„Ukryte terapie” Jerzego Zięby

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Co do merytorycznej krytyki tez pana Jerzego.Cytat-

Można wpłynąć na kobietę w hipnozie, w taki sposób, że zaczyna się jej powiększać biust i piersi rosną – po 12 tygodniach nawet około 12 cm w obwodzie

— Jerzy Zięba, [1][. Aby to sprawdzić postanowiłem przeprowadzić badanie na koleżance z pracy.Chcąc wykluczyć kwestię przypadku ,lewą jej pierś hipnotyzowałem a prawą poddałem masażowi.Pierś hipnotyzowana niestety nie urosła natomiast masowana powiększyła się o 5 cm.Jeżeli udało się komuś hipnozą powiększyć piersi niech podzieli się na forum wynikami swoich badań (mile widziane zdjęcia).Myślę że osoba której by to się udało puściłaby z torbami wszystkich chirurgów plastycznych od silikonu i botoksu.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na ciekawą audycję trafiłem wczoraj podczas jazdy. Ciekawie i zwięźle tłumaczą co jest, a co nie jest dobre w obecnym systemie nauki. Można tez usłyszeć, ile jest warte goglowanie badań naukowych bez rozeznania w wartości poszczególnych periodyków i wydawnictw naukowych i "naukowych" oraz bez umiejętności poruszania się po nich.
Polecam na chwilę wyłączyć ewentualne uprzedzenia i posłuchać.
http://audycje.tokfm.pl/podcast/Czy-sys ... auke/66969
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolejny popis prostactwa autora książki i manipulowania swoimi wyznawcami:
Zawiadomienie do prokuratury ws. wpisu Jerzego Zięby. "Odrąbałbym im te durne lekarskie łby"
W skrócie: umiera 14 miesięczne dziecko rodziców najprawdopodobniej zmanipulowanych dezinformacjami szerzonymi m. in. przez Ziębę (nie wykonują obowiązkowych szczepień dziecka, domagają się wlewów z wit. C celem uratowania dziecka umierającego na chorobę, na którą najpewniej nie zachorowałoby gdyby było darmowo zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych). W reakcji na to wydarzenie oszust pisze to co pisze, z właściwą sobie impertynencją.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Coś na temat od autora książki "Mitologia współczesna" : klik. O omawianej w niniejszym wątku literaturze jest m. in. od 4. minuty.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

1. Autorzy audycji oczywiście nie przeczytali książki.
2. Wiedzą o strukturyzatorach wody i o tym, że Zięba jest antyszczepionkowcem.
3. Nie lubią Zięby, choć ich wiedza o nim sprowadza się najprawdopodobniej do pkt 2.

Ponieważ pkt 1 więc nie wiedzą, że pkt 2 nie ma najmniejszego odbicia w książce, więc uważają, że pkt 3 jest całkowicie usprawiedliwiony.
Zupełnie jak najaktywniejszy nienawistnik w tym wątku. :hej:
Do tego nie wiedzą, że np. informacje propagowane w książce Zięby o wiatminie C, witaminie D i cholesterolu doczekały się w międzyczasie akceptacji w konwencjonalnej medycynie (wiedza o cholesterolu wolno się przebija w środowisku lekarskim, ale co się dziwić- to samo było i wciąż niestety jest z antybiotykami).

