Komentarz do Felietonów Krzysztofa Brągiela

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł kołczing
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobry tekst. :) Jeszcze w dodatku są to wszystko bardzo młodzi ludzie, który nie posiadają pewnej empatii wynikającej z wieku.
barozi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:41
Życiówka na 10k: 42:13
Życiówka w maratonie: 3:52:52

Nieprzeczytany post

Krzysztof, gratuluję :)

Adamie, osobiście bym nie uogólniał. Empatia jest cechą indywidualną i tylko częściowo związaną z wiekiem. Mogą istnieć osoby z dużym doświadczeniem i pozbawione empatii, oraz młode z wrodzonym, wysokim jej poziomem. No chyba, że masz na myśli empatię biegową (trenerską), która jak mi się wydaje, powinna wraz z doświadczeniem się zwiększać. Choć i to nie wiadomo :)
Blog -> https://www.facebook.com/JustRunningPL/

1000m -> 03:11,75 (2022); 1500m -> 05:13,09 (2022); 3000m -> 11:44,23 (2022)
5km -> 19:57 (2019); 10km -> 42:13 (2022)
HM -> 1:40:52 (2016); M -> 3:52:52 (2015)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

barozi pisze:No chyba, że masz na myśli empatię biegową (trenerską), która jak mi się wydaje, powinna wraz z doświadczeniem się zwiększać.
O takiej myślę. Dlatego krzywię się na sytuacje, gdzie dobrze biegający 20 latek kołczuje 50 latka.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Większość pochodzi z szeroko pojętego zawodowstwa (..) Wszyscy musieli sobie jednak pomyśleć któregoś deszczowego popołudnia, pijąc do lustra sojowe latte: skoro żem siebie wytrenował, to może innych wytrenuję.
Z takimi to pół biedy. Gorzej jak do bycia trenerem biegania aspiruje gość który wykupi sobie dobrą domenę, świetnie ogarnia marketing i social media. A że sam połówkę robi w dwie i pół godziny to pikuś. On jest trenerem biegania.
W sumie to jest nawet śmieszne. Prawdziwa patologia to jest na siłowniach, gdzie co drugi typek ma papier na bycie "trenerem personalnym" zrobiony na weekendowym kursie. I to już nie jest śmieszne, to jest zagrożenie dla zdrowia. Czasem jak widzę co oni wyczyniają ze swoimi "podopiecznymi" to mi się włos jeży. Połowa z nich skończy treningi z rozwalonymi barkami, albo kręgosłupami...
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gości od encyklik i skipu B to nawet znam ;)
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Tomka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:55
Życiówka na 10k: 33:36
Życiówka w maratonie: 2:33:08

