Polar M400

Bartuo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:13

Nieprzeczytany post

Witam.
Mam pytanie dotyczące pokazywania kalorii w PolarFlow i zegarka M400. Wygląda tak, jakby poziom startowy spalanych kalorii był ustawiony na 1624. Tyle pokazuje w podsumowaniu dnia, w którym nie używałem zegarka. Tak, jakby zaczynał liczyć od takiego poziomu. Potem dodaje mi kalorie spalone w czasie aktywności. W związku z tym nie wiem, ile dziennie spaliłem kalorii, chyba, że odejmę te "puste" 1624.

Czy może mi ktoś pomóc w powyższej sprawie? Z góry dzięki.
Pozdr
Bartek K.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Zegarek szacuje ilość spalonych kalorii nie tylko na podstawie aktywności, ale całego dnia kiedy nosisz zegarek. Nalicza Ci więcej spalonych kalorii jeśli spacerujesz, jeśli stoiisz itp. Nawet więcej kiedy siedzisz i nic nie robisz niz kiedy śpisz. Akcelerometr wnbudowany w zegarek + odpowiednie oprogramowanie są w stanie dośc dokładnie oszacować dzienny wydatek energetyczny.

W Twoim przypadku nie nosisz zegarka na ręku poza bieganiem. Oznacza to, ze w całym pozostałym czasie zegraek nalicza Ci minimum egzystencjalne (przy zerowej aktywności) jakie osoba o Twojej wadze i w Twoim wieku musi spalić, żeby przeżyć.

Jeśli chcesz, aby zegarek choć w miare przybliżony sposób podawał Ci ile spalasz kalorii dziennie musisz go nosiść cały dzień.
Krzysiek
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Poczytaj o BMR, czyli o podstawowej przemianie materii.

Edit:
Kolega wyżej już wyjaśnił :spoczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
sebool
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 05 lis 2010, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć
Pojeździłem dzisiaj trochę na rowerze i jestem zdziwiony ilością spalonych kalorii, które podaje mi Polar.

Statystyki:
Dystans: 50,72 km
Czas: 01:57:19
Średnia prędkość: 25,9 km/h
Maksymalna prędkość: 31,8 km/h
Kalorie: 785

W wakacje jeździłem z aplikacją Runtastic na telefonie i w przypadku podobnego dystansu miałem ok. 2 razy więcej spalonych kalorii. Oczywiście biorę pod uwagę inne warunki pogodowe, ale i tak jestem zdziwiony tą liczbą. Macie jakieś doświadczeniem z pomiarami Polara w kolarstwie ?
10 km - 52:51(2012) -> 50:22(2013) -> 50:47 (2014) -> 48:08 (2015)
eni4c
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 18 sie 2015, 07:40

Nieprzeczytany post

@sebool

A miałeś pasek HR?
Ja dla przykładu raz pobiegłem swoją stała trasę bez paska HR i pokazał mi 30% mniej spalonych kcal niż tydzień wcześniej ta sama trasa i tym samym tempem.
Na infolinii Polara powiedzieli mi, ze wskazania spalanych kalorii bez paska HR nie są wiarygodne.
Awatar użytkownika
sebool
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 05 lis 2010, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

eni4c pisze:@sebool

A miałeś pasek HR?
Ja dla przykładu raz pobiegłem swoją stała trasę bez paska HR i pokazał mi 30% mniej spalonych kcal niż tydzień wcześniej ta sama trasa i tym samym tempem.
Na infolinii Polara powiedzieli mi, ze wskazania spalanych kalorii bez paska HR nie są wiarygodne.
No to już wiem co jest winne :D
Nie mam paska HR, dzięki
10 km - 52:51(2012) -> 50:22(2013) -> 50:47 (2014) -> 48:08 (2015)
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam dwa problemy

1. czy istotne jest jak zamontujemy kostke nadajnika H7 ? można ją obrócic o 180 stopni i tez wcisnąć czyli wejdzie na dwa sposoby jest róznica ?

2. nowy m400 nie chce się 1y raz sparować z H7 w ogóle go nie widzi nowe z pudełka zakładam ze bateria w H7 jest ok, co może pomóc ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:mam dwa problemy

1. czy istotne jest jak zamontujemy kostke nadajnika H7 ? można ją obrócic o 180 stopni i tez wcisnąć czyli wejdzie na dwa sposoby jest róznica ?

2. nowy m400 nie chce się 1y raz sparować z H7 w ogóle go nie widzi nowe z pudełka zakładam ze bateria w H7 jest ok, co może pomóc ?
Ad.1. Nie ma znaczenia jak przypniesz kostkę, analogicznie nie ma znaczenia jak założysz pasek, czy tą sprzączką do dołu czy do góry (chodzi mi o tą część którą się zahacza)
Ad. 2. Sprawdź czy przypadkiem bateria nie ma takiego paska izolacyjnego, który chroni przed ewentualnym rozładowaniem baterii. Często w nowym sprzęcie wkładają taką folijkę oddzielającą batkę od złączy.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Muszę pochwalić serwis Polara :hej: .
Otóż w moim sikorze pasek uległ hmm, tak jakby odkształceniu, zwłaszcza w jednym rogu złączenia z samym zegarkiem. Po przeczytaniu gwarancji nie wiedziałam dalej czy pasek jest na gwarancji czy nie. Myślałam jak logistycznie dostarczyć zegarek i przeżyć tydzień treningów bez sikora (pomyślicie uzależnienie, ale mój stan zdrowia zmusza mnie do szczególnej uwagi na tętno).
Zadzwoniłam, opowiedziałam co się dzieje z paskiem a pan ze Sport konsultingu na to, proszę podesłać skan gwarancji, dowodu zakupu, opisać problem - przyślemy pasek bez konieczności przysyłania zegarka.
Dzwoniłam w poniedziałek, w środę był kurier z paskiem. Wymieniłam go sama i mam nowiuśki nieodstający paseczek :hej: .
Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

otwieralem komore baterii nie ma folijki , jak dziala h7 nadaje sygnał bez ustanku ? bo do parowania leży jak leżal np cała noc ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

nadaje chyba tylko jak ma co, tzn. załóż pasek na siebie i dopiero paruj
Krzysiek
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w instrukcji obsługi sa podane 2 metody parowania z założonym i bez, cos mi nie pasuje bo wczesniej pytał sie o pasek po nacisnieciu start teraz sie nie pyta zresetuje miekko i zobacze

a tymczasem zrobie sobie core stability bo zejdzie chyba

twardy reset to przytrzymanie wszystkich klawiszy ? ile czasu ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ok dziala

inna sprawa czy mozna modyfikowac co jest wyswietlane na ekranie w czasie treningu jezeli tak to gdzie ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
czach
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

--
Marcin Trzaska /czach/
Awatar użytkownika
GoUltra.pl
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:ok dziala

inna sprawa czy mozna modyfikowac co jest wyswietlane na ekranie w czasie treningu jezeli tak to gdzie ?
Tu jest poradnik, jak zmieniać dane treningowe, na przykładzie V800
https://youtu.be/4t02jgyoYbY?list=PLzoV ... m0_GPgNkmK

Pozdrawiam
Biegi Ultra i testy sprzętu www.GOULTRA.pl
ODPOWIEDZ