Ciekaw jestem dalszego ciągu, czyli czy ktoś kiedykolwiek podda rzetelnej krytyce pozostałe informacje podane w książce (rola witamin K2, A, E, krzemu, jodu itd.), czy Zięba z powodu swojej wyrazistości i częściowo kontrowersyjnych działań oraz poglądów stanie się etatowym "chłopcem do bicia".
Pozwolę sobie pozostać przy poglądzie, że łomotanie w "Ukryte terapie" Zięby z powodu jego poglądów antyszczepionkowych czy strukturyzatorów wody jest słabe i nie świadczy dobrze o łomoczącym.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nudne już jest te twoje pianie nad tym Ziębom...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Nudne już jest te twoje pianie nad tym Ziębom...
Możesz wskazać miejsce, w którym "pieję na Ziębą"?
Brak zgody bezzasadną krytykę nie jest pianiem.
Nudą wieje z postów Kangoor5, który ma misję niszczenia Zięby i jemu podobnych szperaczy.
Niestety robi to bez odniesienia się do meritum, czyli zawartości książki- walczy z osobą a nie jego konkretnymi wypowiedziami zawartymi w konkretnej książce, dla której założyłem ten wątek.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wywołałeś mnie, więc odpisuję.
fotman pisze:Ciekaw jestem dalszego ciągu, ...".
Dalszy ciąg jest m. in. w mojej przedostatniej wiadomości:
1. Umiera 14 miesięczne dziecko rodziców ogłupionych dezinformacjami szerzonymi m. in. przez Ziębę; dziecko najprawdopodobniej by nie umarło, gdyby rodzice poddali je darmowemu, obowiązkowemu szczepieniu.
2. W trakcie agonii dziecka, rodzice ogłupieni dezinformacjami szerzonymi w Polsce głównie przez Ziębę domagają się wykonania wlewu z wit. C.
3. Lekarze spełniają prośbę rodziców, lecz niczego to już nie zmienia; bo niby dlaczego miało by zmienić?
4. Rodzice mają pretensje do lekarzy, nie do siebie ani nie do oszusta.
5. Zięba po raz kolejny decyduje się żerować na ludzkiej tragedii, jaką jest śmierć najbliższego człowieka, i po raz kolejny smaruje impertynencki tekst szkalujący lekarzy.

Z zasad opisanych rachunkiem prawdopodobieństwa wynika, że podobnych ciągów dalszych będzie, a może już i było więcej.
fotman pisze:... czyli czy ktoś kiedykolwiek podda rzetelnej krytyce pozostałe informacje podane w książce (rola witamin K2, A, E, krzemu, jodu itd.), czy Zięba z powodu swojej wyrazistości i częściowo kontrowersyjnych działań oraz poglądów stanie się etatowym "chłopcem do bicia".
Na mnie raczej nie licz, bo:
1. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
2. Nie będę finansował oszusta.
3. Gdybym potrzebował wiedzieć coś więcej niż wiem w tych tematach, to sięgnąłbym do wiarygodnych źródeł, a nie do tekstów pisanych przez oszusta, który nie ma nawet podstaw merytorycznych do zinterpretowania i do oceny badań, na które się powołuje.
fotman pisze:1. Autorzy audycji oczywiście nie przeczytali książki.
2. Wiedzą o strukturyzatorach wody i o tym, że Zięba jest antyszczepionkowcem.
3. Nie lubią Zięby, choć ich wiedza o nim sprowadza się najprawdopodobniej do pkt 2.

Ponieważ pkt 1 więc nie wiedzą, że pkt 2 nie ma najmniejszego odbicia w książce, więc uważają, że pkt 3 jest całkowicie usprawiedliwiony.
Posłuchaj jeszcze raz, bo nie zrozumiałeś o czym tam mowa. Oni tam nie mówią o "wiedzy" zawartej w książce ale o tym, w jakie mitologiczne toposy wpisuje się Zięba żeby zhackować umysły swoich przyszłych wyznawców.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Dalszy ciąg jest m. in. w mojej przedostatniej wiadomości:
1. Umiera 14 miesięczne dziecko rodziców ogłupionych dezinformacjami szerzonymi m. in. przez Ziębę; dziecko najprawdopodobniej by nie umarło, gdyby rodzice poddali je darmowemu, obowiązkowemu szczepieniu.
2. W trakcie agonii dziecka, rodzice ogłupieni dezinformacjami szerzonymi w Polsce głównie przez Ziębę domagają się wykonania wlewu z wit. C.
3. Lekarze spełniają prośbę rodziców, lecz niczego to już nie zmienia; bo niby dlaczego miało by zmienić?
4. Rodzice mają pretensje do lekarzy, nie do siebie ani nie do oszusta.
5. Zięba po raz kolejny decyduje się żerować na ludzkiej tragedii, jaką jest śmierć najbliższego człowieka, i po raz kolejny smaruje impertynencki tekst szkalujący lekarzy.
TVN24
Podobnie jak Zięba w swoim niestosownym wystąpieniu, podobnie ty nie znasz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Obaj bezpodstawnie wyciągacie daleko idące wnioski.
W sumie: przyganiał kocioł garnkowi. :ojnie:

