DYSKUSJA: Diety tłuszczowe, LCHF, paleo, primal w sporcie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

powtórz badania, jeśli wynik będzie podobny ogranicz białko szczególnie to z produktów mlecznych i białka jajek. Ketoza dobra jest na jakiś czas by przyśpieszyć proces chudnięciana dłuższą metę to " nieekonomuczne" ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

kfadam - 20 g witaminy c w czystym składniku jak można zaaplikować? poprzez skórę, kupując cz.d.a odczynnik i odpowiednio robiąc roztwór, czy po prostu łykając wiadro pastylek? A może można z cz.d.a robić samemu coś konsumpcyjnego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 427
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Kwas l'askorbinowy lewoskrętny. Kilogram około 30zł. Tyle że takie dawki nie są zalecane, u mnie w domu pijemy z rana około 3gr. Moim zdaniem więcej nie trzeba.
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Dawki można przyjmować różne, bo o ryzyku "przedawkowania" nie słyszałem. Opis dawkowania choćby tutaj:http://www.euromentor.org.pl/
autoryzacja/subskrypcja_nr200504.html.
Chcąc aplikować 20 g / dzień ekonomicznym wydaje się być skorzystanie z czystego składnika, za grosze dostępnego np. na allegro. Pytanie przyjmować, doustnie - jaki roztwór jest "jadalny" czy jedynie poprzez skórę. Może ktoś korzysta z czystego składnika.
Obrazek
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tomasz pisze:Kwas l'askorbinowy lewoskrętny. Kilogram około 30zł. Tyle że takie dawki nie są zalecane, u mnie w domu pijemy z rana około 3gr. Moim zdaniem więcej nie trzeba.
To musi być super czysty preparat, skoro 500g opakowanie tej samej sub. (czda) kosztuje ponad 600pln ;-)
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Jeśli jest to odczynnik opisany cz.d.a = czysty do analiz to powinien być czysty
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 427
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Klanger pisze:To musi być super czysty preparat, skoro 500g opakowanie tej samej sub. (czda) kosztuje ponad 600pln ;-)
Ciekawe gdzie tyle kosztuje? Kupuję w Stanlabie, zabezpieczone opakowanie z atestem na papierze. Cena około 30zł, tak czystość czda.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sigma-Aldrich.
Co do czystości czda to dużo by można pisać, każdy doświadczony syntetyk tobie powie, że nawet odczynniki czda należy przedestylować przed syntezą, by mieć szansę na powtarzalny produkt reakcji.

Bardziej w temacie, zamiast pakować w siebie syntetyk lepiej kilo pomarańczy czy pęczek pietruszki zjeść. Dużo wydajniejsze to będzie, i zdrowsze.
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Klanger pisze:Co do czystości czda to dużo by można pisać, każdy doświadczony syntetyk tobie powie, że nawet odczynniki czda należy przedestylować przed syntezą..
Klanger, pomyliłeś się, tak twierdzi dwójka chemików, którzy przeczytali ten post. W chemii nie stosujemy lepszych od czda odczynników.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Klanger pisze: Bardziej w temacie, zamiast pakować w siebie syntetyk lepiej kilo pomarańczy czy pęczek pietruszki zjeść. Dużo wydajniejsze to będzie, i zdrowsze.
W 1kg pomarańczy jest jakieś 500mg wit. C, czyli trzeba by zeżreć 40kg ;)
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

502340 pisze: Klanger, pomyliłeś się, tak twierdzi dwójka chemików, którzy przeczytali ten post. W chemii nie stosujemy lepszych od czda odczynników.
Spoko. Luz.

Nie stosuje się, tzn. nie kupuje się, co nie znaczy, że odczynnik np. rozpuszczalnik opisany czda należy walić wprost z butli do kolby.
Poproś swoich dwóch chemików o wyjaśnienie co się stanie z czda metanolem jak sobie po otwarciu butli pozostanie na półce pół roku i od czasu do czasu będzie tylko używany (odkręcany).

Trzymając się tematu jednak, jedzenie odczynników chemicznych (!) jest wysoce bezzasadne, by tego inaczej nie nazwać. Szczególnie gdy mowa o wit. C.
W 1kg pomarańczy jest jakieś 500mg wit. C, czyli trzeba by zeżreć 40kg ;)
I to pokazuje jak głupim pomysłem jest pakowanie w siebie tyle wit. C.
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Noblista Linus Pauling widzi stosowanie witaminy c nieco inaczej. Mam ochotę, na własnym organizmie poeksperymentować jako i zwykle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 427
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Klanger pisze:zamiast pakować w siebie syntetyk lepiej kilo pomarańczy czy pęczek pietruszki zjeść. Dużo wydajniejsze to będzie, i zdrowsze.
Mimo szczerych chęci, nie jestem w stanie zjeść codziennie 1,78 kilograma pietruszki, aby dostarczyć 3gr witaminy C ;) Tak poważnie, w moim domu łykamy syntetyczną, nie ma żadnych przeziębień oraz skutków ubocznych.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Tomasz, ja nie łykam wcale. dostarczam tylko tyle co z owoców i warzyw i co? Tez nie pamiętam kiedy byłem chory czy przeziębiony :lalala:
Awatar użytkownika
Tomasz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 427
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Oj... przeziębiony byłem ładnych parę lat temu, ale dzieci smarkały min dwa razy w roku. Od czasu suplementacji witaminy C jest spokój. Nikogo nie namawiam, zaznaczam że działa :)
ODPOWIEDZ