Suunto Ambit 3

ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drodzy Bracia i Siostry...
Osobiście uważam, że Ambity 3 są naprawdę świetne, ale niestety Suunto okropnie dało ciała i już od poprzedniej wersji Movescount na Androida nie da się zaprogramować w ludzki sposób interwałów. Wielki wstyd ale co zrobić... Bieganie z kartką papieru nie wchodzi w rachubę, więc opracowałem sobie inną metodę, czym się z Wami dzielę. Sposób nie jest tak piękny jak tworzony Movescountem, ale działa i ma swoje zalety :-)

Interwały mają strukturę:
+ Rozgrzewka (WarmUp)
- pętla n-razy
-- wolniej (Recovery)
-- szybciej (Interval)
+ Schłodzenie (CoolDown)

Poniższy kod należy skopiować, wstawić jako Aplikacja Suunto a w niej utworzyć poniższe zmienne:
  • TROZGRZ
    TSCHLODZ
    POWTORZEN
    TFIRSTINT
    TSECINT
    PAIRLAP
    TARGETSEC
    TARGETMIN
Tak utworzoną aplikację zapisać a następnie dodać sobie tę "aplikację" do swojego ekranu treningowego.

Oczywiście by zmienić schemat treningu należy poustawiać parametry pod siebie (na początku kodu programu).

Użycie:
Rozpoczynamy trening wciskając przycisk "Start". Ruszy licznik czasu liczony w kilerunku zera.
Po zakończeniu każdego odcinka czasowego (czy to rozgrzewka czy interwał), zegarek pipa aż do skutku, a więc zaczynamy następny interwał wciskając LAP. Ostatni odcinek to schłodzenie (oznaczony CD) a po nim będzie napisane STOP, choć możliwe jest kolejne wciskanie LAP, by mieć kolejne odcinki - będzie liczony czas w przód.

Każdy wiersz kodu opatrzony komentarzem, więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem znaczenia.

Kod: Zaznacz cały

/* by Arti_																											*/
/* Struktura treningu:				    	     																	*/

/* ROZGRZEWKA				 			   WU    																	*/
/* -- poczatek petli powtorzen 				     																	*/
/* 	-	INTERWAL WOLNIEJ, strefa zielona   REC   																	*/
/* 	-	INTERWAL SZYBKO, strefa zolta      INT   																	*/
/* -- koniec petli powtorzen		     	     																	*/
/* SCHLODZENIE							   CD    																	*/

/* format wyswietlacza: "TIME"																						*/


/* czas rozgrzewki w sekundach, WU - WarmUp 																		*/
		TROZGRZ = 300;
/* czas schlodzenia w sekundach, CoolDown - CD 																		*/
		TSCHLODZ = 300;
 

/* ilosc par powtorzen  interwalow (bez rozgrzewki i wychlodzenia) 													*/
/* para to bieg wolniejszy (REC) i bieg szybki (INT)               													*/
		POWTORZEN = 15;
  

/* czas pierwszego kroku interwalow w sekundach, zazwyczaj zielona strefa lub trzecia, Recovery - REC 				*/
		TFIRSTINT = 60;
/* czas drugiego kroku interwalow w sekundach, zazwyczaj zolta strefa lub czwarta, Interval - INT     				*/
		TSECINT = 60;


/* =============== petla glowna =============== 																	*/
if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 0) {   							/* trening nie ruszył 									*/
  prefix = "STOP";
  postfix = "";
  RESULT = 0; }
	
else {														/* czyli trening ruszył 								*/
	if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 1) {							/* Lap 1 to rozgrzewka (WarmUp - WU) 					*/
		prefix = "WU ";
		postfix = "s";
        /* w nawiasie wyliczneia dla formatu wyświetlacza 2 decimals 					*/
 	    /*TARGETSEC = Suunto.mod(TROZGRZ - SUUNTO_LAP_DURATION, 60);  					*/
        /*TARGETMIN = (TROZGRZ - SUUNTO_LAP_DURATION - TARGETSEC) / 60; 				*/
        /*RESULT = TARGETMIN + TARGETSEC/100; 											*/
		RESULT = TROZGRZ - SUUNTO_LAP_DURATION;  } 
	