Reszty nie komentuję, bo mocno wieje nudną nienawiścią.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fotman pisze: Podobnie jak Zięba w swoim niestosownym wystąpieniu, podobnie ty nie znasz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Obaj bezpodstawnie wyciągacie daleko idące wnioski.
W sumie: przyganiał kocioł garnkowi. :ojnie:
1. Nikt poza rodziną nie zna dokładnych okoliczności tego znaczenia.
2. Co nie przeszkodziło Ziębie zrobić sobie autopromocji przy okazji tej tragedii.
3. Zięba nie pierwszy raz zastosował tę obrzydliwą metodę autopromocji, za każdym razem bez znajomości dokładnych okoliczności zdarzenia atakując zespół medyczny. Omawialiśmy już w tym wątku co najmniej jeden taki przypadek i wtedy próbowałeś usprawiedliwiać tę taktykę Zięby.
4. Być może (jeśli prawdziwe jest oświadczenie rodziców) w ostatnim wpisie nadinterpretowałem informacje dostępne w mediach. W przeciwieństwie do Zięby nie użyłem jednak żadnych dużych kwantyfikatorów, nie kierowałem gróźb karalnych w żadnego z uczestników tego zdarzenia, w przeciwieństwie do Z. nie sugerowałem, że ktoś zajmuje się zabijaniem innych ludzi ("z licencją na zabijanie"), w przeciwieństwie do Z. nie obrzuciłem nikogo inwektywami;
5. Przede wszystkim, w odróżnieniu od Zięby nie zarabiam ani nie promuję się na tej i na podobnych tragediach.

Nie porównuj mnie więc proszę z tym oszustem, bo brzydzę się jego wyżej opisanymi metodami od pierwszego momentu, w którym je poznałem. Nigdy nie przeszło by mi nawet na myśl, żeby próbować takie działanie usprawiedliwiać, jak robiłeś to przy okazji promowania się Z. na śmierci ś. p. Grzegorza Miecugowa.

EDIT: Jeśli ktoś ma mocne nerwy, to wystarczy wpisać sobie w wyszukiwarkę filmów "zięba o śmierci" i obejrzeć sobie historię jego lansowania się "na grobach ludzi", skierowanego do swoich wyznawców.
fotman pisze:Reszty nie komentuję, bo mocno wieje nudną nienawiścią.
Sprytnie. Na twoim miejscu też bym w to nie brnął.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przy okazji wyszukiwania jego wynurzeń na temat śmierci różnych ludzi znalazłem i nowe popisy.
I tak, po ujawnieniu ogniska epidemii odry w Polsce. Po tym, gdy wielu specjalistów w prawie wszystkich mediach wytłumaczyło jak to wszystko działa i dlaczego szczepienia są potrzebne. Po tym wszystkim proepidemik Zięba nagrywa orędzie do wyznawców, w którym manipulując danymi tłumaczy, że nie należy szczepić przeciw odrze.
W sumie dalej nie wiadomo czy celowo manipuluje wyznawcami, czy jest takim idiotą, że sam w to wierzy. Obydwie hipotezy są prawdopodobne.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Nie sądzisz, że twoje zaangażowanie w poszukiwanie informacji o Ziębie i w walkę z Ziębą ociera się już o paranoję? :hej:
Może lepiej, jak masz tyle czasu, poszukaj jakiejś merytorycznej krytyki zawartości książki Zięby, a nie osoby Zięby. Coś takiego chętnie poczytam. Pewnie nie tylko ja.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie sądzę, bo nie nie ma czegoś takiego jak moje zaangażowanie w poszukiwanie informacji o Ziębie. Po prostu było o tym ostatnio na pierwszej stronie portalu internetowego oraz wspomnieli o nim w audycji popularyzującej naukę, więc podzieliłem się tu z Wami.
Jeśli już się babrzę w tym bagienku, jakim są jego wynurzenia, to tylko na potrzeby niniejszej dyskusji.
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No niestety mocno odjechał peron naszemu ulubieńcowi :( Ja też się przykładałem
do wniosku żeby dyskutować tylko o książce, ale no chyba niestety nie da się...
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Kangoor nie raczył przeczytac zadnej ksiazki dyskutuje i bog wie o czym.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