Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:
Sport_Konsulting pisze:
W najbliższym czasie odniesiemy się również do pytań i wątpliwości, które pojawiły się w tym wątku. Pozdrawiamy ;)
w najbliższym czasie po tym jak polar już zrobi co obiecał z oprogramowaniem, myśle że to będzie w okolicach świat, może tuż po. tak koło 8-12 maja. 2021.
Bez obaw, zrobimy to w najbliższych dniach ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

z Panem Szulem miałem kiedyś przyjemność dość długo porozmawiać, bardzo miły i pozytywny kontakt, polary miałem chyba od roku 1999 w625 kupiłbym raz jeszcze, żeby nie wariackie ceny obecnie, przeszedłem przez pare modeli i byłem fanem marki, ale to jak firma Polar robi obecnie idiotów z użytkowników, przepraszam nie mam zamiaru nikogo obrażać, to mnie kurwica bierze.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na wstępie chcielibyśmy podziękować za opinie i uwagi na temat zegarka Polar Vantage V. Śledzimy wątki i wszystkie sugestie użytkowników na bieżąco przekazujemy do naszego działu odpowiedzialnego za rozwój produktów.
W pierwszej kolejności chcielibyśmy bliżej opisać technologię pomiaru tętna z nadgarstka, ponieważ budzi ona wiele kontrowersji.
Optyczny pomiar tętna jest stosunkowo dokładnym sposobem pomiaru, jednakże w trakcie intensywnych wysiłków, podczas których występuje zwiększona ruchliwość nadgarstka oraz wyższe wartości tętna( >150 ud./min.), będą zdarzały się odchylenia od wartości rejestrowanych przez nadajnik na klatkę piersiową. W związku z tym w trakcie zawodów i intensywnych treningów zalecane jest korzystanie z nadajnika na klatkę piersiową (np. Polar H10 lub Polar H7, które są kompatybilne z wszystkimi aktualnymi zegarkami Polar, także tymi, które są wyposażone w optyczny sensor tętna).
Jakość optycznego pomiaru tętna zależy od bardzo wielu czynników. Część z nich zależna jest od producenta, a część bezpośrednio od użytkownika korzystającego z produktu. W celu zoptymalizowania technologii, producent może:
- zwiększyć liczbę diod pomiarowych
- wykorzystać więcej barw światła (aby skorzystać z różnych długości fal)
- zwiększyć liczbę czujników odbierających sygnały
W wypadku modeli Vantage, firma Polar zwiększyła liczba diod (do 9) i czujników (do 4), a do zielonej barwy światła dodała także diody w kolorze czerwonym.
Po stronie użytkownika, wpływ na jakość pomiaru mają następujące kwestie:
- miejsce założenia zegarka,
- temperatura nadgarstka,
- budowa anatomiczna (budowa nadgarstka, kolor skóry, owłosienie),
- sposób zapięcia,
- ruchliwość nadgarstka w trakcie aktywności,
- wartość tętna.
Na niektóre czynniki użytkownik może mieć wpływ – odpowiednie umiejscowienie (powyżej kości nadgarstka) i zapięcie zegarka (o jedno oczko mocniej niż przy codziennym użytku) oraz właściwa temperatura skóry (odpowiednia rozgrzewka, osłonięcie odzieżą).
Na inne użytkownik jednak nie ma wpływu. Chodzi tu przede wszystkim o budowę anatomiczną, wysokie wartości tętna i ruchliwość nadgarstka w trakcie niektórych sportów (np. gry w tenisa). W związku z tym mogą występować sytuacje, w których optyczny pomiar tętna nie będzie idealnym rozwiązaniem.

Generalnie warto wykorzystywać tą technologię do całodobowego pomiaru tętna oraz aktywności o niższej intensywności. Nie przewidujemy, aby w najbliższym czasie technologia ta mogła w pełni zastąpić i wyprzeć dotychczas stosowany pomiar tętna z klatki piersiowej. Warto jednak zauważyć, że stosując optyczny pomiar tętna np. na ramieniu (np. korzystając z sensora Polar OH1), pomiar jest dużo bardziej dokładny, ze względu na lepsze ukrwienie, niższą ruchliwość i wyższą temperaturę; możliwe jest otrzymanie porównywalnych wartości do pasa na klatkę piersiową.