	else {													/* jestesmy po rozgrzewce, mamy interwały lub 			*/ 
      														/* schłodzenie, a może już po zakończeniu treningu??? 	*/
		if (SUUNTO_LAP_NUMBER == POWTORZEN * 2 + 2) {		/* jest to schłozenie po interwalach, (CoolDown - CD) 	*/
			
			prefix = "CD ";
            postfix = "s";
          	/* w nawiasie wyliczneia dla formatu wyświetlacza 2 decimals 				*/
			/* TARGETSEC = Suunto.mod(TSCHLODZ - SUUNTO_LAP_DURATION, 60); 				*/ 
            /* TARGETMIN = (TSCHLODZ - SUUNTO_LAP_DURATION - TARGETSEC) / 60; 			*/
            /* RESULT = TARGETMIN + TARGETSEC/100; 										*/
            RESULT = TSCHLODZ - SUUNTO_LAP_DURATION;  }
      	else {											   	/* a moze to juz po calym treningu (czyli po schlodzeniu tez)? */

            if (SUUNTO_LAP_NUMBER > POWTORZEN * 2 + 2) {	/* zdecydowanie po calym treningu						*/
				prefix = "STOP";
				postfix = "";
                /* RESULT = 0; */							/* mozna zero 											*/
            	RESULT = SUUNTO_LAP_DURATION; }				/* ale mozna czas tego lapa... 							*/
            else {											/* jednak nie jest to schlodzenie						*/
                  											/* ale czy jest to interwal parzysty czy nieparzysty (licząc od początku!) */				
          		PAIRLAP = SUUNTO_LAP_NUMBER - Suunto.round(SUUNTO_LAP_NUMBER / 2) * 2;
          		if (PAIRLAP == 0) {							/* interwal odpoczynkowy - REC 							*/
					prefix = "REC ";
					postfix = "s";
                    /* w nawiasie wyliczneia dla formatu wyświetlacza 2 decimals 		*/    
 					/* TARGETSEC = Suunto.mod(TFIRSTINT - SUUNTO_LAP_DURATION, 60); 	*/
        			/* TARGETMIN = (TFIRSTINT - SUUNTO_LAP_DURATION - TARGETSEC) / 60; 	*/
       			 	/* RESULT = TARGETMIN + TARGETSEC/100; 								*/
					RESULT = TFIRSTINT - SUUNTO_LAP_DURATION; } 
				else {										/* interwal wysilkowy - INT 							*/
					prefix = "INT ";
					postfix = "s";
                  	/* w nawiasie wyliczneia dla formatu wyświetlacza 2 decimals 		*/
 					/* TARGETSEC = Suunto.mod(TSECINT - SUUNTO_LAP_DURATION, 60); 		*/ 
        			/* TARGETMIN = (TSECINT - SUUNTO_LAP_DURATION - TARGETSEC) / 60; 	*/
       			 	/* RESULT = TARGETMIN + TARGETSEC/100;                  			*/
                	RESULT = TSECINT - SUUNTO_LAP_DURATION;	 }}}
	}
  
  	if (RESULT < 0) {										/* licznik czasu sie skonczyl, czyli alarmujemy, 		*/
		RESULT = 0 ;										/* 		ze należy rozpoczac nastepny interwal			*/
		Suunto.alarmBeep(); }
}


Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na pewno użytkownicy Ambita będą Ci wdzięczni. Ja z resztą też - tym postem przekonałem się, że warto kupić Garmina. :lalala:
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Mi też odeszła chęć kupna Suunto jak poczytałem już wcześniej o ustawianiu interwałów. W Garminie czy Polarze to kilka sekund a tutaj takie kombinacje. Dodatkowo nie trzeba wcześniej czegoś ustawiać, wgrywać, synchronizować tylko wyjść na trening, zrobić rozgrzewkę i z poziomu zegarka w kilka sekund ustawić interwały. Szkoda bo byłem już napalony na Ambita
5km-16:48
10km - 35:46
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bjj pisze:[...] Szkoda bo byłem już napalony na Ambita
To kwestia którego... Nie śledzę na bieżąco, ale ze dwa-trzy miesiące temu zaglądałem na forum (anglojęzyczne) SSU i tam wyczytałem, że jakieś opcje nawigacji nie są jeszcze zaimplementowane (!!!!). Ręce opadają, ale to wynik takich czasów... Na stronie Wikipedii możemy przeczytać o ""Zarządzanie projektami"")"
Zarządzanie projektem – zbiór czynności wykonywanych w celu osiągnięcia wyznaczonych celów głównych i pośrednich w skończonym czasie. Zawiera się w nim między innymi inicjowanie, planowanie (w tym harmonogramowanie, budżetowanie), realizacja i kontrola zadań potrzebnych do osiągnięcia celów projektu.
[...]
Podejście Agile (zwinne) – zespół projektowy, realizując cel, nie podąża za wcześniej ustalonym planem, lecz za ciągle zmieniającymi się potrzebami odbiorców projektu. Podejście to stosowane jest często w projektach informatycznych i internetowych, np. w tradycyjnym podejściu menedżer określiłby cel powstania jakiegoś złożonego oprogramowania, a potem nakazał programistom pracę według z góry ustalonego planu. W Agile programiści najpierw napiszą niewielką aplikację o podstawowych funkcjach (MVP lub prototyp), a potem oddadzą ją klientom - jeszcze nie w pełni gotową. Następnie przez wiele miesięcy będą tą aplikację rozbudowywać, opierając się nie na planie projektowym, ale na zgłaszanych przez klientów potrzebach i opiniach – których w tradycyjnym podejściu na etapie planowania nie dałoby się przewidzieć.

Ekstremalne zarządzanie projektem – gdy nie jest precyzyjny ani cel projektu, ani jego plan. To najczęściej projekty rozwojowo-badawcze. Naukowcy - prowadząc eksperymenty czy analizy – nie są w stanie nawet przewidzieć, co w ich efekcie powstanie, kiedy zakończą się prace i jak będzie można wdrażać efekty prac laboratoryjnych. Mimo tej ciągłej zmienności nadal trzeba kierować zespołem projektowym, budżetem, harmonogramem prac – elastycznie dostosowując go do sytuacji. Tu menedżer codziennie od nowa decyduje, w którym kierunku skierować wysiłek zespołu projektowego.
Jakoś tak zacytowane sposoby mi przypominają nie tylko nerwówki Suunto. Na forach są dyskusje co ma być dołożone do zegarka (np. liczniki kroków, gdzie spora część głosów była przeciw, ale konkurencja je ma), a potem próbuje się to powstawiać w sprzęt... Pewnie też księgowi maczają w tym palce obcinając fundusze na programistów, bo przecież zegarek jest git, a wszystko kręci się z nakazu zarządu...
Od Garmina (wtedy) odstraszyły mnie dwie sprawy, jakość pozycji (były serie, które kółka na bieżni obrazowały jako sprężynki z każdym kółkiem dalsze od startu) oraz częstość aktualizacji samego zegarka. Do tego ilość wersji oprogramowania oficjalnego i nieoficjalnego... Sorry, ale wyrosłem już z tego, chcę sprzęt, który działa fabrycznie i taki mam. Niestety, Suunto absolutnie dało ciała w temacie aplikacji (koresponduje z Supportem...) i nic ich nie usprawiedliwia, albo inaczej, może być pięćset usprawiedliwień, ale i tak ponoszą za to winę i odpowiedzialność. Dobrze, że do czasu naprawy aplikacji pod Androida (mam nadzieję, ponoć pod Iphona działa) można sobie napisać/skopiować apkę i jakoś funkcjonować.

