnia a co dopiero różne inne szybkości. Już na poczatku mi brakuje tchu. Mimo że jestem szczupła i dużo chodzę pieszo to bieganie zupełnie wysysa ze mnie siły. Szczególnie oddech.
olka411
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2023, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wybor wlasciwego tempa podczas biegania zalezy od wielu czynnikow, wiec warto zaczac od rozpoznania swoich osobistych potrzeb i celow. :) jesli jestes poczatkujacy, staraj sie biec na tyle wolno, aby moc prowadzic rozmowe bez zadyszki. ;) dla bardziej doswiadczonych biegaczy, eksperymentowanie z roznymi tempami, takimi jak biegi interwałowe, moze byc kluczem do poprawy wydolnosci. 😎 moze wprowadz tez do swojego treningu plywanie-to powinno znacznie poprawić twoją wydolność. warto tez słuchac swojego ciala i dostosowywac tempo do aktualnej formy i samopoczucia. 😌 uwzglednij warunki atmosferyczne i rodzaj nawierzchni, bo bieganie w upale czy po sniegu znacznie się rozni. 🌞❄️ korzystanie z zegarka sportowego lub aplikacji do biegania pomaga monitorowac i analizowac swoje tempo i postepy. ⌚️📱 pamietaj, ze regularny odpoczynek i regeneracja sa kluczowe dla utrzymania zdrowia i unikania kontuzji. 😴 a najwazniejsze - baw sie swietnie, cieszac sie kazdym kilometrem
ODPOWIEDZ