Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Tak w ogóle to o jakie "duperele" chodzi?
zmienne tarcze, kolory wskazówek, słuchanie muzyki itd. o takie dodatki :oczko:
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

No właśnie totalnie nie zależy mi na "duperelach". Używam wciąż starej lumii na windowsie więc tych wszystkich powiadomień i tak nie wykorzystam. W nowszych sprzętach korci mnie tylko trochę pomiar pulsu z nadgarstka, tyle tylko, że ja lubuję się w interwałach, do tego na rowerze V800 mogę przypiąć do kierownicy, czy położyć go obok gdy macham kettlami, albo ćwiczę na worku bokserskim. Na dodatek mogę kupić zegarek z pasem hr10, który jest chyba lepszy od hr7?
No i jak patrzę na te nowsze wypusty to są chyba jednak są delikatniej wykonane, a ja nie zmieniam sprzętu tylko go zajeżdżam, więc solidność v800 mi bardzo odpowiada.
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Pyth0n - powinieneś wyraźnie zaznaczyć, że masz zegarek z pierwszej serii.
W nich baterie były wadliwe.
ogólnie zegarek polecam jak komuś nie zależy na duperelach

- serwis Polar Flow daje sporo możliwości planowania treningów związanych z uprawianiem sportu. Mnie osobiście nie pasuje prowadzenie po wgranym tracku. Przy monochromatycznym ekranie nie jest to wygodne.

Widzę trend odchodzenia od monochromatycznego wyświetlacza. Dla mnie kolorki na wyświetlaczu wydają się zbędne. Biegałem przez jakiś w smartwachu i dużej różnicy nie widziałem (nie widziałem praktycznie żadnej). Na treningu mam się skupić głównie na nim, a nie na zegarku. P.S. Pewnie się przekonam, ale to w tym momencie bardziej chwyt marketingowy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mnie też takie dodatki nie kręcą. Oczywiście gdyby były, to zawsze zwiększyłoby grono zainteresowanych osób, ale zapewne też podbiłoby znacznie cenę.

W następcy oczekiwałbym:
- nowego, kolorowego i wyraźnego ekranu
- możliwości wgrywania map i dobrego prowadzenia po ścieżkach, super gdyby można dodawać punkty kontrolne - prowadzenie po waypoints
- wymienialnej baterii
- dodatkowy pomiar pulsu z nadgarstka
- zachowania funkcji HeartTouch i lapowania poprzez uderzenie w tarczę
- pełnej funkcjonalności przy współpracy ze Strydem: dołożenie stref mocy, pobieranie wszystkich danych ze Stryda
- barometr i aGPS + Galileo

TomiLee26 - kolory bardzo pomagają przy nawigowaniu i tego mi brakuje. W czasie normalnego treningu brak kolorów zupełnie nie przeszkadza.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Mnie też takie dodatki nie kręcą. Oczywiście gdyby były, to zawsze zwiększyłoby grono zainteresowanych osób, ale zapewne też podbiłoby znacznie cenę.

W następcy oczekiwałbym:
- nowego, kolorowego i wyraźnego ekranu
- możliwości wgrywania map i dobrego prowadzenia po ścieżkach, super gdyby można dodawać punkty kontrolne - prowadzenie po waypoints
- wymienialnej baterii
- dodatkowy pomiar pulsu z nadgarstka
- zachowania funkcji HeartTouch i lapowania poprzez uderzenie w tarczę
- pełnej funkcjonalności przy współpracy ze Strydem: dołożenie stref mocy, pobieranie wszystkich danych ze Stryda
- barometr i aGPS + Galileo

