Komentarz do artykułu Altra Escalante - recenzja Yacoola

Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Domyślam się, że jest ok, ale jeśli na forum (np. Skoor) jest ktoś, kto testował oba to fajnie byłoby usłyszeć, czy warto jest zainwestować w najnowszą wersję.
W Twoim wypadku nie, chyba że nie boli cię zapłacenie 1000zł zamiast ~400
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak przyjdzie właściwa pora na sępa, to się uśmiechnę do tego nowego stryda...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Domyślam się, że jest ok, ale jeśli na forum (np. Skoor) jest ktoś, kto testował oba to fajnie byłoby usłyszeć, czy warto jest zainwestować w najnowszą wersję.
Keri - ja testowałem oba i co mam ci więcej napisać :-) Skoor - chyba obu nie miał.
W wersji "Wind" masz dodatkowe dane dotyczące wiatru. Dla mnie to trochę bajer i tylko z ciekawości patrzę na te dane.
Inne dane z obu Stryd są praktycznie identyczne. Dodatkowo stary Stryd miałem wrażenie, że trzymał się lepiej w zapięciu. Nowy za to ma lepszą baterię, ale może to być jedynie istotne przy biegach ultra.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, miałem w tamtym roku kilka miesięcy, dlatego pisze, że w przypadku Keri wystarczy w zupełności stary stryd do kontroli techniki biegu, sam pomiar mocy czy wiatru jest w tym wypadku nieistotny.

Stary stryd miał jedną zasadniczą zaletę.... Ładowarkę indukcyjną, a nie klipsik na kabelku którego za każdym razem szukam i stresuję się czy nie zgubiłem.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Keri pisze:Chyba gravity jednak coś zmieniły i moje uderzenie w podstawę palucha jest precyzyjniejsze.
Wróćmy jeszcze do tego o czym była mowa w wątku ineosa.
Wszyscy przymierzając po raz pierwszy zumflaje, czy vapory mają wrażenie zarówno miękkości jak i sprężynowania tych butów. Czy aby tym odczuciom nie przypisujemy czegoś czego w istocie nie ma, a jedynie podlegamy silnej sugestii zewnętrznej? Co tak naprawdę dzieje się z podeszwą buta, gdy przyklei mu się od góry plastikową płytkę?
Nie pisałem, że biegając w gravity mam odczucie, że but sprężynuje, czy jest jakiś ponadprzeciętnie wygodny wręcz przeciwnie:
Keri pisze: Nie mam odczucia, że but oferuje jakiś super komfort, mało tego, na linii mały-duży paluch jest lekko drażniące coś[...]
Reasumując pomimo braku odczuć jakiegoś przytłaczającego komfortu, a wręcz lekkiego dyskomfortu (wspomniana wyczuwalna poduszka powietrzna) but wyraźnie pomaga w przyjmowaniu dużych przeciążeń a możliwe, że również skraca czas kontaktu z podłożem.
Ale aby nie bić piany, w sensie mówić tylko o odczuciach (te opisałem po treningu z vanish'ach) spróbować zastosownać podejście bardziej naukowe pojawił się pomysł ze strydem.
Keri pisze: Chyba jednak skuszę się na stryda, by zaspokoić ciekawość i zderzyć odczucia z bardziej mechanicznym odczytem.
Wszak byłoby fajnie dociec naukowo, czy to o czym piszemy (domyślamy się?) jest prawdą, czy też tylko urojeniem.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Keiw, miałem w tamtym roku kilka miesięcy, ...
Wiem, że miałeś i masz starszą wersję. Miałem na myśli, że nie porównywałeś jej bezpośrednio z wersją "Wind".
Skoor pisze: Stary stryd miał jedną zasadniczą zaletę.... Ładowarkę indukcyjną, a nie klipsik na kabelku którego za każdym razem szukam i stresuję się czy nie zgubiłem.
Tak samo można szukać ładowarki jak i klipsa :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Irek, podlinkowałem do twojej wypowiedzi z rozpędu. Te gravity mają płytkę, czy poduszkę powietrzną?
W każdym razie fajnie by było zobaczyć jakieś odczyty z czujników. Gdyby tak jeszcze mieć możliwość badania tych samych butów z płytką(poduszką) i bez niej, to można już pisać dysertację.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Spoko, zgodnie z sugestiami Skoora i Keiwa rozejrzałem się po sieci i powinienem mieć coś u siebie w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Wiem, że miałeś i masz starszą wersję. Miałem na myśli, że nie porównywałeś jej bezpośrednio z wersją "Wind".
DUPA! jak mawia moja 11 córka :tonieja: Miałem starego, teraz mam nowego. O! Taki jestem zajebisty :hahaha:
keiw pisze:Tak samo można szukać ładowarki jak i klipsa
Tak, ale ładowarka była znacznie większa i ciężej było ją zgubić, a w razie W można było kupić tanią ładowarkę indukcyjną u chińczyka a nie martwić się skąd wytrzasnąć klips.

To tylko tak w celu wyjaśnienia, bo quo vadis forum i nie wypada offtopować :bum:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To cię najmocniej przepraszam. Serio myślałem, że ponownie kupiłeś jeszcze poprzednią wersję.

Dodam, że ja przez jakiś czas biegałem z dwoma na raz i porównywałem rejestrowane dane.
Tak jak napisałem, nie było widać jakiś różnic.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Jak zgubisz naprawdę, daj znać to Ci pożyczę, mam indukcyjną z zestawu jaki kupiłem od Matxsa, a klips od zestawu który mi wysłali na gwarancji, jak się tamten umarł ;)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A do mnie trafiły dziś dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów Hoka Arahi2. Fajne, lekkie, ze słoniną. I w stosunku do starych Cliftonow ogólnie fajniejsze. Potestujemy.

ObrazekObrazek

Wysłane z mojego A5_Pro .
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Dodam, że ja przez jakiś czas biegałem z dwoma na raz i porównywałem rejestrowane dane.
Ogłoszenie okazało się nieaktualne.
@Keiw, nie „zresztował” Ci się jeden ten starszy?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Keri - sprzedał się bardzo szybko, kupiony przez jednego usera z forum: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=60503
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Z ciekawostek, na swoim kanale Nick Symmond 'zabawił się trochę' z Nike Vapourfly 4% :)
https://youtu.be/3SXMAg7o7rU
ODPOWIEDZ