„Ukryte terapie” Jerzego Zięby

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fotman dokładnie tak samo go traktuję. To co Zięba pisze i propaguje to nie są ani jego pomysły ani jego doświadczenia ale zapewne trochę wiedzy potrzeba aby zebrać w logiczne tezy to co już inni wcześniej doświadczali i zadziałało. Od czasu suplementacji witaminą C a to już mija 1,5 roku nawet kataru nie miałem a o jakiś cięższych infekcjach nie wspominając a przez ten czas bez względu na pogodę przebiegłem przeszło 2500 km :)
Co do jednej i drugiej audycji. Takie redaktorzy mieli zadania po prostu. Przedstawić Ziębę jako szarlatana, który namawia społeczeństwo do stosowania "swoich/nieswoich" metod leczenia, teza ta jest błędna od początku. Prokopowi lepiej wychodzi prowadzenie programów o tematyce motoryzacyjnej i konferensjerka.
Proponuję zainteresować się tematem głębiej aby zobaczyć ile chłop robi aby walczyć z wiatrakami (lobby farmaceutyczne + ich beneficjenci).
Poza tym, Polska to taki kraj, w którym każdy z nas jest lub może być zarówno trenerem piłki nożnej, rajdowcem lepszym od Kubicy, ministrem rządu, lekarzem, itp. itd. i znać się na wszystkim. Ile ludzi tyle opinii, niekoniecznie swoich ale zasłyszanych lub przeczytanych i powielanych bez zadania sobie trudu choć pobieżnego sprawdzenia ich rzetelności.


Z iPad .
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://youtu.be/J-yH5SCkeuM

Na YT jest kilka części, bodajże 6, nagranych podczas jednej z wielu konferencji o zdrowiu. Jednym z panelistów, jest pan Jerzy, dla tych wszystkich, którym nie chce się czytać książek to nagranie jest jakąś alternatywą ;)


Z iPad .
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W trakcie początkowego "szału na Ziębę", gdy można było na przysłowiowej ulicy usłyszeć ludzi opowiadających jeden drugiemu o tym mądrym człowieku, nie miałem na jego temat bardziej wyrobionej opinii oprócz tej, że facet musi być przekonujący. Choć pompowanie w siebie ogromnej ilości jakiegoś związku chemicznego ani wtedy, ani teraz nie trafia do mojego przekonania. Teraz zaczynam sobie wyrabiać bardziej wyrazistą opinię.
Zauważę tylko, że zlinkowana wcześniej audycja radiowa nie traktuje bezpośrednio o Ziębie, raczej o zjawisku. Zięba (jego udział w programie telewizji śniadaniowej) był tylko inspiracją dla tematu audycji i źródłem kilku przykładów dla omówienia argumentacji i wnioskowania sprzecznego ze standardami nauki, które doprowadziły nas cywilizacyjnie do miejsca, w którym jesteśmy.

