Które Adidasy wybrać

mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Witam. Biegam regularnie od prawie dwóch lat (sierpień 2017). Wcześniej też coś tam biegałem ale mniej regularnie. Rocznie wychodzi tego ok 2000km. Biegam głównie asfalt/beton. Czasem (jakieś interwały, tempówki) bo bieżni tartan i coś tam też wpadnie po lekkim terenie (szuter, jakaś lekka przebieżka po lesie). Jestem dość ciężkim biegaczem - w tej chwili okolice 80kg, chociaż zszedłem z prawie 100 przez te prawie 2 lata. W tej chwili skończyły się - przetarcie na całej prawie długości w jednym bucie cholewki w miejscu łączenia z podeszwą po zewnętrznej stronie, w drugim widać, że zaraz to też nastąpi - New Balance Synact zakupione w listopadzie zeszłego roku w sklepie S.B. (nie wiem czy można podawać tutaj nazwę) po przebiegu prawie 1000km. Chciałem je jeszcze trochę pomęczyć ale jestem zmuszony wymienić. Wcześniej biegałem w Adidasach Supernova 9 i bardzo dobrze mi się w nich latało - ok 1800km od listopada 2017 do listopada 2018. Wymieniłem na Syncta gdyż z mojego rozmiaru - krótka stopa ale szeroka i wysokie podbicie - ok 40,5-41 rozmiar, w sklepie mieli tylko jego i jeszcze jakiegoś Nike ale był za mały na moją stopę, nawet rozmiar większy oraz Brooks ale też mi nie podpasował. Dodatkowo Pan w sklepie stwierdził, że potrzebuję dodatkowej stabilizacji, więc dołożył do tego wkładkę SUPERFeet niebieską.


Tyle wstępem :) Chcę wrócić do Adidasa. I tutaj pytanko. Czym się różnią/co było by lepsze dla mnie Solar Boost, Solar Glide czy może Glide ST (ze stabilizacją)? Co prawda nie mam nigdzie na miejscu sklepu gdzie mógłbym je przymierzyć - w Gliwicach zamknęli sklep, ale Supernowy nosiłem 41 i 1/3 i rozmiar był ok, więc o ile nowe nie różnią się jakoś to brałby to samo
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

Poczytaj, powinno sporo rozjaśnić :
http://www.pawelbiega.pl/solar-boost-i- ... idas-2018/
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Byłem w sklepie i mierzyłem różne wersje i najlepiej podszedł mi Solar Glide. Jednak z mojego rozmiaru (40 2/3) mieli tylko damskie. W ogóle ten rozmiar (40,5-41) to tylko damskie mieli na stanie. Czy wersja damska/męska różni się znacznie oprócz kolorystyki - chodzi mi o twardość/ilość amortyzacji, ewentualnie szerokość? Nie mogę nigdzie w internecie znaleźć męskich Glide w rozmiarze 40 2/3 max 41 1/3.
Chyba na taką krótką stopę męskich butów nie produkują albo nie są dostępne :ble:
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Patrząc po pozycjonowaniu Adidasa to Solar Glide jest właśnie następcą Supernovych. Więc jak najbardziej powinny ci przypasować. I pod wagę i przebiegi też będą OK.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

No i jednak zamówiłem Glida wersje męską w rozmiarze 41 1/3 (damskie kolorki do mnie nie przmawiają :bum: ), więc taki jak poprzednia Supernowa. Mam nadzieję, że będzie co najmniej tak samo dobra.
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po co przepłacać za Solar Boosty skoro można dalej kupić Supernova Glide 7 w dobrej cenie? :usmiech:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Może i tak, ale chciałem spróbować czegoś nowego. Supernova znam :ble: A jak patrzę na cenę to zapłaciłem niecałą stówę więcej
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pod interwały czy tempówki to supernovy tak raczej średnio (miałem 6, przebiegłem w nich 3,5 tys km) - świetny but, ale na klepanie kilometrów, a nie na tempówki czy tartan. Ja bym spróbował Energy Boost (czy ewentualnie ich następcę), kupiłem po glide'ach, już też mają z 1,5tys przebiegu i dalej wszystko w nich ok. No i podobne kopyto, czyli też jest szansa że będą ok.
Jak masz gdzieś w okolicach decathlon, to całkiem dobre opinie zbierają buty kiprun, ok 250 pln kosztują.
biegam ultra i w górach :)
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o "interwały" (ja to tak nazywam chociaż nie wiem czy są nimi tylko z nazwy) to robię 800m-1000m po 4:20-4:30 x 6-8 na przerwie 3-3:30 lekkim truchtem. Pewnie można to podciągnąć pod biegi tempowe. Czasem też polecę jakieś przebieżki sprintem 80-100m. Niestety jestem jeszcze grubasem (ok 80kg) więc wszystko szybsze mnie jeszcze strasznie męczy.
W ogóle biegam tak bez ładu i składu i nie realizuję żadnego treningu. Już od jakiegoś czasu planuję opisać to na blogu i może wtedy mnie ktoś doświadczony pokieruje co dalej i jak biegać.