Odnosząc się jeszcze do kilku wpisów:
keiw pisze: Czujniki zbliżeniowe mają wykluczyć błędy i zapewne wykluczają jak nam zegarek podskoczy ale nic poza tym.
- metalowe czujniki na tylnej obudowie mają na celu jedynie sprawdzanie czy zegarek założony jest na rękę. Kiedy zegarek zostaje ściągnięty, wówczas optyczny sensor do pomiaru tętna jest wyłączany. Czujniki nie badają na bieżąco, które diody stykają się ze skórą, a które nie.
keiw pisze: Tu nałożyłem na siebie pomiar pulsu z pasa H10 i polar A360 - nadgarstek:
Obrazek
Aż trudno zauważyć różnice!
- wydaje nam się, że porównanie zapisu tętna w modelu V800 i A360 mogło zostać zarejestrowane z nadajnika na klatkę piersiową. Najprawdopodobniej zegarek A360 połączył się z nadajnikiem na klatkę piersiową przy pomocy technologii Bluetooth Smart, a zegarek V800 połączył się z tym samym nadajnikiem przy pomocy technologii 5 kHz. Keiw czy tak mogło być?

Mamy nadzieje, że udało nam się wyjaśnić kilka kwestii, w kolejnych wpisach odniesiemy się do innych funkcji zegarków Polar.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

będę złośliwy, polar ma ze 3 funkcje teraz w tym dwie niedziałające ale czekam z niecierpliwością na opis.
ps
natomiast duże brawa należą się SK za stanięcie w szranki i walkę na z góry przegranych pozycjach.I to mówię całkiem poważnie. duży plus.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:.. keiw, to masz na mysli test w ktorym biegne z Polarem bez paska (tetno OHR) i na drugim nadgarstku 935 z paskiem HRM-Run? Czy 2 osobne biegi z Polarem, jeden bez H10, drugi po tej samej trasie i podobnym tempem z H10?
Pogrubiłem to, o co mi chodzi :oczko: Dwa na raz. H10 może sam rejestrować pomiar pulsu i nawet nie trzeba drugiego zegarka, ale jak masz akurat dwa, to możesz to wykorzystać. Garmin nie widzi ci pasa H10? Możesz sparować z H10 skoro lepiej reaguje. Tu już zrób jak uważasz. Pas to pas. Porównanie będzie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
jbrzoska093
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:32
Życiówka na 10k: 34:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:
keiw pisze:
No i jeszcze jedno pytanie bo zauwazylem wczoraj, ze Polar uaktualnia dystans w inkrementach co 20 metrow (vs co 10m w garminie), czy tak ma byc? Czy to jest kwestia jakis ustawien w zegarku?
Rzeczywiśnie dziwna sprawa z tym pokazywaniem w trakcie treningu co 20m, ja jeszcze na zegarek czekam i aż się boję żeby się nie rozmyśleć z zakupu :D
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sport_Konsulting pisze: - wydaje nam się, że porównanie zapisu tętna w modelu V800 i A360 mogło zostać zarejestrowane z nadajnika na klatkę piersiową. Najprawdopodobniej zegarek A360 połączył się z nadajnikiem na klatkę piersiową przy pomocy technologii Bluetooth Smart, a zegarek V800 połączył się z tym samym nadajnikiem przy pomocy technologii 5 kHz. Keiw czy tak mogło być?
SK - na 100% nie. Przed biegiem sprawdziłem w aplikacji Polar BEAT czy nie mam włączonej opcji działania H10 z 2 urządzeniami. Nie miałem. Pierwsze uruchomiłem Polar V800 i on wykrył puls z H10 i już inne urządzenie w takiej sytuacji nie chwyci pulsu z pasa.
Dodatkowo A360 zawsze pyta, jeśli widzi pas, o to czy z nim się połączyć. To nie był jednorazowy test A360. Ten zegarek testowałem już wcześniej i zawsze wypadał świetnie.

