Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kerech pisze:No to jeszcze jedno pytanie z cyklu flow;)
Otóż przy wyborze tempa startowego w zegarku (poprzez funkcje ulubione) - jeszcze jakiś czas temu po zgraniu treningu do flow były naniesione dwie "kropki" - jedna właściwa czyli mój bieg a druga "wirtualna" z zadanym tempem. Dzięki temu można było fajnie zobaczyć jak bardzo zbliżałem (oddalałem) się od tempa.
Teraz po zgraniu treningu już tego nie ma. No i pytanie czy znów trzeba coś pstryknąć czy to błąd?
Wydaje mi się że to działa jeśli zaplanujesz trening przez Flow, a jak wystartujesz "z ręki" to już nie. Ale może coś mi się pomyliło (dawno nie korzystałem).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:
TomBod pisze:Jest takie powiedzenie - "jak już nic nie pomaga, sięgnij do instrukcji" :-)
Zestawienie komunikacji V800 z sensorem to jedno, ale wskazanie go jako domyślnego urządzenie pomiaru prędkości to dwa.

A więc:
Ustawienia > Profile sportowe > Bieganie > Sensor biegowy > Wybierz sensor do pomiaru
prędkości, a następnie wybierz Sensor biegowy lub GPS.
no to mam odpowiedź ;] dzięki wielkie !!! AVE biegacze !! ;]

a ja cały maraton przeleciałem z sensorem na bucie i pomiar leciał z GPSu :P
no dobra, teraz czegoś nie kumam ;/ skoro prędkość odczytuje z sensora, a dzisiaj mi się zdarzyło że zegarek zgubił GPS i wywaliło mi głupoty na tempie, to o co tutaj kurde chodzi ????
Biegasz czy trenujesz ????
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:
Pyth0n pisze:
TomBod pisze:Jest takie powiedzenie - "jak już nic nie pomaga, sięgnij do instrukcji" :-)
Zestawienie komunikacji V800 z sensorem to jedno, ale wskazanie go jako domyślnego urządzenie pomiaru prędkości to dwa.

A więc:
Ustawienia > Profile sportowe > Bieganie > Sensor biegowy > Wybierz sensor do pomiaru
prędkości, a następnie wybierz Sensor biegowy lub GPS.
no to mam odpowiedź ;] dzięki wielkie !!! AVE biegacze !! ;]

a ja cały maraton przeleciałem z sensorem na bucie i pomiar leciał z GPSu :P
no dobra, teraz czegoś nie kumam ;/ skoro prędkość odczytuje z sensora, a dzisiaj mi się zdarzyło że zegarek zgubił GPS i wywaliło mi głupoty na tempie, to o co tutaj kurde chodzi ????
Kiedyś był taki błąd zgłoszony do Polara. Do tego po powrocie GPS-a zegarek dodawał do dystansu odcinek od ostatniej poprawnej pozycji GPS drugi raz (bo pierwszy raz już ten dystans dodał czujnik). Nigdy nie znalazłem potwierdzenia, że to zostało poprawione - być może nie zostało.
No, chyba, że masz ustawione pobieranie dystansu i tempa z GPS.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grabek pisze:
Kiedyś był taki błąd zgłoszony do Polara. Do tego po powrocie GPS-a zegarek dodawał do dystansu odcinek od ostatniej poprawnej pozycji GPS drugi raz (bo pierwszy raz już ten dystans dodał czujnik). Nigdy nie znalazłem potwierdzenia, że to zostało poprawione - być może nie zostało.
No, chyba, że masz ustawione pobieranie dystansu i tempa z GPS.
no właśnie, kiedyś tak miałem a teraz zajrzałem i elegancko jest ustawione że tempo idzie z sensora ;/
ale teraz patrzę że na Polar Flow wszystko wygląda ładnie, ten błąd się wkrada kiedy konwertuję ten trening z flow do endomondo
Biegasz czy trenujesz ????
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Jak wam sprawuje się bateria? Pytam z ciekawości. Ja po roku użytkowania ładuje średnio raz na 1, 5-2 tygodnie co wychodzi około 7-8 godzin treningu z nadajnikiem tętna.
Na początku byłem wkurzony na Polara teraz chyba za żadne skarby bym go nie wymienił ;)
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mi też tak wychodzi godzinowo 3-4 treningi (około 1,5h) i ładowanie. Zegarek też mam od roku.

Ale już od jakiegoś czasu zegarek nie może się znaleźć z aplikacją telefoniczną, żeby treningi przerzucić.
W telefonie w aplikacji widnieje zegarek, ale po próbie połączenia i synchronizacji wyskakuje taki komunikat "Połączenie nieudane. Brak połączonych urządzeń w pobliżu."

Coś ktoś wie na ten temat.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MariuszBie pisze:Mi też tak wychodzi godzinowo 3-4 treningi (około 1,5h) i ładowanie. Zegarek też mam od roku.

Ale już od jakiegoś czasu zegarek nie może się znaleźć z aplikacją telefoniczną, żeby treningi przerzucić.
W telefonie w aplikacji widnieje zegarek, ale po próbie połączenia i synchronizacji wyskakuje taki komunikat "Połączenie nieudane. Brak połączonych urządzeń w pobliżu."

