Otarcia sutków

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może pas tętna wraz z wystającą kostką powodowały, że koszulka się inaczej układała i nie było problemów.

Mój kolega załatwił sobie sutki na zawodach w głupi sposób. Po prostu przypiął agrafkami za wysoko numer startowy.
Przed startem nic mu nie przeszkadzało, ale już w czasie biegu część agrafki znajdująca się pod koszulką spowodowała bardzo duże otarcie sutka. Biegnąc nie pomyślał nawet, że to wina agrafki, więc męczył się cały dystans półmaratonu.
To samo mogą spowodować jakieś naszycia, nadruki na koszulkach znajdujące się na wysokości sutków i powodujące w tym miejscu usztywnienie materiału.
Warto na to zwrócić uwagę.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie problemu nie było do czasu, gdy pobiegłem w nowej koszulce. Sam bym takiej nigdy nie kupił, ale to było firmowe zamówienie. Moja sztuka była chyba jakimś odrzutem, bo jak wszyscy mieli koszulkę gładką od środka a siateczkowaną od zewnątrz, to u mnie uszyli ją odwrotnie. No i skończyło się tak a nie inaczej. Na szczęście nie był to maraton a tylko dyszka, więc nie było krwi, tylko pieczenie przez kilka dni podczas kąpieli. Dorobiłem się wtedy jakiejś nadwrażliwości, bo potem zdarzyło mi się i w koszulce nie sprawiającej wcześniej problemu.
Oczywiście w koszulkach opinających ciało jest 0 problemów.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Cos mi siè wydaje, ze jednego z naszych kolegòw moze zainteresowac ten artykul: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/09 ... off_fb_tmg
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Andrzej92xp pisze:Jeśli chodzi o bieganie w biustonoszu to nadal to praktykuje nie ociera nie widać go pod koszulką więc skoro mi w tym dobrze czemu rezygnować?
Chlopie, wielokrotnie Ci juz tutaj napisano, ze biustonosz mezczyznie nie jest potrzebny do biegania - wystarczy "odziez kompresyjna".

A jak juz masz silne parcie na noszenie damskiej bielizny, to Twoja sprawa, nie jest to karalne - jednak to forum nie jest miejscem na takie wynurzenia...
Poszukaj moze miejsca gdzie gromadza sie ludzie o zainteresowaniach podobnych do osobnika ze zdjecia?

Obrazek
Dmorzej
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2016, 22:25
Życiówka na 10k: 54,03
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przepraszam, że co? :hahaha:
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Facet na zdjèciu ma budowè ciala jak u ultrasa... nie to co ja amator z brzuszkiem :grr: :hahaha:
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

https://www.runnersworld.com/training/a ... your-body/
Why do the nipples of some male runners bleed during a marathon, but those of females don’t?
Sweat is a mix of water, salt, and a handful of other minerals. When the water evaporates, you’re left with abrasive salt on your nipples, which are front-and-center in a high-sweat zone.

“After a few hours, a shirt rubbing against that salt feels like sandpaper,” says Bright, adding that beginner male runners are most susceptible because men typically sweat more than women, and novices take longer to complete a race. The abrasion causes chafing, which causes bleeding, which causes red stripes down the front of a white shirt, especially near the end of marathons. Women aren’t immune. Even nursing moms can be afflicted. “The skin around your nipples isn’t capable of thickening and getting stronger,” says Bright, medical director for the Columbus Marathon. The few women he has seen with bloody nipples were wearing no bra, a poorly fitting bra, or a cotton one. Stay hydrated. “When you stop sweating, all you have left on your skin is salt,” says Bright. “The liquid takes the edge off the salt.” Equipment fixes for men: Protect yours with circular Band-Aids or NipGuards. Women? A moisture-wicking, properly fitted sports bra.
ODPOWIEDZ