Nieprzeczytany post

Ciekawy jestem jednego, jakie warunki musi taki ktos spełnić by byc trenerem biegania?Lata biegania?Osiągnięcia?Kursy trenerskie?A może umiejętności kontktu z ludzmi?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Tomka pisze:Ciekawy jestem jednego, jakie warunki musi taki ktos spełnić by byc trenerem biegania?Lata biegania?Osiągnięcia?Kursy trenerskie?A może umiejętności kontktu z ludzmi?
dobre pytanie.
bo znam, osobiście paru trenerów tych"prawdziwych" i dziękuję bardzo.
btw, kto pamięta michała smalca ? większość planów pisał mu człowiek, który trampek nie miał w życiu na nogach.
wiem bo miałem okazje poznać.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Co innego jak ojciec trenuje syna a co innego jesli jakaś grupę nieświadomych ludzi.
mkon
Wyga
Wyga
Posty: 111
Rejestracja: 28 gru 2011, 22:29
Życiówka na 10k: 32'25
Życiówka w maratonie: 2h29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
barozi pisze:No chyba, że masz na myśli empatię biegową (trenerską), która jak mi się wydaje, powinna wraz z doświadczeniem się zwiększać.
O takiej myślę. Dlatego krzywię się na sytuacje, gdzie dobrze biegający 20 latek kołczuje 50 latka.
Nie uogólniałbym. Jestem trenowany (wyśmienicie) przez 30 latka sam mając prawie 50. Ale prawdą jest, ze niektórym sportowy (w postaci jednego udanego startu) albo socialmediowy (w postaci nagłego wzrostu lajków) powoduje wzrost eksperctwa w krwi ;)
nawet kiedyś tekst o tym popełniłem (z tri perspektywy) http://niemaniemoge.pl/etapy-z-zycia-triathlonisty/
coś tam biegam ;)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Tomka pisze:Ciekawy jestem jednego, jakie warunki musi taki ktos spełnić by byc trenerem biegania?Lata biegania?Osiągnięcia?Kursy trenerskie?A może umiejętności kontktu z ludzmi?
W tej chwili? Mieć przyciągający ludzi fanpage na FB, a teraz to pewnie i instagram. Oczywiście to pewna ironia, ale taka jest prawda.
Żadne uprawnienia nie są natomiast potrzebne.
Z drugiej strony, aby być dobrym trenerem, najlepiej mieć wszystkiego po trochu: doświadczenie zawodnicze (choć już nie koniecznie bycie na samym topie), kursy a najlepiej studia na AWF, ale też - dobry kontakt z ludźmi. Ale to teoria. W praktyce, można tego nie mieć i też być dobrym trenerem.
Można być świetnym zawodnikiem i mieć za sobą lata kariery i nie mieć umiejętności interpersonalnych, można mieć masę kursów i też nie być w stanie zrobić z tego użytku w pracy trenerskiej. A często dobrymi trenerami są przeciętni kiedyś zawodnicy, ale jednak zawodnicy, doświadczenie w sporcie wyczynowym, choćby krótkie, przydaje się.
Jak to mówią - trzeba mieć trenerskiego "nosa", a mniej potocznie, być po prostu uważnym na drugiego człowieka.
cichy70 pisze:btw, kto pamięta michała smalca ?
Bardzo lubiłam czytać jego bloga, bynajmniej nie o bieganiu, a nawet jeśli, to nie wprost ;). Pamiętam, że też byłeś tam jednym z komentujących.
W ogóle, Michał to fajny gość. Nie wiem, czy jeszcze biega, na pewno nie startuje. Ale, w końcu - ile można? ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

mkon pisze:Nie uogólniałbym. Jestem trenowany (wyśmienicie) przez 30 latka sam mając prawie
Po pierwsze Tomek ma już za sobą sporo lat a po drugie, kiedy zaczynał Cię trenować Ty miałeś około 40.
Awatar użytkownika
Andrzej_Witek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 27 lis 2015, 08:06
Życiówka na 10k: 31:35
Życiówka w maratonie: 2:23:32
Lokalizacja: Wrocław / Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trochę uogulniasz Adam. :)
Ja mam 26 lat i trenuję kilku biegaczy 40 i 50+. Na rotację osób współpracujących nie narzekam. Oczywiście, kogoś zajechałem, ktoś złapał kontuzję, komuś innemu nie odpowiadał mój sposób komunikacji, jednak nie boję się napisać, że mam wśród klientów dobrą opinię. Przynajmniej na razie.

Osobna sprawa, że gdy byłem jeszcze studentem AWF-u i zacząłem prowadzić moje pierwsze zajęcia sportowe, chciałem zrobić z osiedlowych pasjonatów biegania paczkę na Mistrzostwa Świata. Dużo kilometrów musiało przeminąć pod moimi butami, zanim zrozumiałem, że trener to nie tylko warstwa czysto sportowa. Właśnie tę warstwę dojrzali wiekiem biegacze doceniają najbardziej.
M: 2:23:32
HM: 1:08:57

ASICS Trail Team
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żeby zostać trenerem to trzeba mieć jakieś osiągnięcia na tej płaszczyźnie.
Dla podopiecznych 50+ to można prowadzić zajęcia sportowe..
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
Andrzej_Witek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 27 lis 2015, 08:06
Życiówka na 10k: 31:35
Życiówka w maratonie: 2:23:32
Lokalizacja: Wrocław / Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W sensie, że trzeba mieć osiągnięcia jako zawodnik, żeby zostać trenerem Wooki?
Myślę, że to duży plus dla przyszłego trenera, ale nie uważam żeby był to czynnik determinujacy sukces przyszłego trenera.
M: 2:23:32
HM: 1:08:57

ASICS Trail Team
ODPOWIEDZ