Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W żadnym z zegarków na wykresie nie mam zarejestrowanej tak wysokiej temperatury.
Na obu wykres zaczyna się od 26-24 st. C.
Nie wiem skąd ten odczyt "core temperature" w GC.

Edit:
Dorzuciłem na dole dane zapisane w Stryd PowerCenter:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stryd Power Center nic tu nie wprowadza nowego, bo masz połączone konta z GC.
Power Center bierze dane z GC, Co innego będzie jak je rozłączysz, i zsynchronizujesz offline. Tylko dane z samego stryda, będą gorsze do analizy. Interwał zapisu co 2 sekundy i szum na początku i końcu. Stryd nie będzie wiedział kiedy rozpoczynasz i kończysz trening. Pewnie to wiesz, ale może ktoś nie wiedzieć.

Moim zdaniem najfajniejszą platformą do porównań jest
https://quantified-self.io/
Tylko Polarowe TCX się słabo do tego nadają, mają za mało danych. Fajnie by było przerobić Polarowy CSV na fit-a. Bo w nich jest dużo więcej danych.
Ale jeszcze tego nie rozgryzłem jak. A nie znam żadnej strony czy programu, która potrafi odczytać ten CSV i go przerobić na fit-a.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak wiem o tym tym bardziej jako użytkownik Polara.
Jednak z PowerCenter widać dodatkową temperaturę już z zegarka.
To core temp nie wiem z czego się bierze.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Stryd mi zrobił psikusa podczas sobotnich zawodów na dychę. Już po starcie zorientowałem się, że wskazania chwilowego tempa skaczą w zakresie 4-8 min/km, sumarycznie zmierzona odległość wyszła około 6km... Ewidentnie zawyżona kadencja, zamiast typowej ok. 85 średnia wyszła 127.
Przed zawodami przełożyłem go na buty w których biegam zawody; identyczny model jak ten w którym biegam na co dzień, ale nie tak ubity. Zresztą robiłem już tak wielokrotnie wcześniej i nigdy nie było żadnych problemów. Podejrzenia mam takie, że mogłem go nieopatrznie zamocować zbyt luźno, przez co ślizgał się na sznurówkach, aczkolwiek przełożyłem zapięcie przez normalną liczbę sznurowadeł nawet się nad tym nie zastanawiając.
Może to jakieś interferencje wynikające z zamocowanego na drugim bucie pokaźnych rozmiarów chipa? Ja wiem, że chip sam z siebie niczego nie emituje, dopiero wzbudzony pod wpływem indukcji daje sygnał...
Dzień później podczas BSa, przełożony na parę treningową dawał poprawne wskazania jak gdyby nigdy nic.
Forum.jpg
Nie wiem co o tym myśleć, miał ktoś tak? Chciałbym na przyszłość uniknąć podobnej sytuacji, akurat szczęśliwie podczas tych zawodów plan był taki, by lecieć dychę za balonami na 1:30 w półmaratonie, także wskazania tempa nie były aż tak istotne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wyślij linka z tym zapisem do supportu Stryda. Możesz też na ich forum napisać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sumie nie pomyślałem o tym, ale poszło. Załączyłem pliki tcx z feralnego biegu, oraz dla porównania z biegu dzień po i poprzednich zawodów w startowej parze butów, gdzie wszystko działało tak jak należy. Ciekawe kiedy i co odpiszą, jak dla mnie problem z gatunku "mysterious, unusual oraz non-FAQ.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z jakim zegarkiem masz sparowanego Stryd?
Czy czyste dane ze Stryd też były takie zwalone?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To jest Stryd w wersji Live, bez pomiaru mocy. Mam go sparowany z Polar M400 i z tego co się orientuję, nie da się wyciągnąć żadnych "czystych danych". W tym celu musiałbym biegać ze Strydem sparowanym z telefonem i ich aplikacją. Parę treningów w takiej konfiguracji przeleciałem w ubiegłym roku, gdy mi w serwisie Polar wymieniali gniazdo ładowania usb w zegarku.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czyste dane są w Stryd. Przesyłasz je poprzez apkę Stryda w zakładce "Record"-"Sync Offline".
Ale faktycznie jak nie masz mocy, to chyba tego nie zobaczysz.

Pytałem, bo kiedyś w starym Stryd miałem taką sytuację. Kadencja jakby się podwoiła.
Było coś zwalone firmware. Też korespondowałem z supportem Stryd i wydali poprawkę, którą testowałem.

Ciekawe co ci odpiszą. Wrzuć tu info jak będziesz coś więcej wiedział.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Masz 100% pewności, że Stryd się połączył z zegarkiem? Ja we wrześniu tak miałem, że na zawodach właśnie mi się nie połączył. Co prawda aż takich cyrków z tempem nie było, ale jednak w końcówce byłem lekko zaskoczony, że jeszcze 100 m do przebiegnięcia.

Dzień później działał normalnie. Od tego czasu nie było problemów.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw
Od mojej ostatniej zabawy z aplikacją Stryd minął ponad rok. W międzyczasie Stryd Team musiał coś zmienić, czytaj: okroić. Mianowicie w chwili obecnej, sprawdzone dzisiaj, po sparowaniu Stryd Live z telefonem, aplikacja Stryd pozwala jedynie na firmware update albo albo update urządzenia Stryd Live do pełnej wersji. Poza tym nie da się zrobić literalnie nic. Jest to zresztą dokładnie opisane tutaj. U mnie wygląda to dokładnie tak samo. Zatem nie ma mowy o wycięciu jakichkolwiek surowych danych, gdyż takich po prostu nie ma ani nie są nigdzie zapisywane. Do paru moich ubiegłorocznych treningów w zestawie Stryd Live + telefon jestem w stanie się dostać poprzez ich stronę www, natomiast wygląda na to, że nie da się już biegać w konfiguracji Stryd Live + aplikacja Stryd na android.

kkkrzysiek
100% pewności ale jeszcze się dodatkowo upewniłem. Podczas treningu zapisanego na platformie Polar Flow zestawem PolarM400 + Stryd Live, obok kadencji zapisywane są również dane o długości kroku. Sam Polar M400 nie zbiera danych o długości kroku. W przypadku mojego feralnego treningu dane o długości kroku owszem są, ale to jakieś herezje, średnio 79cm :hahaha:
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Support Stryd odpowiedział. Po oględzinach plików tcx wiedzą tyle co i ja, czyli że podczas zawodów Stryd "acted strange", ale nie mają pojęcia dlaczego. Raczej przychylają się do wariantu "software issues" biorąc pod uwagę fakt, że podczas następnego treningu wszystko było ok.
Dają też rabat 50% na nową wersję Stryd Wind, jeśli mam wątpliwości odnośnie hardware mojego Stryd Live. Wygląda na to, że skorzystam z tej oferty, a stary egzemplarz będę mógł spokojnie używać podczas gry w halówkę.

Natomiast jestem ciekaw, czy podczas tych zawodów ktoś również korzystał ze Stryda albo innego footpada i miał takie przeboje. Może faktycznie komunikacja bluetooth na linii Stryd-M400 wzbudzała układ RFID chipa do pomiaru czasu, które to wzbudzanie powodowało wtórne interferencje komunikacji :lalala:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To niezły rabat dostałeś.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Jestem świeżym posiadaczem stryda i próbuję przeanalizować dzisiejszy trening, ale nijak nie mogę się doszukać GTC i VO?
Jakieś podpowiedzi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jaki to zegarek? polar?
KISS (Keep It Simple, Stupid)
ODPOWIEDZ