Trochę o człowieku mówi za to jego udział w audycji telewizyjnej. Okazuje się, że będąc zapewne niezłym pisarzem i sprawnym mówcą na swoich wykładach, za które kasuje po 150 zł od łebka i nikt sceptyczny pytań mu tam raczej nie zadaje, gubi się w konfrontacji nawet z dziennikarzami telewizji śniadaniowej. Na pytanie, dlaczego sprzedaje witaminę C dużo drożej niż robią to apteki, najpierw próbuje skłamać, że jest taniej za jednostkę masy a gdy (o zgrozo) dziennikarz okazał się przygotowany i nie dał sobie wcisnąć kitu, pan Zięba wygłosił przełomową tezę, że "kwas askorbinowy nie jest witaminą C" i witaminę C to on dopiero będzie miał w swoim sklepie (zapewne w odpowiedniej cenie).
Dużo o nim mówi też odpowiedź na pytanie "Czy jest pan antyszczepionkowcem" odpowiada: "Uważam, że szczepionki są zbyt niebezpieczne ale w żadnym przypadku nie jestem specjalistą od szczepionek, to pana doktora Jaśkowskiego trzeba by było poprosić". I jeszcze dodaje, że gdyby była szczepionka bezpieczna, to szczepił by wszystko dookoła. No więc włączyłem sobie "Wywiad z doktorem Jerzym Jaśkowskim", czyli monolog tegoż Jaśkowskiego i muszę stwierdzić, że takich piramidalnych bzdur, kłamstw i przeinaczeń w dotychczasowym życiu nie słyszałem od nikogo roszczącego sobie pretensje do zajmowania się tematyką naukową. Do tego stopnia, że facet przez pierwsze 10 minut przytacza luźny zbiór faktów, plotek i mitów nawet nie tłumacząc, w jaki sposób miały by one wspierać jego tezy. Po co, skoro ten monolog jest przeznaczony dla jego Wyznawców? Jeśli ktoś, w tym przypadku Zięba, ogłasza takiego Jaśkowskiego specjalistą od szczepionek, to ja nie mam złudzeń co do jakości jego (osoby polecającej) aparatu poznawczego.
fotman pisze:Zięba w żadnym miejscu swojej książki nie nakłania do rezygnacji z leczenia konwencjonalnego. Natomiast wskazuje metody wspomagające medycynę w sferach, w których ta sobie całkowicie nie radzi (choroby przewlekłe, autoimmunologiczne).
Możliwe że nie robi tego w kwestii chorób autoimmunologicznych, ale odradza szczepienia (specjalistą w zakresie szczepień określa sfiksowanego antyszczepionkowca). Nie ma za to żadnych dowodów na to, że Zięba w jakikolwiek sposób sobie radzi z chorobami przewlekłymi i autoimmunologicznymi. Przypadki na które powołuje się Zięba z punktu widzenia nauki mogą być również zbiegami okoliczności lub efektem placebo. Gdy coś takiego zdarza się w medycynie (a zdarza się), nikt tego nie traktuje jako dowód skuteczności terapii.
fotman pisze:Zięba nie jest dla mnie żadną wyrocznią, ale warto było się zapoznać z jego opiniami bo są ciekawe i pewne jego wskazówki pomogły mi uporać się z pewnymi dolegliwościami.
Mam wrażenie (i nie mam na myśli Ciebie, ale na przykład panią z materiału w TVN), że niektórych cudownie wyleczonych równie skutecznie wyleczył by dietetyk. Poza tym, do nie "wyleczonych" przez Ziębę nie docierają dziennikarze z kamerą i nie ujawniają się tacy na Forum, bo jest im zwyczajnie głupio że dali się nabrać, zainwestowali swój czas, pieniądze i nadzieje w coś, co nie działa.
Andrew1962 pisze:Od czasu suplementacji witaminą C a to już mija 1,5 roku nawet kataru nie miałem a o jakiś cięższych infekcjach nie wspominając a przez ten czas bez względu na pogodę przebiegłem przeszło 2500 km :)
Od czasu szczepienia i morsowania, a minęło już 8 sezonów, żadnej poważnej infekcji nie miałem. Czy czegoś to dowodzi? Tylko tego, że nie miałem.

Co do jednej i drugiej audycji. Takie redaktorzy mieli zadania po prostu. Przedstawić Ziębę jako szarlatana, który namawia społeczeństwo do stosowania "swoich/nieswoich" metod leczenia, teza ta jest błędna od początku.
Andrew1962 pisze:Prokopowi lepiej wychodzi prowadzenie programów o tematyce motoryzacyjnej i konferensjerka.
Nie wiem co mu lepiej wychodzi bo nie oglądam telewizji. Problem w tym, że tu o zgrozo okazał się przygotowany do rozmowy. Zaskoczył Ziębę tym przygotowaniem do tego stopnia, że Zięba zaczął wymyślać jakieś bzdury chcąc przykryć wcześniejszą wpadkę. To musiało bardzo zaboleć wyznawców, bo w komentarzach pod audycją nie zabrakło nawet wyzwisk pod adresem Prokopa.
Andrew1962 pisze:Proponuję zainteresować się tematem głębiej aby zobaczyć ile chłop robi aby walczyć z wiatrakami (lobby farmaceutyczne + ich beneficjenci).
Tak, walczy z loby farmaceutycznym sprzedając witaminy na kilogramy. Chyba że to już lobby chemiczne a nie farmaceutyczne, nie znam się.
Andrew1962 pisze:Poza tym, Polska to taki kraj, w którym każdy z nas jest lub może być zarówno trenerem piłki nożnej, rajdowcem lepszym od Kubicy, ministrem rządu, lekarzem,
Przecież wiem, że Zięba jest Polakiem ;-)
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Dobre wyjaśnienie fenomenu popularności pana Zięby:

Tutaj

I tutaj (temat zaczyna się od 12,5 minuty)
Tvn jest slaba telewizją, ich zadaniem jest oszukiwaniem ludzi.

