PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
charm pisze: Oczywiście, że trzeba będzie zapierdzielać, ale - myślę, że to realne :)
Wynik czy zmiana ruchu?
zmiana ruchu, także w jakimś stopniu na zmęczeniu


Wysłane z Tapatalka
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12344
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

barcel pisze:Zakładamy, że uda się Roberta skorygować i opanuje on prawidłowy ruch. Niestety na ostatnim km podczas biegu będzie już bardzo zmęczony i automatycznie wróci do swojego obieganego przez lata stylu.
Wątpię. Zmiana ruchu z typowego wyciskania na odbijanie jest tak duża, że prędzej się zatrzyma i nie dobiegnie niż powróci do poprzedniego stylu. Nawet dramatyczne zwolnienie nie będzie równoznaczne z powrotem do dawnej biomechaniki. W rok można wdrukować dużo nawyków, które wymazują poprzednie.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

yacool pisze: Wątpię. Zmiana ruchu z typowego wyciskania na odbijanie jest tak duża, że prędzej się zatrzyma i nie dobiegnie niż powróci do poprzedniego stylu. Nawet dramatyczne zwolnienie nie będzie równoznaczne z powrotem do dawnej biomechaniki. W rok można wdrukować dużo nawyków, które wymazują poprzednie.

Rozumiem Twoje stanowisko, i bardzo Ci kibicuję, ale obawiam się, że mam rację ;-) Przekonamy się już za niecały rok.
Co nie oznacza, że nie powinniście tego zmieniać. Powinniście, ale trzeba być świadomym, że te zmiany nie mają, aż tak dużego potencjału jeśli chodzi o wpływ na wynik w funkcji czasu, którym dysponujecie. To może być jedynie dodatek do treningu, z ewentualnymi korzyściami.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Roba pisze:Tomek ładna poprawa ruchu, to musi przełożyć się na polepszenie wyników już wkrótce :taktak:

https://www.facebook.com/editeamzgorzelec/
Dzięki Robert. Na tą chwilę nie zależy mi na wynikach więc na spokojnie mogę dać sobie pół roku na pracę nad techniką, obieganie się z nią i zrzucenie wagi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na jesień zrobię szybki trening pod dychę i zobaczę co z tego wyjdzie. Wtedy będę mógł wyciągać wnioski.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Tamten film robiony rok temu pokazuje raczej drogę w szukaniu ruchu. To była taka ślepa uliczka i generalnie "stale" tak nie biegałem. Jeślibyśmy chcieli porównywać to musielibyśmy porównać ten bieg i wyniki "na nim" robione:
https://youtu.be/LZd9QhSlt7E
Lepszy rydz niż nic i zawsze można sobie pooglądać i porównać takie filmiki. Ale jak już mówił barcel i nieraz sobie komentowaliśmy różne filmy: potrzebny jest element stresu i zmęczenia na zawodach. Takie pozowane scenki, to typowa ustawka pod kamerę.
Dobrze by było zobaczyć się np. na końcówce mocnego biegu na 5km. Albo nawet nakręcić się podczas mocniejszego treningu tempowego np 6-8x1km i porównywać ruch na zmęczeniu treningowym, gdzie główne zadanie polega na trzymaniu zadanego tempa. Czy wtedy ruch koreluje. Jak jesteś zalany kwasem i ciśniesz 6 odcinek mocnego tempa pod wiatr nie ma już ściemniania pod kamerkę... :bum: :hej:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie, że tak, ale jeśli ruch w sciemnianiu pod kamerkę jest dobry, daje to kierunek w jakim trzeba dążyć w "normalnym biegu". Od czegoś trzeba zacząć.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12344
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ppgg
Wyga
Wyga
Posty: 77
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do stryda to polecam grupe na facebooku chętnie odpowiedzą na pytania jak ktoś ma.

Ogólnie moim zdaniem chodzi nie o poszczególne składniki tylko o całość, że z każdym tyg. powinno się móc wygenerować większą moc max oraz moc na progu. Czyli bieganie ze strydem to jak każda inna metoda w sumie. Praktycznie o tyle lepsza od innych że puls ma bezwładność, a jak się biega w mocno pofałdowanym krosie to tempo też nie za bardzo się przydaje.

Jak dziś biegałem podbiegi i udało mi się peak 10 sek 514 Watt wygenerować (i to też powinno być podane w W/kg jak u kolarzy jeśli chcę się z kimś jakoś tam porównać). Zobaczę za tydzień czy uda mi się więcej.

Co do LSS to tak jak wspominałem LSS/masę ciała. Te wszystkie parametry (wzrost, waga) muszą być w Strydzie aktualizowane żeby to miało ręce i nogi. I w ogóle to ciężko będzie kogoś z kimś porównywać. Zbyt dużo zmiennych jest.
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ppgg
Wyga
Wyga
Posty: 77
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rudaa pisze:Spotkanie w Iten

"O ile u Skoora oscylował w granicach 10-12 kN/m, to u Roberta 25-30 kN/m". Widziałem ten wykres i biorąc pod uwagę inne parametry to strasznie porwany ten wykres. Może się czujnik źle przymocowany do buta i się przemieszcza.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tysz prawda. Patrząc na ten wykres też się nad tym zastanawiałem, ale bez wiedzy o tym co yacool kazał robić Robertowi to ciężko powiedzieć jak wyglądać powinien wykres.

Jak nie zmieniali wagi to stryd jest ustawiony na 184cm i 75kg czyli 13kg więcej niż ma Robert i pewnie dlatego takie wyniki pokazuje.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12344
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Puściłem rudą ze strydem i wybiegła z lasu jak jakaś sarna na czołówkę z ciężarówką. Gadżet zmienia ludzi w zaślepione ksenonami ofiary drogowe. Masakra. Zamiast myśleć o ruchu (również drogowym), to ta wbija się w stryda i gna na drogę z klapami na oczach.
Wszedł jej bieg. Można podejrzeć. Niczego nie zmieniałem w konfiguracji celowo. Została waga i wzrost Skoora. Natomiast przebieg LSS jak u niego.
Waga rudej to 52 kilo (wzrost 173), bo po świętach przecież.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wychodzi na to, że Robert potrafi się wybić niczym kozica górska, albo masaj jakowyś ;)

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12344
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wykres wydaje się być stabilny. (Kilka razy zatrzymała się na trasie, bo z Robertem zostawaliśmy w tyle). Wczorajszy zapis LSS jest zupełnie bez sensu. Dzisiejszy również nie sprawił żebym był mądrzejszy.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobrze go zalozyliscie? No e latał? W tych bajkach to normalne sznurowadła są czy jakieś wynalazki?

Niech go Robert porządnie założy i przebiegnie spokojnie kilometr. Na wczorajszym wykresie były momenty gdzie wyglądał on normalnie, ale to były tylko momenty.

Wysłane z mojego SM-A510F .
ODPOWIEDZ