Komentarz do artykułu Motoryka ludzkiego ciała część I: statyka (jak Kipsang radzi sobie z ćwiczeniami Yacoola)

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A Kipsang wykonywał wg Ciebie (tzn pisze do autora) te ćwiczenia dobrze (zakładam, że na początku każdy ma problem, ale po kilku minutach) ?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobra uwaga.
Na początku każdy ma z tym problem, ale tzw. talent ruchowy łapie każdy układ po kilku chwilach. Tak było właśnie z Kipsangiem. Podobnie było z dziewczyną, która jest na filmie. Robiła to pierwszy raz, tyle że w jej przypadku bardzo pomógł fakt, że uprawia brazylijską kapuerę.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Super.
To jest wlasnie taki filmi na jaki czekalem.
Bedzie co robic w chlodne, deszczowe wieczory przed telewizorem :hejhej:
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:A Kipsang wykonywał wg Ciebie (tzn pisze do autora) te ćwiczenia dobrze (zakładam, że na początku każdy ma problem, ale po kilku minutach) ?
Nie wiem jak bylo "po filmie", ale nawet w ostatnich sekundach widac, ze daleko mu bylo do "wzorca" :bum:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, może do wzorca daleko bo mu wzorzec nie zwracał uwagi, żeby tylnią noge ruszał jakoś lepiej.
Goralll
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 05 paź 2011, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie do autora. Czy planuje jakieś "naukowe" mierzalne potwierdzenie tego, że takie ćwiczenia dają efekt. (to że dają na poziomie amatorskim jest niemal pewne biorąc pod uwagę poziom koordynacji przeciętnego biegacza) Interesuje mnie, zakładając że mamy dwie grupy biegaczy, jedna badana, druga kontrolna, czy po upływie jakiegoś okresu treningowego grupa badana wykaże większy przyrost poziomu sportowego od drugiej.
A może czynników wpływających na wynik sportowy jest na tyle dużo, że orzekanie poprawy wyników dzięki tym ćwiczeniom jest niemożliwe?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To jest pieśń przyszłości.
Uważam, że im lepszy zawodnik tym mniej czynników wpływających na wynik sportowy. Dlatego właśnie bardzo sceptycznie podchodzę do rewelacyjnych wniosków do jakich dochodzą biomechanicy i autorzy popularnych książek poświęconych technice biegu. Oni zazwyczaj opierają się na badaniach zawodników triatlonu. A tutaj przecież czynników jest znacznie więcej aniżeli w przypadku biegaczy. Z kolei gdy mają do dyspozycji biegaczy, to bardzo słabych pod kątem ruchowym. Niestety to jest duży problem.
Praca z Kipsangiem, Mutaiem, czy Kipchoge dałaby znacznie bardziej prawdopodobne wyniki ze względu na minimalizację czynników zakłócających. Najpierw jednak trzeba by ich do tego przekonać, a właściwie przekonać ich menedżerów, bo testowanie idei byłoby dla nich inwestycją.
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pamiętam swoje wygibasy, nie ćwiczenia, jak to poprawnie brzmi u Jacka. Też by mnie ciekawiło, jak bym wyglądał i biegał, robiąc to poprawnie i mając dobrze skoordynowane ruchy i tą świadomość. Filmik na dysku ląduje i będę próbował.
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Ja kiedys te ruchy co jakis czas robiłem.
Teraz czasami na rozgrzewkę w parku robie gdy cwicze na drążkach.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Tutaj jest nie statyka
https://youtu.be/y4a7drc90mI
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiecie dlaczego Dobrowolski wygrał dzisiaj z Langatem w Poznaniu?
Wszystko się wyjaśnia w piątej minucie filmu.
Ten w żółtej bluzie to właśnie Langat.
To są oczywiście żarty, ale po to jadę do Kenii, żeby sobie ich pooglądać już bez żartów.
-------------
Dzisiaj wieczorem jeszcze były żarty, bo zrobiliśmy Keniolom objazdówkę po Poznaniu. Hotel mieli zaraz przy zoo i termach maltańskich, więc chciałem najpierw pokazać im lwy i inne zebry, a potem nauczyć Langata pływać, ale zoo było już zamknięte, a on zapomniał też kąpielówek. Zdążyliśmy więc zaliczyć katedrę i stary rynek. Potem kupiłem kilo cukru, bo zaprosiłem ich na poznańską herbatkę.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

:hahaha: uwielbiam yacool twoje poczucie humoru, etiopskie czapki rządzą! :hahaha:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Wiecie dlaczego Dobrowolski wygrał dzisiaj z Langatem w Poznaniu?
Wszystko się wyjaśnia w piątej minucie filmu.
Ten w żółtej bluzie to właśnie Langat.
To są oczywiście żarty, ale po to jadę do Kenii, żeby sobie ich pooglądać już bez żartów.
-------------
Dzisiaj wieczorem jeszcze były żarty, bo zrobiliśmy Keniolom objazdówkę po Poznaniu. Hotel mieli zaraz przy zoo i termach maltańskich, więc chciałem najpierw pokazać im lwy i inne zebry, a potem nauczyć Langata pływać, ale zoo było już zamknięte, a on zapomniał też kąpielówek. Zdążyliśmy więc zaliczyć katedrę i stary rynek. Potem kupiłem kilo cukru, bo zaprosiłem ich na poznańską herbatkę.
3mam kciuki - "baw sie dobrze" i wyciagaj wnioski. Oczywiscie prosimy o info zwrotne.
Ja w koncu wczoraj znalazlem czas i odpalilem filmik by przy nim pocwiczyc- troche mialem z tym zabawy, bo muze zapuscilem bynajmniej nie na "raz-dwa-trzy" :sss:
Jak juz wspomnialem - to co jest, jest super, ale przydalaby sie rowniez wersja typu "Jane Fonda przedstawia", tak by poszczegolne cwiczenia trwaly dluzej - taka wersja "zremasteryzowana"=longplay. Pomysl prosze.
Awatar użytkownika
Maxxer
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@yacool

Zgłaszam się na ochotnika do wykonywania tych ćwiczeń. Prezentuje jakiś tam poziom sportowy. Moje plany na przyszły sezon to 3:50 na 1500m. Mogę przez cały okres przygotowawczy wykonywać te ćwiczenia a na prawie identycznym planie treningowym trenuje ze mną 2 zawodników którzy nie bedą wykonywać tych ćwiczeń. Ile razy w tygodniu i przez jak długi okres czasu mam to robić?
1500m: 4:19:00 (2014) 4:01:13 (2015)
ODPOWIEDZ