Podsumowując, nadal uważam, że Ambit 3 to fajna seria. Peak ma fajną baterię, co przy biegach >HM zaczyna mieć znaczenie, choć barometr to raczej dla twardzieli łażących po górach (potrafi nieźle nakłamać jeśli biega się pod stały, silny wiatr - lepiej tu się sprawdzi wysokość z GPS). Minusem wielkim jest brak wibracji - należy zapomnieć o powiadomieniach biegając przy ruchliwej ulicy, ale i na to są patenty. Ogólnie w pierwszym sortowaniu sprzętu zupełnie nie brałem Suunto pod uwagę, ale jak wgryzłem się w temat (czytałem ze dwa miesiące), to wróciłem do zupełnie nie rozpatrywanego A3P. Szkoda, że z nieznanych mi powodów została zdjęta strona o Garminie i jego bolączkach z wykresami biegania różnych modeli, z ich sprężynkami na bieżniach, biegania zygzakiem przez rzeki itp itp. Wiem, sprawa sprzed dwóch lat ale nie podobał mi się wtedy sposób rozwiązania problemu przez programistów garmina (akcelerometry mają priorytet przed słabej jakości odbiornikiem GPS)... Inna sprawa, że gdybym dzisiaj miał wybierać, wybór nie jest już taki oczywisty :-) :-) :-)

Pozdrawiam czytających
Artur(o)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 23:42 przez ArtiFTD, łącznie zmieniany 3 razy.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Ale zdajecie sobie sprawę że w Ambitach3 można też ustawić interwały dwoma ruchami na Movescount ?
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kody dla takich i o wiele bardziej skomplikowanych treningów generuje się w kilka chwil za pomocą odpowiednich narzędzi, np. ambitintervals.com Później wystarczy tylko skopiować kod, zapisać apkę i zsynchronizować zegarek.
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rubin pisze:Kody dla takich i o wiele bardziej skomplikowanych treningów generuje się w kilka chwil za pomocą odpowiednich narzędzi, np. ambitintervals.com Później wystarczy tylko skopiować kod, zapisać apkę i zsynchronizować zegarek.
Oczywiście, że tak. Jest tylko małe ale...
Kod wygenerowany tą stroną jest nieefektywny. Dajmy na przykład 15 interwałów po jednej minucie:

Kod: Zaznacz cały

/* Lap 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30 is step type Recovery with duration type Time */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 2 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 4 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 6 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 8 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 10 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 12 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 14 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 16 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 18 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 20 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 22 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 24 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 26 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 28 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 30) {
  prefix = "rec";
  postfix = "s";
  RESULT = 60 - SUUNTO_LAP_DURATION;
}
Ten długi, złożony warunek (od if) rozpatrywany co każdą sekundę dwukrotnie (czy parzyste, czy nieparzyste) powoduje "haczenie" zegarka, co widać gołym okiem 1) A przecież jeśli interwał nie jest parzysty, to jest parzysty i już jest połowę mniej sprawdzanych warunków (ale nadal 15 w prezentowanym przykładzie). Zmieniając podejście (jeśli te 15 jest podzielne przez dwa to robimy to, w przeciwnym razie robimy co innego) mamy raptem trzy warunki "co to jest" plus jeden o alarmie... Chyba warto.

Drugim zyskiem zaproponowanego rozwiązania jest to, że mam zawsze jeden kod a zmieniam tylko jego parametry przez co nie popełniam błędów kopiuj/wklej, co czasami ma znaczenie... No i jest szybciej zmienić coś w tekście niż otwierać dodatkowe okienka :-) :-) :-)

Oczywiście dziękuję za odpowiedź, im więcej się wymieniamy informacjami tym mniej sami będziemy wkładać pracy w jakiś temat :-)

A.

