Komentarz do Felietonów Krzysztofa Brągiela

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kobal pisze:Hmm jak traktujesz to z przymrużeniem oka to pewnie w dalszym ciągu strefa komfortu :lalala:
Nie no mówię serio. Wydaje mi się jednak, że trochę za bardzo uwznioślacie to nasze bieganie/trenowanie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Internauty kochane, wtrącę się.

Chciałbym tylko delikatnie zwrócić Państwa uwagę na pewne słówka z tego wyrobu "felietonopodobnego".
"Bieganie BYWA autentycznie ciężkie"/ "(bieganie) jest IMITACJĄ bojowych warunków"/ "(bieganie) jest NAMIASTKĄ wyzwań".

Jestem chyba ostatnią osobą na świecie, która chciałaby pisać o bieganiu w kontekście jakiegoś poświęcenia, cierpienia za miliony itp. Jeśli w taki sposób wybrzmiał ten tekst, no to cóż. Trudno ;) Ale nie to było intencją.

Aha, i dla mnie bieganie BYWA ciężkie nawet przy okazji lekkich treningów. Czasami takie pół godziny po 6:30 km potrafi mnie niechudo pognębić. Wynikałoby z tego, że mam dość niski próg bólu. Mówiąc wprost - jestem cienki. Z logiką nie wygrasz ;-)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:A co jak mam założenia treningowe wyjść 3x w tygodniu na 30min pobiegać po 6:30/km :bum: To już trening czy jeszcze bieganie? I od kiedy zaczyna się trenowanie? To raczej byłaby bezcelowa dyskusja gdybyśmy chcieli ją pociągnąć. :oczko:
Niekoniecznie ;) Jeśli masz rozpisane - środa - 30 minut po 6:30, i robisz to nawet kiedy leje - to jest trening. Jeśli czekasz na dobrą pogodę w czwartek - to jest bieganie ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
mkon
Wyga
Wyga
Posty: 111
Rejestracja: 28 gru 2011, 22:29
Życiówka na 10k: 32'25
Życiówka w maratonie: 2h29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:
Skoor pisze:A co jak mam założenia treningowe wyjść 3x w tygodniu na 30min pobiegać po 6:30/km :bum: To już trening czy jeszcze bieganie? I od kiedy zaczyna się trenowanie? To raczej byłaby bezcelowa dyskusja gdybyśmy chcieli ją pociągnąć. :oczko:
Niekoniecznie ;) Jeśli masz rozpisane - środa - 30 minut po 6:30, i robisz to nawet kiedy leje - to jest trening. Jeśli czekasz na dobrą pogodę w czwartek - to jest bieganie ;)
Radek, cudna definicja - kradnę!
coś tam biegam ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mkon pisze: Radek, cudna definicja - kradnę!
Zaczynam spłacać, co wziąłem ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
SławekK
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 22 mar 2013, 08:38
Życiówka na 10k: 38:24
Życiówka w maratonie: 3:12:39
Lokalizacja: Mława

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Niekoniecznie ;) Jeśli masz rozpisane - środa - 30 minut po 6:30, i robisz to nawet kiedy leje - to jest trening. Jeśli czekasz na dobrą pogodę w czwartek - to jest bieganie ;)
A co jeśli zamiast biegać w deszcz pójdzie się na siłownię? Będzie to trening czy tylko bieganie?

PS.
Wczoraj "zainspirowany" Twoim wpisem mimo deszczu poszedłem zrobić 12km crossu :hej: . Satysfakcja po takim treningu x10 :taktak:
Obrazek
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł tata, a Marcin powiedział
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobry komentarz, który ja skomentuję dwoma (czy dwiema) uwagami:
- cechą wspólną sportowców jest wybitna sprawność fizyczna a nie wybitna sprawność intelektualna, więc mała liczba ciekawych profili mnie nie dziwi
- ja nie doceniam w równym co Ty stopniu aktywności Marcina
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dobrze się czytało :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

mnie dobrze się czytało aż trafiłem na moim zdaniem nietrafiony przykład, ponieważ jak ktoś ode mnie mądrzejszy napisał ;)
nie doceniam w równym co Ty stopniu aktywności Marcina
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegacze w mediach społecznościowych to temat, który obserwuję od pewnego czasu i zaszła ciekawa zmiana. Widać, że korzystają/korzystali z porad ninja social media. Kiedyś zamknięci, agresywni w wypowiedziach, teraz wyszli do ludzi. Jednak sami publicznie przyznają, że takie częste wrzucanie czegokolwiek to dla nich męczarnia (nie oceniam). Pewnie gdyby mieli wybór to nie robiliby tego. I tu dochodzimy do sedna sprawy. My jesteśmy narzędziem do obserwowania ich, do gromadzenia "fanów", żeby mogli pozyskać sponsorów dzięki wykreowaniu swojej marki w social mediach.
Największy jednak problem mam z wrzutkami, gdzie jest zdjęcie sportowca, a w opisie głęboki pseudofilozoficzny tekst albo inne teksty, które występują wszędzie #sport #passion #motivation. Albo #anotherdayinoffice często przepychane przez pewnego czołowego polskiego maratończyka (oczko, uśmiech).
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja myślę, że to jednak nieporozumienie, żeby nie rzec dewiacja, że się od sportowca oczekuje, że jeszcze będzie czytelnika zabawiał ciekawymi historiami, a w następnym etapie, że napisze książkę kucharską albo przewodnik po Grecji. Niech się zajmuje tym, na czym się zna (gorzej, jak tutaj słabo idzie, to rzeczywiście pozostaje działalność piarowa). Ale oczywiście mam swoich stałych faworytów wśród kolarzy z dawnych lat z tekstami w stylu "no... jechaliśmy razem (siąk), na 120 kilometrze poszła ucieczka (siąk), ja z Wackiem stanęliśmy na pedałach (siąk), przed metą poszłem do przodu, no i jakoś się udało wygrać."
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

odwróćmy (ot tak, dla zabawy): to nieporozumienie, że sportowiec oczekuje, że sponsor sam go znajdzie, a kibice będę nosić na rękach.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:odwróćmy (ot tak, dla zabawy): to nieporozumienie, że sportowiec oczekuje, że sponsor sam go znajdzie, a kibice będę nosić na rękach.
Jasne, że tak. Sponsorzy chętniej idą do osób, które trafiają do jak największego grona odbiorców.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

no właśnie. proponuję więc pożegnać się z mitami, że sportowiec powinien nic nie robić tylko trenować i spać, a za to należy mu się kasa ze związku, od sponsora i podziw kibiców. albo z tym, że LA to królowa sportu :P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