Widziałeś komentarz Zięby po wywiadzie na youtube?

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Na pytanie, dlaczego sprzedaje witaminę C dużo drożej niż robią to apteki, najpierw próbuje skłamać, że jest taniej za jednostkę masy a gdy (o zgrozo) dziennikarz okazał się przygotowany i nie dał sobie wcisnąć kitu, pan Zięba wygłosił przełomową tezę, że "kwas askorbinowy nie jest witaminą C" i witaminę C to on dopiero będzie miał w swoim sklepie (zapewne w odpowiedniej cenie).
Z tą ceną witaminy C na jego stronie to chyba coś nie tak.
Ziębowa witaminka kosztuje 39zł/500g czyli 78zł/kg. Typowa witamina C w aptece kosztuje 1,89zl/6000mg czyli 315zł/kg. Myślę, że Zięba może nie wiedzieć po ile są towary na jego stronie, bo nie prowadzi tego osobiście. Dał się zaskoczyć pytaniem.
Kangoor5 pisze:Mam wrażenie (i nie mam na myśli Ciebie, ale na przykład panią z materiału w TVN), że niektórych cudownie wyleczonych równie skutecznie wyleczył by dietetyk.
Całkiem możliwe- naturoterapia to też leczenie dietą.

Komentarz Zięby do audycji w TokFM

Nie chcę być adwokatem Zięby- nie płaci mi za to. :hej: Ale nie sądzę by wsadzanie go pomiędzy znachorów żerujących na ciemnym ludzie było uzasadnione.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oglądałem wcześniej i nie mam czasu słuchać kolejny raz, dlatego nie do wszystkiego się odniosę. Jeśli któraś z pominiętych części wypowiedzi Zięby komuś by się wydawała prawdziwa, to mogę do tego wrócić. Z tego co zapamiętałem:

1. Tematem rozmowy było "Jak odróżnić naukę od pseudonauki" ogólnie, a nie były nim szczegółowe poglądy pana Zięby. Dlatego domaganie się udziału w tej audycji przez pana Ziębę to trochę tak, jakby do programu o populizmie w polityce domagał się być zaproszony populistyczny polityk by móc wygłaszać w nim swoje tezy.

2. Pan Zięba żali się, że rozmawiano o nim bez jego udziału a jednocześnie sam wyśmiewa doktora, z którym gościł w telewizji. Oczywiście bez udziału wyśmiewanego.

3. Pan Zięba drwi sobie z przejęzyczenia Pana Doktora w audycji telewizyjnej ("kwas acetyloaskorbinowy") i jednocześnie zupełnie przemilcza głupotę którą palnął, że kwas askorbinowy nie jest witaminą C. A może to nie był przypadek i on tak rzeczywiście myśli?

4. Pan Zięba zarzuca, że audycja w radiu była nie na temat i nie było w niej konkretów, gdy tymczasem audycja była na temat. Na temat tego, jak działa pseudonauka i dlaczego ludzie wierzą głosicielom pseudonaukowych tez. Mógł tego nie zrozumieć albo może być zawiedziony, że audycja nie była poświęcona wyłącznie jemu ale fakty są takie, że prowadzący w swojej rozmowie z gośćmi trzymali się tematu audycji.

5. Zięba zarzuca prowadzącym, że używali zwrotu "choroba autoimmunologiczna", niezrozumiałego dla słuchaczy. To, że pan Zięba jakiegoś zwrotu nie rozumie to nie znaczy, że inni też nie rozumieją i nie znaczy też, że powinno się przestać używać tego terminu. Zresztą w programie zostały m. in. wytłumaczone konsekwencje konieczności używania fachowego słownictwa (jeśli już nie da się ich zastąpić mniej specjalistycznym słownictwem). Czyli Zięba (nie)zręcznie gra metodą, zdemaskowaną chwilę wcześniej w krytykowanej przez niego audycji.