1) Dodatkowo w kodzie cytowanej strony ten sam warunek jest sprawdzany przez drugą aplikację dbającą o przyjęte strefy (tętna, prędkości etc etc). Czyli zegarek ma co sekundę 60 złożonych warunków (a dokładnie 2x34 warunki)...
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, mówi się, że wszystkie drogi prowadza do Rzymu :)
Z A3P korzystam od około roku i nie zauważyłam "haczenia". Sprawdzę sobie na przy najbliższej okazji jak działa Twój kod - może jednak jakąś różnicę zauważę.
Zainteresowało mnie natomiast jedno - napisałeś, że są sposoby na czytelniejsze powiadomienia w przypadku treningu w głośniejszych warunkach:

"Minusem wielkim jest brak wibracji - należy zapomnieć o powiadomieniach biegając przy ruchliwej ulicy, ale i na to są patenty."

Mógłbyś napisać na ten temat coś więcej? Słyszałam o apkach zwiększających głośność alarmu, ale nigdzie nie mogłam znaleźć szczegółów.


"Drugim zyskiem zaproponowanego rozwiązania jest to, że mam zawsze jeden kod a zmieniam tylko jego parametry przez co nie popełniam błędów kopiuj/wklej, co czasami ma znaczenie... No i jest szybciej zmienić coś w tekście niż otwierać dodatkowe okienka :-) :-) :-)"

Tak, ale wydaje mi się (ale możliwe, że się mylę ;) ), że to się sprawdza raczej przy prostym treningu typu 10 x 1km/5'rest.

Przed chwilą, w czasie ok. 1 minuty wygenerowałam kod dla tr. 6 km BW + 3 serie (200m/200m+400m/400m+600m/600m+400m/400m+200m/200m) z przerwą pomiędzy seriami 5'. Kod wygląda strasznie, ale naprawdę powstaje błyskawicznie:


/* Duration App */

/* 6km+ 3x(200/200+400/400+600/600+400/400+200/200) 5'p.ser */



/* Initialize variables */

if (SUUNTO_DURATION == 0) {

RESULT = 0;

}



/* Lap 1 is step type WarmUp with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 1) {

prefix = "wu";

postfix = "m";

RESULT = 6000 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 2, 12, 22 is step type Interval with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 2 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 12 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 22) {

prefix = "int";

postfix = "m";

RESULT = 200 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 3, 13, 23 is step type Rest with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 3 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 13 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 23) {

prefix = "rest";

postfix = "m";

RESULT = 200 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 4, 14, 24 is step type Interval with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 4 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 14 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 24) {

prefix = "int";

postfix = "m";

RESULT = 400 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 5, 15, 25 is step type Other with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 5 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 15 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 25) {

prefix = "othr";

postfix = "m";

RESULT = 400 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 6, 16, 26 is step type Interval with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 6 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 16 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 26) {

prefix = "int";

postfix = "m";

RESULT = 600 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 7, 17, 27 is step type Other with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 7 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 17 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 27) {

prefix = "othr";

postfix = "m";

RESULT = 600 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 8, 18, 28 is step type Recovery with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 8 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 18 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 28) {

prefix = "rec";

postfix = "m";

RESULT = 400 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 9, 19, 29 is step type Other with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 9 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 19 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 29) {

prefix = "othr";

postfix = "m";

RESULT = 400 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 10, 20, 30 is step type Interval with duration type Distance */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 10 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 20 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 30) {

prefix = "int";

postfix = "m";

RESULT = 200 - (SUUNTO_LAP_DISTANCE * 1000);

}



/* Lap 11, 21, 31 is step type Rest with duration type Time */

if (SUUNTO_LAP_NUMBER == 11 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 21 || SUUNTO_LAP_NUMBER == 31) {

prefix = "rest";

postfix = "s";

RESULT = 300 - SUUNTO_LAP_DURATION;

}



/* Check if duration is reached */

if (RESULT < 0) {

RESULT = 0;

/* Alert that duration is reached */

Suunto.alarmBeep();

Suunto.light();

