Bieganie codziennie

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Adam Klein pisze:Czyli teraz jestes na poziomie słabszym niz 42 min/10km, tak? Jakim?

Dobre pytanie, próbowałem zrobić ostatnio test ale ale nie udało się 10km wyszło w 46 min na pulsie 184 bo wypiłem yerbe przed i energetycznego batona 2 min przed. Teraz ciężko zrobić test jak się biega codziennie. W marcu będę testował bo pół roku codziennie biegania
No rozumiem.
Ale generalnie nie wygląda to dobrze.
Przy wyższej o 5 kg masie taka objętość (czasem po 90km / tydz) to jest ryzykowna gra.
New Balance but biegowy
Jan123

Nieprzeczytany post

Czy ktoś może się pochwalić ile wytrzymał biegając codziennie? I w jakich miesiącach to było?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

4 dni - od 6. do 9. grudnia. :hahaha:
mirek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 38m26s
Życiówka w maratonie: 3h23m54s

Nieprzeczytany post

Jak się biega wszystkie treningi jednym tempem pow.4.30 to można codziennie biegać(20-40min.),ale jak już trening jest bardziej zróżnicowany to wtedy ciężko z regeneracją,no i o progres też w takim przypadku ciężko.Ja raz zrobiłem 13 dni treningowych z rzędu i rzeczywiście byłem tym zmęczony,ale to akurat była forma testu.Teraz robię po 6 treningach 1 dzień wolny.
PiotrMac
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 07 lip 2014, 18:23
Życiówka na 10k: 36min 26s
Życiówka w maratonie: 2h 57min 29s

Nieprzeczytany post

Odpowiem na pierwszy post tego tematu
Odchudzanie zaczyna się w kuchni a nie na bieganiu / siłowni
Dlaczego ? Bo

Przeciętny bieg będzie kosztował cię około 500 kcal
Zakładając że będzie to lekkie bieganie na intensywności około 65 % to kcal przypadające na tłuszcz z tych kcal powyżej to 175 kcal, reszta to utrata glikogenu.

Ile to te 175 kcal ? |Tłuszcz ma 9 kcal na 1 gram
Policzmy w takim razie ile tłuszczu się spali (teoretycznie na takim jednym biegu) 175/9=19,4 gramy
!!!! 19,4 gramy !!!! słownie dziewiętnaście przecinek cztery gramy tłuszczu !!!


Idąc dalej biegając codziennie przez tydzień spalisz 19,4*7=136,11 gramów
Aby wypalić 1 kilogram tłuszczu potrzebujesz 7 tygodni.

I to wszystko przy założeniu że nie obżerasz się za nadto. A jaką masz pewność że w tych siedmiu tygodniach nie wiedzie pizza z colą :) i cały misterny plan bierze w łeb.


A co do samych treningów codziennych, pewnie się da, tylko po co ?
Sam jak musiałem zrobić 7 treningów biegowych w tygodniu (a miałem takie trzy tygodnie w zeszłym roku) to robiłem jednego dnia dwa treningi, rano i wieczorem, ale zawsze zostawiałem jeden dzień wolny na regenerację.

Oczywiście te wyżej wymienione wyliczenia są czysto teoretyczne, ale pokazują pewne absurdy w podejściu do odchudzania.
https://fantreningu.blogspot.com/

42km ======= 2h 57min 29s
21km ======= 1h 19min 44s
10km ======= 36min 26s
5km ======== 17min 24s


Obrazek
Jan123

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o bicie wagi czy osiąganie lepszych wyników.
To nie da się osiągnąć codziennie biegając. Jestem przykładem przytyłam :-) prędkości także się nie zrobi bo mała regeneracja.
Po co każdy może mieć inny cel. W moim przypadku cel j jest systematyczność. Pozatym testuje sztuczna inteligencję jeśli taka super to powinna tak układać treningi aby dać codziennie biegać.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jan123, Twoja "sztuczna inteligencja", którą rzekomo testujesz, chyba nas przerasta.
Tak, często trenuje się codzienne, wiele osób trenuje codziennie, wyczynowcy i zawodnicy ambitniejsi trenują codziennie. Nie przez tyle czasu, ile dadzą radę wytrzymać, tylko tak długo, jak jest to im niezbędne. Ja też biegałam codziennie przez wiele lat, ale już nie biegam codziennie nie dlatego, że "nie wytrzymałam", tylko już nie mam potrzeby biegania codziennie. Ale codziennie robię jakiś trening, choć inny, niż bieganie, więc de facto trenuję codziennie.
Nikt nie biega codziennie aby sprawdzić - ja to ująłeś - "ile da radę wytrzymać", tylko ma w tym jakiś cel i takie bieganie też ma jakąś konstrukcję, nie polega na codziennym klepaniu km byle tylko sprawdzić ile czasu da się tak wytrzymać.
Wytrzymać da się dużo, pytanie tylko, po co i jaki to ma mieć cel.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jan123 - masz szansę zostać antyprzykładem i jeszcze zwalasz winę na yerbamate :nienie:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To może być wina yerbamate :hejhej:
Obrazek

Jan123 - przeglądnąłem na Endomondo te twoje codzienne bieganie i faktycznie część dni wydaje się lekka treningowo.
Kwestia czy ty sam nie czujesz się zmęczony takim treningiem i czy uważasz, że się odpowiednio regenerujesz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak dobrze pamiętam, to tam część treningów to było np. 15 minut lekko. Szczerze - nie mam czasu ani chęci na 15 minut się szykować. Jeśli to ma być forma aktywnej regeneracji, to wolę przez te 15 minut się porolować.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mimo, że nie jestem "fanem" TrainAsOne to ja akurat jakoś tam rozumiem takie krótkie treningi. To jest dla nich jedyny sposób, żeby sprawdzić jak się czujecie.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To nie jest takie zero jedynkowe. Jak słyszę, to każdy z TAO ma różne plany i cele i to działa. Problem w tym, że Jan123 postanowił sprawdzić algorytmy i biega poza logiką IQ :hej:
Jan123

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:To nie jest takie zero jedynkowe. Jak słyszę, to każdy z TAO ma różne plany i cele i to działa. Problem w tym, że Jan123 postanowił sprawdzić algorytmy i biega poza logiką IQ :hej:

Ustawiłem w TAO wszystko na max i jesli jest takie super to mimo, że ustawiłem codziennie biegać to powinno uczyć się, że nie daje rady i edytować plany aby dało radę biegać codziennie.

Ale chyba te dwa treningi co nie dałem rady, to wina siłowni za gorąco, mialem w butach wodę z potu no i byłem po saunie.
Nie bierze pod uwagę sauny.
Treningi nie są na wysokim pulsie średnio 142 to się daje rade..

Teraz mam problem bo fenix 5xplus idzie do naprawy zajechalem go zawsze koło 1000km padają fenixy
Jan123

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:To nie jest takie zero jedynkowe. Jak słyszę, to każdy z TAO ma różne plany i cele i to działa. Problem w tym, że Jan123 postanowił sprawdzić algorytmy i biega poza logiką IQ :hej:

TAO support pisało, że mają algorytmy zabezpieczające
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ale Łukasz napisz co chcesz osiągnąć tzn co daje Ci bieganie codzienne bo chyba się trochę pogubiłem w Twoich wypowiedziach. ps co się stało fenixowi ?
ODPOWIEDZ