żyć nie umierać

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
PAwel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3390
Rejestracja: 19 cze 2001, 09:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa/Kabaty

Nieprzeczytany post

Wiem, wiem dla niektórych z was jestem namolny. Żeby nie było, ze nie na tematy biegowe to weźmy przykład posła biegacza w Komisji Kultury Fizycznej ;)

Dieta na rękę         10.000 złotych
za prace w 2 komisjach 4.000
Biuro poselskie       10.000
Koszty reprezentacyjne 4.000
Mieszkanie w Warszawie
dla zamiejscowych      2.000
                    --------
                     30.000 na rękę miesięcznie

plus jakieś 5000 na bardziej lub mniej fikcyjne opracowania i opinie ekspertów zlecane znajomym i członkom rodziny. A co, podatnik wszystko zapłaci.

Żyć nie umierać. Nie chodzi o to, że zazdroszczę (choć to oczywiste), ale nie ulega wątpliwości, że obecność większości z tych ludzi nie ma najmniejszego znaczenia dla procesu legislacyjnego. Sejm wydaje miliardy na prawników i ekspertów, którzy piszą prawo, czego wybraniec narodu - burak spod Białegostoku (przepraszam mieszkańców tego pięknego miasta) nie potrafi.

Nie jest to głos przeciwko dupokracji, pardon demokracji, ale wystarczyłoby ich 40, a i tak proces legislacyjny by się odbywał bez zakłóceń.

Idę pobiegać...
ENTRE.PL Team
New Balance but biegowy
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Jako obywatel RP masz prawo zg³osiæ inicjatywê ustawodawcz± dotycz±c± zmiany konstytucji (w tym punkcie, w którym mówi ona o liczebno¶ci obu izb parlamentu). Potrzebujesz zebraæ - zdaje siê - 100 tys. podpisów poparcia pod projektem zmian.
A potem wystarczy, ¿e tak± zmianê w konstytucji przeg³osuje parlament i podpisze prezydent :hej:
Awatar użytkownika
ania
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 18 cze 2001, 07:39

Nieprzeczytany post

Nie biegałeś rano, czy te informacje tak Cię poruszyły, że będzie dodatkowy trening?
Ja się uśmiałam kiedy usłyszałam, że posłom robią KILKUGODZINNE szkolenie jak posłować.
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

A jak. Pos³owanie - to nie taka prosta sprawa. W obecnym sejmie ponad 60% pos³ów nie ma ¿adnego w tym wzglêdzie do¶wiadczenia. Musz± siê nauczyæ regulaminu Sejmu, jaki jest porz±dek posiedzeñ, jak g³osowaæ, jak funkcjonuj± komisje, rozk³adu budynków na Wiejskiej, gdzie jest restauracja sejmowa, gdzie bar, a gdzie basen ;) Wielu z nich musi siê nauczyæ konstytucji. Ka¿dy z pos³ów na pocz±tku kadencji otrzymuje specjaln± "wyprawkê", w której ma wszystkie potrzebne mu do pos³owania ¶ci±gawki.
Pos³om elektom z Samoobrony kilka dni temu zorganizowano nawet wycieczkê po Sejmie.

A wiecie, ¿e w kopu³ce, która wieñczy salê posiedzeñ, jest pomieszczenie, taki sk³adzik, no i w tym pomieszczeniu le¿y obraz przedstawiaj±cy Lenina - p³ótnem do do³u, tak ¿e Lenin "patrzy" na obraduj±cych :uuusmiech: Pos³owie o tym podobno nie wiedz±.

(Edited by joycat at 3:19 pm on Oct. 4, 2001)
Awatar użytkownika
ania
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 18 cze 2001, 07:39

Nieprzeczytany post

Konstytucję umieściłaś na końcu (za barem i restauracją) przypadkowo? :hejhej:
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Nieprzypadkowo :hej: ¯eby unaoczniæ, i¿ wielu pos³ów elektów o konstytucji nie ma zbyt wielkiego pojêcia (niestety).
Awatar użytkownika
Dabek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 184
Rejestracja: 18 cze 2001, 17:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Teraz przynajmniej wiemy skąd jest dziura w budżecie. Zamiast obciąć sobie diety oni szukają oszczędności na wielodzietnych rodzinach . Cyrk na kółkach....
"Weakness is temporary..."
Awatar użytkownika
adamm
Administrator
Administrator
Posty: 830
Rejestracja: 15 cze 2001, 00:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A wiecie, że w kopułce, która wieńczy salę posiedzeń, jest pomieszczenie, taki składzik, no i w tym pomieszczeniu leży obraz przedstawiający Lenina - płótnem do dołu, tak że Lenin "patrzy" na obradujących
:o Joycat, skąd Ty wiesz takie rzeczy?
[i]Pragnienie zwycięstwa jest niczym w porównaniu z pragnieniem przygotowania się do niego.[/i]
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Mam swoj± wtyczkê w Sejmie :spoko:
Awatar użytkownika
starosta
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 213
Rejestracja: 19 cze 2001, 15:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Mogłabyś przepchnąć jakaś ustawkę albo rozporządzonko w sprawie transmisji telewizyjnych z zawodów biegowych...:hej:
ODPOWIEDZ