}



ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rubin pisze:Ok, mówi się, że wszystkie drogi prowadza do Rzymu :)
Z A3P korzystam od około roku i nie zauważyłam "haczenia". Sprawdzę sobie na przy najbliższej okazji jak działa Twój kod - może jednak jakąś różnicę zauważę.
Zainteresowało mnie natomiast jedno - napisałeś, że są sposoby na czytelniejsze powiadomienia w przypadku treningu w głośniejszych warunkach. Mógłbyś napisać na ten temat coś więcej? Słyszałam o apkach zwiększających głośność alarmu, ale nigdzie nie mogłam znaleźć szczegółów.
To skrót myślowy raczej biorący w obronę A3 niż konkretne rozwiązanie, ale:
- interwały zaprogramowane przez Movescount (apka pod telefon) daje pasek na ekranie pokazujący, w którym miejscu interwału jesteśmy (czy to czasowo czy dystansowo) - do tego jeśli ustalimy zakres (tętna, tempa itd.) na tym samym ekranie mamy wykres przebiegu tętna w czasie. Czyli wystarczy rzucić okiem i wiemy, ile jeszcze przed nami (za nami) oraz jak ostro dajemy. Mi to się sprawdzało, bo bez zakresów miałem wielki prostokąt zapełniający się w czasie interwału (rozgrzewka, schodzenie), a w czasie faktycznego treningu również tendencję (tempa) wraz z czasem do końca odcinka czasowego (biegam na czas). Do tego wielki napis przed każdym interwałem co mam robić (dowolny tekst, niedostępny dla nas z poziomu programowania...)
- jeśli apka nie działa... to propozycją jest licznik zliczający do tyłu czas jaki pozostał danego odcina interwału. Wystarczy rzut oka i wiem co trzeba, po jakimś czasie wyczucie czasu się wyrabia. Pikanie czasem jest słyszane, czasami nie, ale propozycja generatora podanego przez ciebie się sprawdza - zegarek pika aż do skutku (następny interwał nie zaczniemy aż nie wyłączymy pikania (jeśli je słyszymy) co jest też reakcją na "zero" na liczniku czasu danego odcinka :-) Tak też jest w zaproponowanym moim rozwiązaniu. (Właśnie się dopatrzyłem, że jest jeszcze błyskanie podświetlenia, z czego zrezygnowałem - to też pomaga zauważyć koniec odcinka, ale to wiesz :- ).
rubin pisze: "Drugim zyskiem zaproponowanego rozwiązania jest to, że mam zawsze jeden kod a zmieniam tylko jego parametry przez co nie popełniam błędów kopiuj/wklej, co czasami ma znaczenie... No i jest szybciej zmienić coś w tekście niż otwierać dodatkowe okienka :-) :-) :-)"
Tak, ale wydaje mi się (ale możliwe, że się mylę ;) ), że to się sprawdza raczej przy prostym treningu typu 10 x 1km/5'rest.
Przed chwilą, w czasie ok. 1 minuty wygenerowałam kod dla tr. 6 km BW + 3 serie (200m/200m+400m/400m+600m/600m+400m/400m+200m/200m) z przerwą pomiędzy seriami 5'. Kod wygląda strasznie, ale naprawdę powstaje błyskawicznie: [...]
Tak, oczywiście, nawet nie pomyślałem o piramidce, po prostu ich nie biegam... Innymi słowy należy wybierać takie narzędzie jakie mamy pod ręką a obsługa jest dla nas łatwa i wydajna :-) Można dorobić piramidkę do tego kodu, tylko po co, skoro łatwiej to już będzie zrobić na stronie http://www.ambitintervals.com/ Ten generator jest mi znany i powiem więcej - po analizie jego kodu on spowodował, że napisałem sobie kod od nowa - jest to ojciec mojego rozwiązania :-) :-) :-)

Pozdrawiam i dziękuję za podjęcie wątku :-)

