Polar M400

Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na ile wiarygodny jest test wydolnosci Vo2max ktos porównywał z labolatoryjnym ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

to jest mniej wiecej wyliczone Twoje aktualne VDOT (w pojęciu Danielsowskim), a nie rzeczywiste VO2max. Zegarek nie wie z jaką ekonomiką biegasz.
Krzysiek
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Buniek pisze:to jest mniej wiecej wyliczone Twoje aktualne VDOT (w pojęciu Danielsowskim), a nie rzeczywiste VO2max. Zegarek nie wie z jaką ekonomiką biegasz.
Bzdura, jeśli by tak było to mój VDOT wynosilby 68 i powinienem biegać maraton po ok 2:26, a póki co schodzi mi się pół godziny więcej.
Kiedyś ktoś tu pisał, że robił test zegarkiem w tym samym dniu co testy wydolnościowe i różnica wynosiła o ile dobrze pamiętam 2, więc całkiem przyzwoicie.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czy w profilu sportowym jeżeli ustawimy wiele widoków treningowych w każdym po 4 wiersze to wpływa to na zużycie baterii ? i czy znacząco ?

niż gdyby ustawić np jeden widok i podstawowe informacje ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

harlan pisze:
Buniek pisze:to jest mniej wiecej wyliczone Twoje aktualne VDOT (w pojęciu Danielsowskim), a nie rzeczywiste VO2max. Zegarek nie wie z jaką ekonomiką biegasz.
Bzdura, jeśli by tak było to mój VDOT wynosilby 68 i powinienem biegać maraton po ok 2:26, a póki co schodzi mi się pół godziny więcej.
Kiedyś ktoś tu pisał, że robił test zegarkiem w tym samym dniu co testy wydolnościowe i różnica wynosiła o ile dobrze pamiętam 2, więc całkiem przyzwoicie.
Tez bzdura, sam sprawdz to.
Ten test opiera sie na spoczynkowym pomiarze tętna. A nie teście wydolnosciowym w terenie.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Nie wplywa. Bardziej wpływa to czy masz widok treningu ciemny czy jasny. Ten jasny z oczywistych względów bardziej żre baterię. A najbardziej żre podświetlenie. ;)
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Nie wplywa. Bardziej wpływa to czy masz widok treningu ciemny czy jasny. Ten jasny z oczywistych względów bardziej żre baterię. A najbardziej żre podświetlenie. ;)
jakie to oczywiste względy ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: Tez bzdura, sam sprawdz to.
Ten test opiera sie na spoczynkowym pomiarze tętna. A nie teście wydolnosciowym w terenie.
A co konkretnie jest bzdurą w tym przypadku o którym pisałem?
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Białe piksele są tak jakby 'podświetlone'.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

harlan pisze:
Yahoo pisze: Tez bzdura, sam sprawdz to.
Ten test opiera sie na spoczynkowym pomiarze tętna. A nie teście wydolnosciowym w terenie.
A co konkretnie jest bzdurą w tym przypadku o którym pisałem?
To ze test wydolności w polarze nijak ma sie do vo2max. Sam sprawdz to, zrob test, a potem pobiegnij jakiekolwiek zawody najlepiej z przygotowaniem na tej wydolności.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Białe piksele są tak jakby 'podświetlone'.
no , na czarno wiec kiedy więcej podświetla ? :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 09:10 przez marcinostrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
harlan pisze:
Yahoo pisze: Tez bzdura, sam sprawdz to.
Ten test opiera sie na spoczynkowym pomiarze tętna. A nie teście wydolnosciowym w terenie.
A co konkretnie jest bzdurą w tym przypadku o którym pisałem?
To ze test wydolności w polarze nijak ma sie do vo2max. Sam sprawdz to, zrob test, a potem pobiegnij jakiekolwiek zawody najlepiej z przygotowaniem na tej wydolności.
To przeczytaj sobie raz jeszcze to co napisałem. Odniosłem się, że nijak ma się do danielsowskiego VDOT, o vo2max pisałem coś zupełnie innego.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:
matti775 pisze:Białe piksele są tak jakby 'podświetlone'.
no , na czarno wiec kiedy więcej podświetla ? :niewiem:
mam wrażenie, że na siłę próbujesz wydłużyć czas działania. To złe podejście. Ten zegarek ma celowe ograniczenia. Jak bateria jest dla Ciebie za mała, pomyśl o powerbanku. Na szczęście zegarek można ładować podczas treningu (ale należy uważać na wilgotne gniazdo usb). Najmniej energii będzie brac zegarek z ustawieniem czarnego tła i białych danych treningowych. Wszystkie bajery łączące się z zegarkiem po bluetooth skracają czas działania.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
harlan pisze:
Yahoo pisze: Tez bzdura, sam sprawdz to.
Ten test opiera sie na spoczynkowym pomiarze tętna. A nie teście wydolnosciowym w terenie.
A co konkretnie jest bzdurą w tym przypadku o którym pisałem?
To ze test wydolności w polarze nijak ma sie do vo2max. Sam sprawdz to, zrob test, a potem pobiegnij jakiekolwiek zawody najlepiej z przygotowaniem na tej wydolności.
sprawdziłem w tabelach danielsa i ten test wg VDOT zawyza forme o srednio 4 min na zawodach na 10 km

co do vo2max zrobił ze mnie elite która napewnio nie jestem tylko dlatego ze puls spoczynkowy 40

sa jakies tabele przekladajace vo2max na czas w zawodach ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:
marcinostrowiec pisze:
matti775 pisze:Białe piksele są tak jakby 'podświetlone'.
no , na czarno wiec kiedy więcej podświetla ? :niewiem:
mam wrażenie, że na siłę próbujesz wydłużyć czas działania. To złe podejście. Ten zegarek ma celowe ograniczenia. Jak bateria jest dla Ciebie za mała, pomyśl o powerbanku. Na szczęście zegarek można ładować podczas treningu (ale należy uważać na wilgotne gniazdo usb). Najmniej energii będzie brac zegarek z ustawieniem czarnego tła i białych danych treningowych. Wszystkie bajery łączące się z zegarkiem po bluetooth skracają czas działania.
eee :) jedyne czego chce to optymalizacji, optymalizacji zuzycia energii zupełnie jak w trakcie treningu biegowego

powerbanka nie bede brał bo optymalizuje wygode treningowa też :) wg zasady "nic przy sobie"

ja jednak wątpie czy białe dane najmniej czerpią gdyż wtedy większa cześć tarczy jest "podswietlana" na czarno czyli pozostała poza danymi
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
ODPOWIEDZ