Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Widgetos
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 22 sie 2012, 23:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę temat się rozwinął :). Co do moich gdybań co do paska. Podejrzewałem że kwestią może być nadmierne zużycie prądu. U mnie najczęściej padał przy treningach na wysokim tętnie, a konkretnie na maratonie spinningowym po 3h jazdy i teraz na półmaratonie. Podejrzewałem słabą baterię, w sensie jakość ogniwa, które ze względu na słaby elektrolit nie trzyma dobrze napięcia przy długim użyciu. Ale teraz kupiłem bardzo dobrą baterię VARTA, która ewidentnie wyklucza taką tezę. Wcześniej miałem pasek HRM 2 z którym miałem jakiś problem, nie pamiętam już jaki, dostałem na gwarancji HRM 3. Problem zainstniał chyba ze 3-4 razy, czasami też głupieje ale na chwilę. Ale najbardziej irytujące jest to że zawodzi w tych najważniejszych chwilach.

Co do teorii o zawilgoceniu przestrzeni pomiędzy elektrodami, ciężko mi sobie wyobrazić żeby przeszedł jakiś prąd po tak dużej odległości, ale, jest jedno ale. Jeden z Was pisał że padał deszcz i działało. Tak, ale deszcz a pot to dwie różne sprawy. Solona woda lepiej przewodzi prąd :). Co przeczuwam? Niemyty regularnie pasek z czasem pochłania coraz większe ilości soli i wystarczy silniejsze zawilgocenie żeby zaczęło to jednak wystarczająco dobrze przewodzić. Jeżeli mam rację to regularne szczotkowanie czujnika w dolnej krawędzi o której mowa może pomóc, bo w 1 treningu chyba aż tak dużo soli nie wydzielamy z potem, myślę że efekt raczej się kumuluje. Tak czy inaczej dzięki za link, na pewno spróbuję tej metody, bo wygląda na sensowne rozwiązanie.
New Balance but biegowy
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyszczenie paska
Przed czyszczeniem paska należy zdjąć z niego czujnik
Nagromadzenie się potu i soli na pasku może wpłynąć na zmniejszenie
dokładności danych dostarczanych przez czujnik tętna
1. Wypłucz pasek po każdym użyciu
2. Myj pasek co siedem użyć
Zalecany sposób czyszczenia określają symbole nadrukowane na pasku
Pranie w pralce
Pranie ręczne
3. Nie susz paska w suszarce
Awatar użytkownika
Ricken88
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

POMOCY: Po aktualizacji do najnowszej wersji garmin expres nie widzi mojej 310xt. Co robić ? Pisze "Moduł ANT Stick jest podłączony" ale nie przesyła.
Aktywności przesyła, ale nie treningi stworzone własnoręcznie. Wyskakuje: "Wystąpił błąd podczas synchronizacji z serwisem Garmin Connect"
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Odinstaluj Garmin Express, restart kompa i jeszcze raz zainstaluj jak nie pomorze to jeszcze raz odinstaluj ale takze przywróc zegarek do ustawien fabrycznych (niektore rzeczy stracisz) i wtedy ponownie instalujesz GE i parujesz zegarek. Ta metoda powinna na 95% pomoc bo kiedys mialem podobny problem
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
Ricken88
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

spens pisze:Odinstaluj Garmin Express, restart kompa i jeszcze raz zainstaluj jak nie pomorze to jeszcze raz odinstaluj ale takze przywróc zegarek do ustawien fabrycznych (niektore rzeczy stracisz) i wtedy ponownie instalujesz GE i parujesz zegarek. Ta metoda powinna na 95% pomoc bo kiedys mialem podobny problem
Dziękuję. Pomogło.
Kravis
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 29 gru 2011, 21:14
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 3:12:31
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam.

Z racji że przyciski zaczęły gorzej działać wysłałem swoją 310 na gwarancje.. która już się kończyła.. dostałem nowy zegarek - pewnie refubrished

Ale..
w tym nowym ciężko działa przycisk start/stop czy u was też tak jest? ja muszę użyć sporo siły by go wcisnąć.
Znów wysyłać?
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znów mam problem z GE. Ciągle błąd o problemie z logowaniem (a jestem dobrze zalogowany bo klikając na ikonę GC przechodzę do mojego profilu i w ustawieniach też jest mój profil). Reinstal?
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Znów mam problem z GE. Ciągle błąd o problemie z logowaniem (a jestem dobrze zalogowany bo klikając na ikonę GC przechodzę do mojego profilu i w ustawieniach też jest mój profil). Reinstal?
Odinstaluj Garmin Express, restart kompa i jeszcze raz zainstaluj jak nie pomorze to jeszcze raz odinstaluj ale takze przywróc zegarek do ustawien fabrycznych (niektore rzeczy stracisz) i wtedy ponownie instalujesz GE i parujesz zegarek. Ta metoda powinna na 95% pomoc bo kiedys mialem podobny problem
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam dość robienia factory settings w tym zegarku :D
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To albo masz coś problem z kompem albo zgłoś pomocy technicznej i może Ci wymienią. Masa znajomych mi osób (ja również) ma ten zegarek i nikt (autentycznie nikt z kilkunastu osób) nie ma z tym problemów. Jedyne, o jakich słyszałem (i sam na nie też zresztą wpadłem) to powtórny export treningów przy zmianie czasu (letni/zimowy).
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od samo początku mam z nim problemy. A to przesłanie Kursu z GC do zegarka, a to synchro przez GE. Już pisałem do Supportu (dwa razy) i niby nowe wersje GE rozwiązywały problem (po pewnym czasie i tak jest to samo). Może to problem ant sitck a może zegarka. Jeszcze powalczę przez sezon a po odeślę.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

A zmieniałeś port w który masz wpięty sticka? Czasem bywają problemy z tym.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
czarnyrks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:37
Życiówka na 10k: 62
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ma ktoś znowu problemy aby zgrać trening na GC? Bo od jakiegoś półtora tygodnia nie chce mi się zsynchronizować tak jak powinno. Po resecie zgrać jednorazowo tylko mogę. Zresztą nie na tym rzecz polega żeby resety za każdym razem robił. Odinstalowywałem GE i nic nie pomaga.
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam dokładnie ten sam problem - nie mogę zgrać treningu przez GE i pyta mnie o login. Myślę że to wina tego g@wna a nie zegarka. Od początku są z GE problemy. Ten akurat od niedawna ale zawsze były jakieś pojedyncze inne problemiki od czasu do czasu. Z resztą nie tylko z nim, GC też się potrafi wywalić a i sam zegarek zaczyna wariować. Stick notorycznie niewidoczny w portach... Dla mnie brak możliwości zgrania danych przez USB to jakaś kpina i kuriozum.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

przepraszam, miałem na myśli brak możliwości zgrania danych przez kabel USB.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
ODPOWIEDZ