PS.
Używacie footpodów?
Jakich?
Ile trzeba czasu do ustalenia tempa?
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A widzisz ja mam telefon na systemie windows więc nie miałam możliwości tworzenia apek przez telefon.
Ale jeśli chodzi o wsteczne odliczanie do końca każdego kroku to tutaj wszystko jest.
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rubin pisze:A widzisz ja mam telefon na systemie windows więc nie miałam możliwości tworzenia apek przez telefon.
Ale jeśli chodzi o wsteczne odliczanie do końca każdego kroku to tutaj wszystko jest.
A o tym też nie pomyślałem... Mało myślę czy jak? :-) :-) :-)
W skrócie, apka robi coś na kształt tego generatora ze wszystkimi jego plusami plus możliwość dodania opisu pojawiającego się przed każdym odcinkiem w stylu "Tempo 5'15" czy "Cała naprzod" :-) Do tego można sobie poprogramować tryby sportowe (czyli ekrany do danego sportu) co moim zdaniem było zrobione lepiej niż na www. Oczywiście historia, wykresy (choć nie wszystkie parametry), mapki...
Chodzi(ło) to fajnie ale ni jak mogę zrozumieć, dlaczego Suunto ma takie schizofreniczne podejście do tematu - coś można zrobić tylko przez www ale coś innego można zrobić tylko na komórce (i jak się okazuje, nie na każdej :- )
NPA
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 15:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie nawiązujące do bieżącej dyskusji. Czy na najnowszym oprogramowaniu Movescount na adndroida KOMUKOLWIEK działa import treningów z aplikacji do zegarka? U mnie i żony na A3P i A3S zainstalowanie najnowszego oprogramowania powoduje utratę opcji treningu w menu ćwiczeń... Jestem kompletnie zdegustowany ponieważ jedyną opcją jaką polecił mi Pan Tomasz prowadzący polski fanpage Suunto na FB jest powrót do jednej z wcześniejszych wersji oprogramowania (1.4.2...). Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad ponieważ w tym przypadku z kolei kuleje synchronizacja aktywności, powiadomienia, filmy oraz apka prezentuje mniej danych aktywności...
Opisałem problem serwisowi ale jak dotąd mnie olewają... Jedyną osobą, która coś stara się z tym stanem zrobić jest pracownik/entuzjasta na FB.
Podoba mi się koncept i wykonanie zegarków Ambit. Kupiłem sobie ten sprzęt "w prezencie" na 40 urodziny i żonie pod choinkę (pechowo zepsuł się już w wigilię o czym tutaj pisałem) ale teraz coraz bardziej żałuję tego wyboru. Głównie z powodu aplikacji, która z uwagi na specyfikę rozwiązań powinna działać idealnie. Jest jednak zupełnie inaczej. Suunto jest jedyną znaną mi firmą, która zdaje się zupełnie ignorować komentarze użytkowników w sklepie play google...
Czy ktoś ma jakiś patent aby trening na nowym sofcie zaplanować i eksportować?
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NPA pisze:[...] Jest jednak zupełnie inaczej. Suunto jest jedyną znaną mi firmą, która zdaje się zupełnie ignorować komentarze użytkowników w sklepie play google... [...]
Czy ktoś ma jakiś patent aby trening na nowym sofcie zaplanować i eksportować?
4. kwietnia dostałem taką odpowiedź z supportu:

Unfortunately there's a problem with the workouts not syncing properly with the current version. As a workaround you can try the following: create your workout normally, wait for few minutes and modify any of the watch settings (brightness, vibration etc.) from the Movescount app and then sync your watch with Movescount app. Other option is to create the workout normally but sync with Suuntolink/Moveslink2 on your computer.


Niestety, odpowiedź była jeszcze sprzed nowej aktualizacji (11. kwietnia), która zupełnie wszystko w tym temacie popsuła... (a wydawałoby się, że jeśli problem jest znany to może być tylko lepiej)...

A.
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Używacie footpodów?
Jakich?
Jesteście zadowoleni?
Ile trzeba czasu do ustalenia tempa?
Tristessa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2015, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czesc,

Czy mieliscie moze problem z ladowaniem zegarka z powerbanka? Laduje sie przez komputer i z gniazdka, ale nie z powerbanka. Probowalam na dwoch, dzialaja, laduje normalnie telefon.
J.
ODPOWIEDZ