Za chwilę wrzucę sprawozdanie z dzisiejszego treningu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś kolejny test

Sprzęt:
1. Polar Vantage V: wszystkie dane z tego zegarka, w tym moc i puls z nadgarstka
2. Polar V800: sparowany z pasem Polar H10 (puls)
3. Polar A360: nie ma GPS ale mierzy puls z nadgarstka
4. Telefon SGS8 i aplikacja Stryd połączona z footpdem Stryd - tylko pomiar dystansu

Obrazek Obrazek

Zgodnie z pomiarem dystansu przez Stryd zrobiłem 12,85 km.
Z tego:
- dobiegnięcie na stadion
- 10 okrążeń na stadionie 400 m z wplecionymi przebieżkami
- powrót ale bardzo zakręcony, w centrum miasta

Zmierzone poszczególne odcinki przez zegarki:
1. V800
Obrazek

2. V-V
Obrazek

Jak zacząłem trening to V800 szybciej sygnalizował pierwsze km około 50m. Na stadionie V-V wyprzedził V800 co już widać z pomiarów każdego z okrążenia. Jak wybiegłem ze stadionu, to z każdym kilometrem V-V zaczął ponownie odstawać od V800.
10 okrążeń zmierzone przez zegarki:
- V-V: 4,3 km
- V800: 4,08 km

Jak ktoś chce zobaczyć te treningi na Flow:
V-V: https://flow.polar.com/training/analysis/2986705415
V800: https://flow.polar.com/training/analysis/2986714645
A360: https://flow.polar.com/training/analysis/2986724185

Tu nałożone traki z V-V i V800:
http://www.mygpsfiles.com/app/#efRan0l3

Tym razem V-V zapiąłem mocniej na prawej ręce - normalnie noszę na lewej. Było chłodno, więc na zegarek naciągnąłem bluzę (zgodnie z poradą SK), odkrywałem tylko na czas lapowania na stadionie.

Tu screen z nałożenia pulsu V-V i V800:
Obrazek

Tu nałożyłem A360 na V800:
Obrazek

Podsumowanie: tym razem oba zegarki z pomiarem pulsu z nadgarstka wypadły rewelacyjnie. A360 wypada ciągle genialnie, ale V-V dziś też dał radę.

Podsumowanie treningów z Flow:
V-V:
Obrazek

V800:
Obrazek

Rysowanie trasy:
V-V:
Obrazek

V800:
Obrazek


Więcej wniosków możecie sobie wyciągnąć analizując traki we własnym zakresie.

Finalnie z pomiarem oba zegarki pomyliły się o podobny rząd wielkości: V-V na (-) a V800 na (+), ale w trakcie treningu V-V gubił się bardziej: raz mniej raz więcej i w końcowym wyniku wyszedł na tym minimalnie lepiej.
V800 na stadionie sprawuje się bardzo dobrze. Gdzieś nadłożył sobie na krętej trasie.

Do Sport Konsulting:
Zamiast buffa w prezencie powinniście do Vantage dawać czołówkę, dziś to przetestowałem i w tym zestawie spokojnie można odczytać podsumowania lapów :hejhej:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 12:20 przez keiw, łącznie zmieniany 3 razy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś w piątek, zegarek wie czego mi trzeba :bum:

Obrazek

Obrazek

:taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

cześć.
co prawda mam polar vantege m ale spotkałem się z problemem opisanym także w przypadku wersji V.
Chodzi o moment naliczania odległości. Zegarek gps znajduje bardzo szybko. Zawsze chwilę przed startem odczekuję i dopiero ruszam. Już trzy razy zdarzyło się, że odległość zaczęła naliczać się z opóźnieniem (rekordowo był to ponad 300m). Samo rysowanie trasy też mogłoby być miejscami lepsze ale sama odległość z grubsza się zgadza z tym co na tych trasach pokazywał mi m400.
Mieszkam i biegam we Wrocławiu ale myślę, że to nie powinno mieć wpływu na naliczanie odległości od początku treningu, m400 nie miał z tym problemu.

