Komentarz do artykułu Pierwszy maraton ratunkiem przed udarem?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1729
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Andrzej G
Wyga
Wyga
Posty: 77
Rejestracja: 16 sie 2004, 11:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Tytuł trochę nieadekwatny do treści.
Tak naprawdę to przydałaby się jeszcze informacja, jak długo zmiany się utrzymują.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

- "ciśnienie skurczowe krwi obniżyło się o 4 mm Hg. Jest to porównywalne z działaniem leków" - to mam nadzieję żart,
- "Tętno obniżyło się o 2 uderzenia na minutę, ale jest to wartość nieistotna statystycznie" - to by znaczyło, że się nie obniżyło, i to dopiero byłoby prawdziwe odkrycie, sprzeczne całkowicie z powszechnym doświadczeniem,
- "Sześć miesięcy treningu nie wydaje się długim okresem, który mógłby mieć wielkie znaczenie dla naszego zdrowia" - a mnie się wydaje, że wystarczająco długim, szczególnie gdy mowa o osobach, które wcześniej były zupełnie nieaktywne.

Takiej lipy na bieganie.pl nie było już dawno. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Andrzej G pisze:Tytuł trochę nieadekwatny do treści.
Tak naprawdę to przydałaby się jeszcze informacja, jak długo zmiany się utrzymują.
Tytuł jak tytuł, ogólne zamysł się zgadza.
A jeśli chodzi o to, jak długo taki efekt się utrzymuje, to skoro tego nie zbadano, to nie ma informacji. Na pewno bym podał :taktak:
jarjan pisze:- "ciśnienie skurczowe krwi obniżyło się o 4 mm Hg. Jest to porównywalne z działaniem leków" - to mam nadzieję żart,

To są wnioski z badań. Żarty to ja sobie robię kiedy indziej.

- "Tętno obniżyło się o 2 uderzenia na minutę, ale jest to wartość nieistotna statystycznie" - to by znaczyło, że się nie obniżyło, i to dopiero byłoby prawdziwe odkrycie, sprzeczne całkowicie z powszechnym doświadczeniem,

Mam wrażenie, że chciałbyś, aby wyniki były pasujące dla ciebie, ale tutaj po prostu były takie a nie inne.

- "Sześć miesięcy treningu nie wydaje się długim okresem, który mógłby mieć wielkie znaczenie dla naszego zdrowia" - a mnie się wydaje, że wystarczająco długim, szczególnie gdy mowa o osobach, które wcześniej były zupełnie nieaktywne.
A mnie się dalej nie wydaje :smutek:
Takiej lipy na bieganie.pl nie było już dawno. ;)
Przymrużenie oka na koniec świadczy o żarcie, więc tylko się uśmiechnę. I zapraszam do merytorycznej dyskusji. :oczko:
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
ODPOWIEDZ