6. Właśnie choroby autoimmunologiczne: pan Zięba twierdzi, że potrafi je wyleczyć. Jak może tak twierdzić gość, który może być nawet nie wie na czym polegają, a na pewno nie zadaje sobie trudu poznania ich mechanizmów. Gdyby chciał coś o nich wiedzieć to mógłby się douczyć. Nie mówił by wtedy o "układzie autoimmunologicznym", bo coś takiego zwyczajnie nie istnieje.

7. Pan Zięba zarzuca zarzuca gościom audycji brak kompetencji, bo zajmują się oni czymś tam a mówili o leczeniu ludzi. Tymczasem goście wypowiadali się dokładnie w ramach swych kompetencji: zajmują się pracą naukową i mówili o zasadach obowiązujących w pracy naukowej.

8. Pan Zięba próbuje zdezawuować opinie ludzi, którzy nie mają do czynienia z ludźmi chorymi na choroby, które on "leczy". Jest to chyba wspólna cecha szarlatanów, bo to samo robił jego góru antyszczepionkowy, Jerzy Jaśkowski w stosunku do Pani prof Lidii Brydak w trakcie rozmowy o szczepieniach przeciw grypie. Sugerowanie braku kompetencji specjalistów w danym zakresie z uwagi na to, że kogoś tam chorego nie widzieli jest bardzo "oryginalną" tezą. To tak jakby twierdzić, że do rozmowy o budowie samochodów lepiej zaprosić pracownika autozłomu niż inżyniera konstruktora samochodów. Ten pierwszy przecież widzi, jak tysiące aut się psują a ten drugi widzi co najwyżej kilka modeli i to głównie na ekranie komputera.

9. Pan Zięba zarzuca, że nie zaprasza się do programu ludzi chorych, tylko się teoretyzuje. Wracając do analogii z poprzedniego punktu to tak, jakby chcieć zapraszać do rozmowy o awaryjności jakiegoś modlu silnika samochodowego kogoś, komu taki silnik się zepsuł.

Itd., Itd. A wszystko z właściwą sobie dezynwolturą. Bo nie ważne, że nie naciskany już przez nikogo gada głupoty. Krąg wyznawców nie będzie się przecież wsłuchiwał w meritum ani analizował wypowiedzi.

Ps. Włączyłem sobie jeszcze raz materiał z telewizji. Pan Doktor w swojej pierwszej wypowiedzi bardzo zwięźle, jasno i prostymi słowami wyjaśnił, na czym polega fenomen pana Zięby. Widać klasę jego umysłu.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 masz super pamięć, że tak dokładnie potrafisz wypunktować wnioski z tej audycji ;) Czy Ty czasem nie reprezentujesz środowiska medyczno-farmaceuteycznego? To tak poza nawiasem.

Wysłane z mojego GT-I9301I .
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przypomniałem sobie jeszcze jedno, bardzo ważne w kontekście tematu audycji:
10. Pan Zięba wygłasza pretensje, że w audycji mówili a zasadzie falsyfikowalności nauki a gdy on podważa tezy medyczne, to czynią mu z tego zarzut. Wyraźnie nie zrozumiał rozmowy, bo to co robi pan Zięba gość audycji nazwał "obniżaniem standardów" i wyraźnie opisał różnicę między jednym a drugim. Nawet na przykładzie.
Andrew1962 pisze:Kangoor5 masz super pamięć, że tak dokładnie potrafisz wypunktować wnioski z tej audycji ;) Czy Ty czasem nie reprezentujesz środowiska medyczno-farmaceuteycznego? To tak poza nawiasem.
Dziękuję za komplement. Reprezentuję tylko siebie a jeśli chcesz mnie koniecznie do jakiejś grupy przypisać, to może być do środowiska inżynieryjno - budowlanego. Mogę to zdradzić bo nikt chyba jeszcze nie zaczął walczyć z takim "lobby".
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Zięba jest nieco zbyt amerykański (w sensie stylu pisania i pokazywania się w telepudle), ale generalnie kontakt z nim
zaliczam in plus, w takim znaczeniu, że wydałem te 30 zł na książkę, którą przeczytałem, a która po odcedzeniu
wody zostawiła sporą garść wiedzy i linków do dalszych poszukiwań. Uważam, że te 30 zeta było dobrze wydaną kwotą,
wyznawcą nie jestem, telepudła nie oglądam z braku czasu ;)
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze: Dziękuję za komplement. Reprezentuję tylko siebie a jeśli chcesz mnie koniecznie do jakiejś grupy przypisać, to może być do środowiska inżynieryjno - budowlanego. Mogę to zdradzić bo nikt chyba jeszcze nie zaczął walczyć z takim "lobby".
Dobre :)
Myślę, że ilu w tej dyskusji zabierze głos tyle opinii zostanie wygłoszonych bo my Polacy znamy się przecież na wszystkim ;)
Chcesz wierzyć w prezentowane teorie to wierz, nie chcesz to nie. Póki co żyjemy w wolnym kraju i niech tak pozostanie ;) Nikt nikogo zmuszać nie będzie a dziećmi nie jesteśmy abyśmy wierzyli we wszystko co ktoś powie, napisze czy nakręci.
Osobiście i jakieś 80% mojej bliższej i dalszej rodziny suplementujemy się wit. C, D3, K... i widzimy pozytywy. Ale tak jak napisałem wyżej to nasza sprawa. Z drugiej strony po to jest Forum aby sobie na nim kulturalnie podyskutować, prawda?
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Suplementuje się sterydami ... I widzę poprawę.
W skrócie tak można to podsumować.
Niestety jednostkowe przypadki nie są reprezentatywne.
Osobiście też żałuję iż przemysł farmaceutyczny działa tak a nie inaczej.
Endomondo
Obrazek
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

