Komentarz do artykułu Niezbędne lektury "zielonego" biegacza?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wpadła mi w ręce pięęęękna książka pt. "Apetyczna panna Dahl" Sophie Dahl, ale po bliższym przyjrzeniu widzę, że nie jest to książka wegetariańska. Ale jednak przeczytam, może trafi się jakiś uroczy i prosty przepis na coś boskiego. Ładna autorka.
New Balance but biegowy
ronja
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2011, 14:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ha - chyba brakuje "Jadłonomii" Marty Dymek???! http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/ka ... nomia.html

i http://www.veganforyouth.de/ (ostatnia pełna superfoods i np spaghetti z warzyw)
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

MEL. pisze:Wpadła mi w ręce pięęęękna książka pt. "Apetyczna panna Dahl" Sophie Dahl, ale po bliższym przyjrzeniu widzę, że nie jest to książka wegetariańska. Ale jednak przeczytam, może trafi się jakiś uroczy i prosty przepis na coś boskiego. Ładna autorka.
Sophie Dahl jest urocza i ma duzo dystansu do siebie ;) Fajne są te jej opowieści snute pomiędzy przepisami, piękne zdjęcia, przepisy w dużej mierze wege, choć faktem jest, że ona nie jest wyznawczynią nurtu wege ani żadnego innego ;-)
Druga jej książka wydana po polsku to "Na każdą porę".
Obrazek
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ma_tika pisze:
MEL. pisze:Wpadła mi w ręce pięęęękna książka pt. "Apetyczna panna Dahl" Sophie Dahl, ale po bliższym przyjrzeniu widzę, że nie jest to książka wegetariańska. Ale jednak przeczytam, może trafi się jakiś uroczy i prosty przepis na coś boskiego. Ładna autorka.
Sophie Dahl jest urocza i ma duzo dystansu do siebie ;) Fajne są te jej opowieści snute pomiędzy przepisami, piękne zdjęcia, przepisy w dużej mierze wege, choć faktem jest, że ona nie jest wyznawczynią nurtu wege ani żadnego innego ;-)
Druga jej książka wydana po polsku to "Na każdą porę".
Dzięki, ale nie wiem czy sięgnę po kolejną książkę. "Apetyczna" poza pierwszym wrażeniem mnie nie zauroczyła. Przeczytałam, przepisy przeleciałam pobieżnie, bo jakoś mnie nie interesują za bardzo te, w których są kurczaki, ryby, jaja i duuuuużo sera oraz śmietany. Mam też wątpliwości co do używania przez nią oleju sezamowego do smażenia - moim zdaniem przy podgrzewaniu tego dużo traci. No i w ogóle większość przepisów zaczyna się od "zeszklij cebulę i czosnek na oleju/oliwie". Tak dużo smażenia, to nie dla mnie. I sporo przepisów ze składnikami, o które trzeba byłoby się strasznie starać, bo ja nie wiem gdzie dostać np. rukiew wodną. I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o recenzję. Jej osobiste przeżycia nie są aż tak interesujące czy zabawne, żeby warto było kupować tę książkę (cena z okładki 56,99 zł). Ale miło na niektóre zdjęcia popatrzeć.
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To pewnie zależy od filozofii wyznawanej przy gotowaniu ;-)
Ja po prostu lubię ładnie wydane książki kucharskie, a proponowane przepisy w dużej mierze traktuję jako inspirację, podchodząc do nich przez pryzmat własnych smaków i przekonań. Sophie Dahl jak pisałam nie jest wyznawczynią żadnych nurtów i mód kulinarnych, więc i składniki ma różnorodne i przepisy w miarę "normalne". W przeciwieństwie do np. Jadłonomi (której fanką, nie ukrywam, nie jestem), gdzie można znaleźć przepis na krem czekoladowy z awokado i na seler udający rybę. Ale ok, o smakach się nie dyskutuje ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ma_tika pisze:Ale ok, o smakach się nie dyskutuje ;)
Nie no, nie możemy o smakach podyskutować, bo Sophie dla nas nic nie przyrządziła, ale jestem pewna, że wszystko co pokazane w tej książce jest pyszne.
Po prostu chodzi o jakąś "filozofię" gotowania, sposób zabrania się do tematu. Pewnie część z jej przepisów może być niezłą inspiracją, ale jeśli miałabym kombinować z tym, aby dla więcej niż połowy składników szukać zamienników, to mi się odechciewa. Po prostu.
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

jakbys chciala coś typowo wegańskiego, to mam książkę tej dziewczyny: http://ohsheglows.com/
w sumie to na blogu jest o wiele więcej, ale że ja lubię mieć ksiązki... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ma_tika pisze:jakbys chciala coś typowo wegańskiego, to mam książkę tej dziewczyny: http://ohsheglows.com/
w sumie to na blogu jest o wiele więcej, ale że ja lubię mieć ksiązki... ;)
Hmm... Wygląda uroczo. Może kiedyś przy okazji, jak już się nią nacieszysz.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ronja pisze:Ha - chyba brakuje "Jadłonomii" Marty Dymek???! http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/ka ... nomia.html
Rozmowa z Martą:
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... zy_mi.html
marius-p
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 30 lis 2010, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

kończę czytać "Zamień chemię na jedzenie " i polecam ją wszystkim zainteresowanym zdrowym, świadomym odżywianiem.
Fajnie, lekko napisana i wszystko tam zawarte dotyczy naszego podwórka.
Czytam i jakbym siebie widział w niektórych sytuacjach ,
autorka pokazuje i odkrywa czym trują nas w sklepach ,

pozdrawiam :)
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

marius-p pisze: autorka pokazuje i odkrywa czym trują nas w sklepach ,
Tia... spiskowe teorie eco-terrorystow.
Przeczytac zawsze warto, trzeba tylko uwazac zeby nie stac sie "talibem zdrowego jedzenia", bo to nie zdrowe ;)
soldieroffortune
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2015, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
riseandshine
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2013, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak, czytałam. Mi osobiście bardzo fajnie czytało się tę książkę. Można podarować bliskim, którzy niespecjalnie wierzą, że dieta coś zmieni.
soldieroffortune
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2015, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że przestanę słodzić (chociaż do rezygnacji z miodu i gorzkiej czekolady nikt mnie nie przekona :-) ), nie będę używał soli (z wyjątkiem solenia jajka) i jeszcze parę rzeczy zmienię, to bym go wyśmiał. Bardzo przekonująca lektura, bo udokumentowana (bogata bibliografia) i napisana jak powieść sensacyjna.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Wiecie, że Frank Medrano jest również wegem ?

Nie wiem czy nie korzysta z zewnętrznych supli, takich jak witB12 czy innych.
ODPOWIEDZ