Komentarz do artykułu Wirtualnie i osobiście w 6. edycji Wings For Life

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Skąd ten Osmulski się wziął? Dotychczas nie przebiegł w zawodach więcej niz HM. ;)
Mały klub wielkich mistrzów http://rks.org.pl/
Edit: Swoją drogą to nie wiem czemu nie umieścili wśród swoich gwiazd klubowych sprintera, olimpijczyka z Sydney - Marcina Krzywańskiego?

Nowa formuła trochę mniej jest pod ultrasów.
New Balance but biegowy
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

WFL w Poznaniu już skończone: Tomek Osmulski 55km, Agnieszka Kowalczyk 42km
Tomek Walerowicz
holocen
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prezentacja wyników na stronie to porażka. Nie oczekuję, żeby można było wyszukać aktualne położenie każdego z zawodników, ale jak rozumiem w każdej lokalizacji lider i liderka mają przy sobie jadący rower, z którego jest sygnał GPS i te informacje są dostępne. Nie ma więc chyba większych problemów z zabraniem tych informacji i przyjazną prezentacją. Choć jak obserwowałem finisz pań, to nagle Dominika miała 300m przewagi nad drugą zawodniczką, a za chwilę to się odwróciło. Niemożliwe, żeby w kilka minut były takie zmiany. Chyba organizatorzy sami dokładnie nie potrafią wskazać przebiegniętego w danej chwili dystansu...
Dlatego dziwią mnie ostateczne wyniki. Czy ktoś wie może jak dokładnie działa ten mechanizm ich wyliczania? Bo ja widzę 3 sposoby:
a) samochód ma swój licznik kilometrów przejechanych i w momencie minięcia zawodnika z niego odczytywany jest przebiegnięty dystans
b) samochód ma GPS i na tej podstawie w momencie minięcia zawodnika wiadomo który to kilometr trasy
c) na podstawie czasu - tzn. wiadomo ile w chwili minięcia zawodnika powinien przejechać samochód, bo jego prędkości są z góry znane

Pytam, bo mam wrażenie, że jest to mocno niedokładne i przybliżone. Globalna zwyciężczyni od momentu minięcia samochodu przez Dominikę przebiegła może 30-60m. W oficjalnych rezultatach potem prezentowanych było to 200m. Samochód też jakby zwolnił zanim wyprzedził Dominikę, bo biegła przed nim dobre 100m, a on już powinien jechać ponad 25km/h. A może ktoś wie jak to jest z samochodem, bo widać kilka razy, że on przyspiesza, zwalnia, czasami omija jakieś przeszkody. Tam jest jakaś kontrola średniej prędkości, aby była zgodna z zasadami czy też to jest na zasadzie "mniej więcej".

Innym aspektem jest pomiar trasy? Jest jakiś przedstawiciel WFL, który mierzy trasę czy każda lokalizacja mierzy to "po swojemu"?

I ja wiem, że to cele charytatywne, "zabawa", wyniki nieporównywalne ze względu na ukształtowanie terenu czy pogodę, ale chciałbym po prostu wiedzieć czy ten przebiegnięty dystans to również traktować z przymrużeniem oka czy to faktycznie jest miarodajne.
filmix
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 13 paź 2015, 10:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nasuwa mi się pytanie. Czy nowa formuła przyciągnie większą rzeszę mocnych zawodników czy ich odstraszy? Może chodzi o to, żeby poziom nieco "spłaszczyć"? Ciekawe jaki był zamysł większych prędkości goniących samochodów. Było za długo, za nudno? Oj, chyba nie.
Run for Fun

komentarze
blog

"Było dla mnie oczywiste, że jak chcę biegać to biegam...Skoro nie zabiło mnie dwadzieścia centymetrów heroiny dziennie, to dam radę ponad trzem tysiącom kilometrów na rowerze."
- Jerzy Górski
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Impreza charytatywna to jedno, ale jakieś zasady pomiarów trzeba zachować. Inaczej wyjdą kwasy i mruganie okiem.
Trochę słabo z tymi niezaleczonymi kontuzjami Osmulskiego. Na szczęście większość widzów nie ma pojęcia o tejpach i odebrała to jako oryginalne przebranie biegacza. Wyszło brawurowo, ale na miejscu trenera zawodnika byłbym bardzo zaskoczony takim brakiem wcześniejszej konsultacji.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

