Polar M400

knyklu
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 24 maja 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy da się wyłączyć (ewentualnie jak) podsumowania po automatycznych/ręcznych okrążeniach? Najlepiej w jednym tylko profilu sportowym.
New Balance but biegowy
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

knyklu pisze:Czy da się wyłączyć (ewentualnie jak) podsumowania po automatycznych/ręcznych okrążeniach? Najlepiej w jednym tylko profilu sportowym.
Automatyczne możesz wyłączyć w profilu w ustawieniach podstawowych - Automatyczne zapisywanie okrążeń -> Wył.
knyklu
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 24 maja 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ciacho pisze:
knyklu pisze:Czy da się wyłączyć (ewentualnie jak) podsumowania po automatycznych/ręcznych okrążeniach? Najlepiej w jednym tylko profilu sportowym.
Automatyczne możesz wyłączyć w profilu w ustawieniach podstawowych - Automatyczne zapisywanie okrążeń -> Wył.
Bardziej zależy mi na wyłączeniu wyświetlanych powiadomieniach. Sam zapis niech by był.
Andzia90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, od paru dni uzytkuje m400. Zastanawia mnie jedna sprawa: Kalorie. Przykładowo wczoraj zegarek leżał caly dZien na półce, zostal założony tylko do treningu w którym spalilam ok 800kcal.
Na koniec dnia w dZiennej aktywności wychodzi az ok 1900 kcal. Skad az tyle?
Napisalam w tej sprawie do Polaru... Tlumacza ze zegarek nalicza kalorie caly dzien. Tylko dlaczego prY bezczynności jest to blisko 1000 kcal?Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podstawowa przemiana materii wyliczona na podstawie wieku, masy ciała, itd - to, co zużywasz na oddychanie, trawienie, utrzymanie stałej temperatury ciała, bicie serca i tak dalej
kurczak458
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2013, 16:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam prośbę. Czy osoby ktore biegaly zawody na atestowanych trasach mogłyby podać dystans o jaki pomylil sie polar m400. Podam na przygladzie moich startow z moim starym dobrym fr 405 - 21.1 km pomulil sie o 160 metrow. 10 km pomylka o 40 metrow. 5 km pomylil sie o 90 metrow. Dzieki, pozdrawiam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Myślisz, że algorytm pomyłek jest stały?
Nawet na ateście możesz pobiec zupełnie inną, niż zmierzona, odległość.
Czynników wpływających na dokładność pomiaru jest sporo.


Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Na maratonie mi się pomylił o 250 metrów, na HM 200. To powinno Ci podpowiedizeć, że nie ma zależności. :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na tej samej atestowanej trasie może raz być mniej a drugi raz więcej.

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kurczak458
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2013, 16:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oczywiscie ze moze wyjsc za kazdym razem inna. Natomiast moj garmin fr 405 w trakcie kilkunastu startow nie pomylil sie nigdy wiecej niz okolo 200 metrow na 21.1 km. W kazdym zegarku jest inna technika. Wiec jeden myli sie bardziej inny mniej. Pytam o konkrety. Oczywistych rzeczy nie trzeba wyjsaniac. Jezeli ktos naposze ze noe pomylil sie nigdy wiecej niz 200 metrow na trasie 10 km czy 21.1 to dobry sprzet. Jezeli myli sie o 400 metrow na 10 km to slabo. Ktos zaraz powie ze to od wielu rzeczy zalezy. Ok, ale moj zegarek sie nigdy o tyle nie pomylil
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

To miałeś szczęście. Poczytaj jak działa GPS, to wtedy stwierdzisz, że nie od samego zegarka zależy dokładność pomiaru.
Andzia90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co moze oznaczać ikonka pytajnika na wyświetlaczu? (obok Przycisku podświetlenia)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

Nie widzi Twojego tel. Wyłącz opcje komunikatów z tel, to chyba zniknie lub powiąż z tel przez bluethhot jak masz jabłko lub android.
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
Andzia90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Matxs pisze:Nie widzi Twojego tel. Wyłącz opcje komunikatów z tel, to chyba zniknie lub powiąż z tel przez bluethhot jak masz jabłko lub android.
Pomoglo, Dziękuję :)
kurczak458
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2013, 16:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Zakupiłem polar m 400. Na razie jestem trochę zniesmaczony. Z tego co widzę to nie można ustawić na polach ekranowych wartości: czasu ani dystansu fazy celu treningowego. Tzn jeżeli mam zaplanowany trening 5*2 min zabawy biegowej to chciałbym mieć za każdym razem wyświetlany czas konkretnej fazy i dystans konkretnej fazy od początku. A z tego co widzę to można ustawić dystans i czas konkretnego lapu, ale nie przekłada się to na treningi zaplanowane. Jeżeli się tego nie da ustawić to osobiście dla mnie ten zegarek to porażka i pieniądze wyrzucone w błoto. No chyba, że jest tak, że ustawiając czas oraz dystans automatycznego okrążenia pokazuje czas i dystans poszczególnych kroków w trakcie treningu zdefiniowanego (w polar flow nazwanego celem treningowym). To by było nawet logiczne. Już sprawdziłem, nie jest tak, dla mnie to eliminuje ten zegarek. Pieniądze w błoto, ma 1000 nieprzydatnych funkcji i brak podstawowej która pozwoliłaby kontrolować tempo. Polar musi wprowadzić możliwość ustawienia pola dystanu i czasu poszczególnej fazy treningu. Tylko w taki sposób można kontrolować dobrze tempo biegu
ODPOWIEDZ