@Sport_Konsulting czy spotkaliście się z takimi problemami? zegarek generalnie bardzo mi się podoba, do pomiaru tętna z nadgarstka nie mam zastrzeżeń i podchodzę do tego tak jak opisaliście wyżej. Jednak mam nadzieję, że ten problem z gps jest tylko przejściowy i zegarek nawet w dużym mieście zacznie się dobrze spisywać w tym aspekcie.

Pozdrawiam!
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@szymar możesz dać linka do jakiegoś treningu we Flow? Jeśli nie chcesz publicznie, to może na PM? Z chęcią bym zobaczył jak to wygląda w porównaniu z V-V.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze:@szymar możesz dać linka do jakiegoś treningu we Flow? Jeśli nie chcesz publicznie, to może na PM? Z chęcią bym zobaczył jak to wygląda w porównaniu z V-V.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Proszę bardzo (mam nadzieję, że takie wklejenie zadziała):
Bieganie:
https://flow.polar.com/training/analysis/2986782160
https://flow.polar.com/training/analysis/2981583020
https://flow.polar.com/training/analysis/2973912150

Rower:
https://flow.polar.com/training/analysis/2972482595

Na rowerze chyba było względnie najlepiej (chociaż tutaj najpóźniej ruszyło naliczanie odległości).

PS. Proszę się z dystansów i czasów nie śmiać, to mój drugi tydzień biegania po roztrenowaniu po maratonie.

pozdrawiam!
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@szymar - linki są zapewne ok, ale musisz w tych treningach ustawić status na "Publiczny", bo nic nie można zobaczyć:
Obrazek
Dane osobowe są ukryte, widać tylko trening. Tak samo jak w tych linkach, które ja dałem wyżej.

Edit:
OK: już działa :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Za bardzo nie widzę problemu, bo wszędzie masz liczoną odległość od początku.
Tu masz lekki poślizg:
https://flow.polar.com/training/analysis/2986782160
Vantage w 41 sekundzie pokazuje 100 m, jednak to całkiem możliwe. Przy tempie 6:00 min/km trzeba 36 sekund, by przebiec 100 m, więc jak zaczynamy, to jest to jak najbardziej możliwe, bo nie lecisz od razu sprintem. Po pomiarze wysokości widać też, że V-M jeszcze nie złapał odpowiedniej ilości satelit. Nie ma barometru, więc dane otrzymuje z GPS.

Ogólnie za bardzo nie widzę problemu lub nie do końca rozumiem o co pytasz :lalala:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Za bardzo nie widzę problemu, bo wszędzie masz liczoną odległość od początku.
Tu masz lekki poślizg:
https://flow.polar.com/training/analysis/2986782160
Vantage w 41 sekundzie pokazuje 100 m, jednak to całkiem możliwe. Przy tempie 6:00 min/km trzeba 36 sekund, by przebiec 100 m, więc jak zaczynamy, to jest to jak najbardziej możliwe, bo nie lecisz od razu sprintem. Po pomiarze wysokości widać też, że V-M jeszcze nie złapał odpowiedniej ilości satelit. Nie ma barometru, więc dane otrzymuje z GPS.

Ogólnie za bardzo nie widzę problemu lub nie do końca rozumiem o co pytasz :lalala:
tutaj faktycznie to opóźnienie wynosiło około 100m i później to się potwierdzało na trasie biegu, kilometry klikały około 100metrów dalej niż zwykle.
Zobacz taką samą trasę jeszcze z m400:
https://flow.polar.com/training/analysis/2958759655
widać, właśnie te 100m mniej.
To faktycznie nie jest duży problem, odległość raczej pomijalna. Chodziło mi raczej o to, że taka sytuacja też miała u innego użytkownika miejsce. Na rowerze zegarek zaczął zliczać ponad 300 metrów po starcie, ale to może kwestia tego, że faktycznie jeszcze sygnał nie był na tyle mocny a wiadomo, że na rowerze metry szybciej mijają niż biegiem. To nowy zegarek, więc go obserwuję i wszystkie wątpliwości wolę zgłosić i skonsultować.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
ODPOWIEDZ