holocen pisze:A może ktoś wie jak to jest z samochodem, bo widać kilka razy, że on przyspiesza, zwalnia, czasami omija jakieś przeszkody. Tam jest jakaś kontrola średniej prędkości, aby była zgodna z zasadami czy też to jest na zasadzie "mniej więcej".
Mniej więcej. W samochodzie pościgowym znajduje się komputer, który pokazuje czy średnia prędkość jest odpowiednia.
https://www.redbull.com/pl-pl/videos/ad ... -world-run
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
dan13
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:05
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wojtek Baran pierwszy w Wiedniu!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

holocen
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po raz kolejny w kilku miejscach na świecie triumfowali Polacy - Dominika Stelmach zwyciężyła w Brazylii (to jej piąta wygrana na piątym kontynencie)
Dominika w 2017 roku wygrała w Chile. To ten sam kontynent co Brazylia.
Pamiętam, że Dominika zapowiadała, że co roku chce wybierać nowy kontynent, aby wygrać na każdym, ale w tym roku powtórzyła Amerykę Południową.
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

Porównanie wyniku z ubiegłych lat na podstawie średniej prędkości biegu z całego dystansu też nie jest do końca poprawne, ale wiem że ze względu na brak danych ciężko jest o lepsze :) Początek WFL jest z reguły dużo szybszy niż ostatnie kilkadziesiąt km. Ja w 2017r. pierwszy maraton przebiegłem w 2:34, ale drugi już w 2:44. Jak popatrzę na średnią z tamtego biegu 3:46,5min./km to wychodzi mi, że na nowych zasadach przebiegłbym ok.62km. Jednak biorąc pod uwagę moje faktyczne międzyczasy z tamtego biegu wychodzi, że już ok. 65km :) Poza tym trzeba pamiętać, że średnia prędkość biegu na 60 i 80km też się od siebie różni ;) Ot, tak mała dygresja dot. krzywej zwalniania tak fajnie opisywanej na tym portalu :)
Tomek Walerowicz
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panie Adamie! Jak się nie potrafi poprawnie napisać czyjegoś nazwiska to polecam napisać "zawodnik z numerem..."
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tomrun pisze:Porównanie wyniku z ubiegłych lat na podstawie średniej prędkości biegu z całego dystansu też nie jest do końca poprawne, ale wiem że ze względu na brak danych ciężko jest o lepsze :)
Tomek, ale ja to wziąłem pod uwagę. Tam są dwa (biorąc pod uwagę że piszę o dwójce zawodników to cztery) wyniki.
Gdyby Bartek i Dominika utrzymywali takie same tempo jak w 2017, to pobiegliby odpowiednio: 63,5 i 54,9.
Ale biorąc pod uwagę krzywą zwalniania (czyli, że czas byłby krótszy a zatem prędkość wyższa) to byłoby to około: 66 i 56,7 km.
Norbert1991 pisze:Panie Adamie! Jak się nie potrafi poprawnie napisać czyjegoś nazwiska to polecam napisać "zawodnik z numerem..."
A o których nazwiskach mówimy?
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Tomrun pisze:Porównanie wyniku z ubiegłych lat na podstawie średniej prędkości biegu z całego dystansu też nie jest do końca poprawne, ale wiem że ze względu na brak danych ciężko jest o lepsze :)
Tomek, ale ja to wziąłem pod uwagę. Tam są dwa (biorąc pod uwagę że piszę o dwójce zawodników to cztery) wyniki.
Gdyby Bartek i Dominika utrzymywali takie same tempo jak w 2017, to pobiegliby odpowiednio: 63,5 i 54,9.
Ale biorąc pod uwagę krzywą zwalniania (czyli, że czas byłby krótszy a zatem prędkość wyższa) to byłoby to około: 66 i 56,7 km.

Adam,
Zwracam honor ;) Mi z analizy mojego biegu z 2017roku też wyszło, że na nowych zasadach byłoby to ok.66km :)
Tomek Walerowicz
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

holocen pisze:
Po raz kolejny w kilku miejscach na świecie triumfowali Polacy - Dominika Stelmach zwyciężyła w Brazylii (to jej piąta wygrana na piątym kontynencie)
Dominika w 2017 roku wygrała w Chile. To ten sam kontynent co Brazylia.
Pamiętam, że Dominika zapowiadała, że co roku chce wybierać nowy kontynent, aby wygrać na każdym, ale w tym roku powtórzyła Amerykę Południową.
To mój błąd, przy redakcji tekstu się zapędziłem:) poprawione. Dziękuję za czujność.
Norbert1991 pisze:Panie Adamie! Jak się nie potrafi poprawnie napisać czyjegoś nazwiska to polecam napisać "zawodnik z numerem..."
W którym miejscu? Zaraz poprawimy.
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chodzi o komentarze Pana Adama pod tym artykułem. A raczej o komentarze w relacji na żywo w trakcie trwania biegu. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