Z tego co się doczytałem w porównaniach to Energy polecane są dla lżejszych biegaczy, a ja potrzebuję troszkę więcej piany pod nogą. Plus ta moja pronacja, którą (mam nadzieję) załatwiam wkładką.
Jeśli o decathlon to mam pod nosem (mieszkam w Gliwicach). Miałem ich trzy pary różnych butów, co prawda nigdy kiprunów (biegowych), ale każde mnie obcierały do krwi na zapiętku. Może Kipruny są inne. Jak je przymierzałem i trochę w nich pochodziłem w sklepie wydawały się ok. Mam w planach jeszcze zakup jakiś traili, więc może wtedy wybiorę coś z ich kolekcji.
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pod interwały czy tempówki to supernovy tak raczej średnio (miałem 6, przebiegłem w nich 3,5 tys km) - świetny but, ale na klepanie kilometrów, a nie na tempówki czy tartan. Ja bym spróbował Energy Boost (czy ewentualnie ich następcę), kupiłem po glide'ach, już też mają z 1,5tys przebiegu i dalej wszystko w nich ok. No i podobne kopyto, czyli też jest szansa że będą ok.
Jak masz gdzieś w okolicach decathlon, to całkiem dobre opinie zbierają buty kiprun, ok 250 pln kosztują.
Tu się nie zgodzę.W tych butach spokojnie da się robić takie treningi.Niejednokrotnie wykręcałem tempo 3:25 podczas interwałów. Z resztą na zawodach też się super spisują,kwestia przyzwyczajenia.
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

No i zrobiłem 2 treningi. Pierwszy na zapoznanie, ogólnie lajtowym tempem, parę szybszych przebieżek. Drugi dłuższy wolniejszy ale było trochę podbiegów/zbiegów. Weszło w sumie ok 25km. Biega się dobrze. Amortyzacja w porządku, nic nie boli nie obciera. Wiem, że noga potrzebuje ze 2-3 tygodnie aby się spasowała z butem ale jestem dobrej myśli. Chociaż myślę, że te pół numeru mógłby być mniejszy.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Może ktoś zna ten sklep? (na razie znalazłem najtaniej)
https://teamsports.pl/adidas-solar-boos ... gK_e_D_BwE
Pewnie będę niedługo kupował buty, może zdecyduję się na jeden model treningowo-startowy.
Czy solar jest szerszy niż energy boost? (tam uwierała mnie ta plastikowa otoczka stopy). Rozważam też solar glide lub zwykłe supernova np. 7 (może ktoś poda link do sprawdzonego sklepu, gdzie można je jeszcze dostać).
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
jacekkr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2018, 18:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupowałem niedawno w teamsports.pl buty - wszysko przebiegło bez najmniejszych problemów, moge z czystym sumieniem polecić.
mooll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, 08:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Shadow1 pisze: Czy solar jest szerszy niż energy boost? (tam uwierała mnie ta plastikowa otoczka stopy). Rozważam też solar glide lub zwykłe supernova np. 7
Energy boosta nie przymierzałem. Natomiast jeśli chodzi o różnicę solar glide/supernova, to glide na mojej stopie (szeroka, wysokie podbicie ale krótka) jest luźniejszy. Myślę, że spokojnie mógłbym biegać w rozmiarze o pół numera mniejszym.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Kupiłem solar boost. Zaryzykowałem i bez mierzenia kupiłem w teamsports przez internet. Niby wszystko ok, ale...
Dwa dni chodziłem w nich po domu, żeby je sprawdzić (na zwrot 30 dni). Wszystko super, buty idealnie dopasowane, nic nie uwiera. Założyłem je w czwartek na krótkie rozbieganie 8 km i co? Obtarta lewa noga od góry w miejscu, gdzie język łączy się z cholewką (tam są takie szorstkie, lekko wypukłe paski z zadziorami w obu butach, czuć je palcem). Niby małe otarcia o średnicy ok. 5 mm, ale przy bieganiu przeszkadza. Prawa noga idealnie, prawie ich nie czuć. Zaryzykowałem i w sobotę założyłem je na zawody na 5km i za kilka godzin na zawody na 10km, nogę zakleiłem plastrem. Wszystko super, w butach biegło mi się bardzo dobrze, żadnych otarć, pomimo, że przebiegłem w nich tylko 8km przed zawodami.
Kurczę, nie wiem, co robić... Próbować ze zwrotem (mają nabiegane już 25km)? W najgorszym razie będę naklejał plaster, co w sumie też jest jakimś rozwiązaniem, bo trochę szkoda mi butów. Ewentualnie może spróbuję to jakoś spiłować pilniczkiem do paznokci, albo podkleję coś w bucie od środka. Może z czasem się jakoś ułożą...
Na marginesie, miał ktoś może podobny problem do mojego z solar boost?
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
ODPOWIEDZ