Coś ktoś wie na ten temat.
Najlepiej odinstalować i zainstalować jeszcze raz aplikację, usunąć parowanie telefonu z zegarkiem z telefonu i z zegarka, zegarek zresetować do ust. fabrycznych przez FlowSync.
Z dziwnych rzeczy które mi się wydarzyły:
1. po aktualizacji softu w zegarku niektóre urządzenia bluetooth dodały się podwójnie i miałem problemy z połączeniami dopóki nie usunąłem wszystkich urządzeń z zegarka
2. miałem zegarek przez chwilę sparowany z 2 telefonami i wtedy czasem połączenie nie działało
3. zainstalowana aplikacja Suunto powodowała konflikt przy synchronizacji, po odinstalowaniu wszystko zadziałało od razu
Awatar użytkownika
Batman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:01
Życiówka na 10k: 55:33
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Straduń

Nieprzeczytany post

A mi się nie udaje sparować telefonu z zegarkiem. Tzn treningi przerzuca ale nie wykrywa telefonu do powiadomień (smsy czy rozmowy).
START: 17.06.2015, 170 cm; 116,7 kg
było: 108 kg - 10 km w 65:24 (27.09.2015)
jest: 98 kg - 10 km w 55:33 (25.09.2016)
będzie: 80 kg - 10 km w 40 minut
-
Start II: 07.06.2021, 170 cm; 124 kg
-
Start III: 30.05.2023, 170 cm; 101 kg
[url=viewtopic.php?f=27&t=64998]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=28&t=64999]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

V800 sprawuje się wyśmienicie, bateria trzyma bardzo dobrze, ale po reklamacji mam nowy egzemplarz :bum:

Jeśli robię trening w domu - "stacjonarny" (core stability, pilates, itp.) to nakładam pas H7 i uruchamiam na telefonie aplikację Polar Beat:
https://play.google.com/store/apps/deta ... beat&hl=pl
https://www.polar.com/pl/produkty/polar_beat

Aplikacja zastępuje w takiej sytuacji zegarek, automatycznie wrzuca trening na Flow, a tym samym w zegarku oszczędzamy trochę baterię.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

grabek pisze:
MariuszBie pisze:Mi też tak wychodzi godzinowo 3-4 treningi (około 1,5h) i ładowanie. Zegarek też mam od roku.

Ale już od jakiegoś czasu zegarek nie może się znaleźć z aplikacją telefoniczną, żeby treningi przerzucić.
W telefonie w aplikacji widnieje zegarek, ale po próbie połączenia i synchronizacji wyskakuje taki komunikat "Połączenie nieudane. Brak połączonych urządzeń w pobliżu."

Coś ktoś wie na ten temat.
Najlepiej odinstalować i zainstalować jeszcze raz aplikację, usunąć parowanie telefonu z zegarkiem z telefonu i z zegarka, zegarek zresetować do ust. fabrycznych przez FlowSync.
Z dziwnych rzeczy które mi się wydarzyły:
1. po aktualizacji softu w zegarku niektóre urządzenia bluetooth dodały się podwójnie i miałem problemy z połączeniami dopóki nie usunąłem wszystkich urządzeń z zegarka
2. miałem zegarek przez chwilę sparowany z 2 telefonami i wtedy czasem połączenie nie działało
3. zainstalowana aplikacja Suunto powodowała konflikt przy synchronizacji, po odinstalowaniu wszystko zadziałało od razu

Pomieszałem zgodnie z twoimi punktami i chyba pomogło. Możliwe, że to przez aplikację suunto, bo ostatnio kupiłem żonie zegarek a że ma stary telefon to na swoim zainstalowałem aplikację do suunto.
Dzięki
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jest dostępna nowa wersja firmware 1.8.15
Info:
http://support.polar.com/en/updates/v80 ... _release_0

Można teraz ustawić rejestrowanie śladu GPS co 30s co powinno wystarczyć na 20 h pracy.

Dodam, że budzik w końcu działa fajnie. Ustawcie sobie i sami zobaczcie :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Odbyłem trening po wgraniu tej aktualizacji.
Pierwsze wyszukiwanie GPS trwało długo, ok. 4-5 min, ale tak jest zawsze po wgraniu nowego firmware.
Zegarek nie autolapował po każdym kilometrze - a tak miałem ustawione dla biegania.
Po powrocie musiałem wejść w moje profile sportowe i od nowa poustawiać pole "Automatyczne zapisywanie okrążeń" i zrobić synchronizację z zegarkiem.

Dużo jest zmian jak biegniemy "po śladzie", wcześniej wrzuconą trasą do ulubionych - ja tego nie używam, ale chyba trzeba będzie potestować.
Tu trochę więcej:
http://support.polar.com/en/support/v800_release_notes

Na razie nic złego się nie dzieje.
Budzik w końcu działa jak trzeba - chyba posłuchali uwag użytkowników :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

TomBod pisze:Jest takie powiedzenie - "jak już nic nie pomaga, sięgnij do instrukcji" :-)
Zestawienie komunikacji V800 z sensorem to jedno, ale wskazanie go jako domyślnego urządzenie pomiaru prędkości to dwa.

A więc:
Ustawienia > Profile sportowe > Bieganie > Sensor biegowy > Wybierz sensor do pomiaru
prędkości, a następnie wybierz Sensor biegowy lub GPS.
U mnie w Ustawienia > Profile sportowe > Bieganie > nie ma zakładki Sensor biegowy chociaż występuje w Zarejestrowane produkty i widzi go V800.
Aktualizacja przez polarsync wyświetla komunikat, że się nie powiodła, chociaż przenosi jakieś dane aktywności.
Aktualizowałem po kablu i nie pomogło.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

ireneush - coś masz nie tak.
Mam zegarek z nowej serii, ale w tym z pierwszej, również miałem tak samo.
Obrazek
Obrazek

Masz sensor widoczny jako Polar RUN?
Obrazek

Sprawdź jeszcze na Flow w swoich produktach, czy jest prawidłowo widoczny:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki keiw, ja zrozumiałem, że ustawienia mam w aplikacji polarflow, a tam to nie występuje.
Czy z tą synchronizacją komunikat, że nie powiodła się to jest normalka?
ODPOWIEDZ