TomiLee26 - kolory bardzo pomagają przy nawigowaniu i tego mi brakuje. W czasie normalnego treningu brak kolorów zupełnie nie przeszkadza.
Może masz rację. Przy mapie na bank kolory się przydadzą. Ja nie jestem do tych kolorów aż tak negatywnie nastawiony. Jeżeli to będzie dobrze zrobione to szybko i ja się przestawię. generalnie na bank za rok, dwa nikt nie będzie już robił zegarków monochromatycznych. Widać trend. Mnie brakuje na przykład automatycznego włączenia ekranu z danymi przy podniesieniu na przykład ręki. Często biegam po ciemku i muszę włączać podświetlenie przyciskami. Wkurza mnie to. Miałem to w smartwatchu i się sprawdzało.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak biegasz z pasem to do tego masz funkcję HeartTouch. Ja mam do niej przypisane właśnie podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką i już wszystko widać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Jak biegasz z pasem to do tego masz funkcję HeartTouch. Ja mam do niej przypisane właśnie podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką i już wszystko widać.
no i jeszcze Running Index
Biegasz czy trenujesz ????
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:
keiw pisze:Jak biegasz z pasem to do tego masz funkcję HeartTouch. Ja mam do niej przypisane właśnie podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką i już wszystko widać.
no i jeszcze Running Index
Podświetlenie (okrążenia) mam ustawione co kilometr. Częstsze komunikaty tylko by mnie wkurzały. Jednak ruch zegarkiem w kierunku twarzy byłby najlepszym rozwiazaniem. HeartTouch nie próbowałem. Przetestuję. Działa w M400 ?
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

TomiLee26 pisze:
Pyth0n pisze:
keiw pisze:Jak biegasz z pasem to do tego masz funkcję HeartTouch. Ja mam do niej przypisane właśnie podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką i już wszystko widać.
no i jeszcze Running Index
Podświetlenie (okrążenia) mam ustawione co kilometr. Częstsze komunikaty tylko by mnie wkurzały. Jednak ruch zegarkiem w kierunku twarzy byłby najlepszym rozwiazaniem. HeartTouch nie próbowałem. Przetestuję. Działa w M400 ?

Już sprawdziłem. W m400 nie ma HeartTouch. Także lipa. Pozostaje jeszcze ustawienie wyświetlacza z jasnymi cyframi (danymi). :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

TomiLee26 - przecież to jest wątek o V800 nie pisałem o M400, tam wiem, że nie działa :oczko:

Nie pisałem też o częstszych komunikatach. HeartTouch działa tak, że jak zbliżysz rękę z V800 do kostki pulsometru to zadziała określona, wcześniej ustawiona funkcja. Ja mam właśnie ustawione podświetlenie tarczy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 sie 2018, 12:23 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

keiw pisze:TomiLee26 - przecież to jest wątek o V800 nie pisałem o M400, tam wiem, że nie działa :oczko:
Zgadza się. ;) Zapędziłem się. Mam M400 i właśnie stoję w rozkroku. Zmieniać na V800 czy na ten nowy wynalazek. Stąd śledzę wątek. Sorki za zamotanie. :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może jeszcze trochę poczekaj. Będziesz miał większy wybór.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
TomiLee26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2015, 16:01

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Może jeszcze trochę poczekaj. Będziesz miał większy wybór.
Czekam, czekam. :) Nie spieszy mi się.
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

No ja się chyba jednak decyduję na V800. Potrzebuję zegarka na teraz, miałem wydać max 700 zł początkowo na m430, potem brałem przez chwilę pod uwagę Suunto Spartan Trainer HR, ale pasuje mi Polar Flow i okazała się że v800 da się kupić poniżej 1300 zł, na do datek ma wszystko co jest mi potrzebne, a nawet więcej. Martwię się tylko o ewentualny support ze strony polara, ale otrzymałem wiadomość, że puki co nic nie wiedzą o zaprzestaniu produkcji, a nawet jakby zaprzestali, to supportują urządzenie przez następne trzy lata (mam nadzieję że z Polar Flow będę się mógł łączyć jeszcze dłużej), a i sam v800 jest objęty trzyletnią gwarancją. Nowe polary tańsze raczej nie będą i nie wiadomo, czy nie będą miał na początku jakiś błędów itp., które dopiero za jakiś czas zostaną poprawioną. Pomiar z nadgarstka choć być może wygodniejszy, ale nie sądzę żeby miał być lepszy od tego z h10.
Na plus dla polara puki co dobra komunikacja z serwisem, odpowiadają na wszystkie moje mniej lub bardziej mądre pytania:)
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

Zobacz eazymut albo aktywny nadgarstek. Tam mają V800 poniżej 1200 zł z nadajnikiem H10
ODPOWIEDZ