Jeżeli coś na mnie działa to mi się to podoba nawet jeśli to jednostkowy przypadek albo placebo.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Andrew1962 pisze:Czy Ty czasem nie reprezentujesz środowiska medyczno-farmaceuteycznego? To tak poza nawiasem.
Standardowa odpowiedź altmedowca jak nie wie co powiedzieć.

Zięba jest szarlatanem, na dodatek z tych gorszych.

"Oczywiście inżynier Zięba jest ostrożny i nie chce wejść w konflikt z prawem – wyraźnie podkreśla – “nie twierdzę, żeby nie stosować chemioterapii“, ale jednocześnie ostrzega – “jeśli ktoś został poddany chemioterapii czy radioterapii, to leczenie alternatywne jest dużo mniej skuteczne“. Reakcja wierzących będzie oczywista. Chemia nie działa, chemia okalecza, a w dodatku po chemii to już nawet recepty Zięby mi nie pomogą. Co wybierze? "

https://patolodzynaklatce.wordpress.com ... ersytecie/
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kojer pisze:
Andrew1962 pisze:Czy Ty czasem nie reprezentujesz środowiska medyczno-farmaceuteycznego? To tak poza nawiasem.
Standardowa odpowiedź altmedowca jak nie wie co powiedzieć.

Zięba jest szarlatanem, na dodatek z tych gorszych.

"Oczywiście inżynier Zięba jest ostrożny i nie chce wejść w konflikt z prawem – wyraźnie podkreśla – “nie twierdzę, żeby nie stosować chemioterapii“, ale jednocześnie ostrzega – “jeśli ktoś został poddany chemioterapii czy radioterapii, to leczenie alternatywne jest dużo mniej skuteczne“. Reakcja wierzących będzie oczywista. Chemia nie działa, chemia okalecza, a w dodatku po chemii to już nawet recepty Zięby mi nie pomogą. Co wybierze? "

https://patolodzynaklatce.wordpress.com ... ersytecie/
Toś Pan Panie Kojer pojechał!
Po pierwsze to nie przez brak argumentów zadałem to pytanie a z czystej ciekawości. Trudno się nie zdziwić, a tym bardziej teraz mając tę wiedzę, że przedstawiciel branży inżynieryjno-budowlanej tak dobrze wypunktował te wnioski.
Po drugie mogę również wstawić linki, które przedstawiają Ziębę w zupełnie odwrotnym świetle ale po co? Przecież Pan już ma swój osąd wydany. Mnie jego działalność nie przeszkadza i nie uważam jej za szkodliwą zresztą stosując się do niektórych jego zaleceń od przeszło roku.
I po trzecie temat dotyczy Zięby a nie mnie więc wypraszam sobie uwagi osobiste! To w nawiązaniu do punktu pierwszego.
Pozdrawiam
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Ale ty jesteś na diecie maffettona od pół roku....
Endomondo
Obrazek
ODPOWIEDZ