PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sochers pisze:Ok, RPO otrzymał taki wniosek. Może zobaczymy jak mają się plany PZLA do obowiązujących przepisów, w tym Konstytucji RP :) Jabbur, zostałeś wymieniony z nazwiska jako osoba publiczna i twórca niniejszego wątku - mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe.
Spoko, statystyki mi podskoczą :hahaha: Chociaż nie wiem czy bloger jest
osobą publiczną
w świetle prawa, to się raczej do zawodów odnosi. Idę sprawdzić, czy tam jakieś literówki nie zostały. Nic tak nie obniża wiarygodności, jak babole w tekście :taktak:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
New Balance but biegowy
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

f.lamer pisze:
Adam Klein pisze: proponuje ustalenie "delegacji" ze środowiska na spotkanie z Panem Skuchą.
bardzo chętnie bym tam widział - jeśli się zgodzi - rosomaka
No cóż, miła to memu sercu propozycja, ale (zaczynając te aleje Szewacha Weissa) primo mieszkam w 3mieście, secundo wydaje mi się, że najwłaściwszą osobą na "delegata" jest jabber, a tertio to średnio wierzę w moc sprawczą takiego spotkania. Myślę, że biegacze mogą zrobić szum, ale jeżeli PZLA w ogóle z kimś z naszego środowiska musi się liczyć, to z dyrektorami dużych polskich maratonów.

Tak, wiem że łatwo jest krytykować uchylając się od wzięcia udziału.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
akatasz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 04 lut 2011, 13:03

Nieprzeczytany post

Można spróbować skontaktować się z panem Michałem Walczewskim z maratonypolskie.pl. Był na spotkaniu w Zielonej Górze, Dość konkretnie wypunktował babole z projektu Karty Biegacza i Certyfikatów i ma sensowne przemyślenia w tej sprawie. Nie wiem czy udziela się tutaj, ale mogę spróbować się z nim skontaktować przez jego portal.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:primo mieszkam w 3mieście,
dopiero jak napisałem post, to się tego doszperałem
rosomak pisze:jabber,
jabbur!
rosomak pisze: średnio wierzę w moc sprawczą takiego spotkania.
ja mam nadzieję że PZLA choć przedstawi wtedy jakieś swoje spójne, logiczne stanowisko z którym będzie mozna podyskutować
rosomak pisze: jeżeli PZLA w ogóle z kimś z naszego środowiska musi się liczyć, to z dyrektorami dużych polskich maratonów.
a to swoją drogą
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ja mam nadzieję, że już niedługo PZLA omówi te kwestie z Ministerstwem Sportu i Turystyki:

"Szanowni Państwo,

Uprzejmie (na podstawie artykułu 61 Konstytucji RP) zwracam się o wyjaśnienie następującej kwestii dotyczącej informacji przekazywanych przez przedstawicieli PZLA (Pana Szydłowskiego a potem Pana Skuchy) na temat projektu wprowadzenia przepisów mających na celu objęcie biegaczy amatorów licencjami PZLA, które zawierałyby obowiązkowe NNW oraz badania lekarskie w sytuacji kiedy dana osoba startowałaby w biegu certyfikowanym przez PZLA.

http://dulnikbiega.blogspot.com/2014/11 ... -zeby.html

W ostatnich dniach jednocześnie Pan Skucha stwierdził, że ten projekt jest i nie jest projektem PZLA (http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4&_id=8791). cytuję:

Oświadczenie PZLA dotyczące programu dla biegaczy
26-11-2014

W związku z prowadzoną od kilku dni ogólnopolską dyskusją na temat projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dedykowanego biegaczom amatorom, i pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami Związek informuje, że krytykowany i analizowany w mediach oraz na portalach internetowych projekt nie jest i nigdy nie był naszym projektem.
Rozumiejąc wątpliwości oraz nieufność środowiska biegowego, które wynikają przy tej okazji, wyrażamy ubolewanie, że nasz przekaz do środowiska był niezrozumiały, za co w imieniu PZLA chciałbym przeprosić.
Pojawiające się informację, że każdy biegacz będzie musiał wnosić opłaty na rzecz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki są nieprawdziwe, nigdy Związek nie miał i nie będzie miał takich zamierzeń.
Chciałbym raz jeszcze stanowczo stwierdzić, że projekty Karty Biegacza Amatora i Licencji Biegacza Amatora nigdy nie miały być obowiązkowe, co więcej miały być pakietem świadczeń dla ich posiadaczy. Chciałbym w imieniu PZLA zapewnić że projekt PZLA będzie konsultowany i bez akceptacji środowiska biegowego w Polsce nie zostanie wdrożony.

Jerzy Skucha, Prezes PZLA

W związku z powyższym proszę o udzielenie informacji:


1, Czy PZLA ma prawo do prowadzenia prac legislacyjnych mających na celu de facto ograniczenie rozwoju tak podstawowego i masowego sportu jakim jest bieganie, poprzez narzucenie dodatkowych obowiązków finansowych na obywateli?

O ile rozumiem z wypowiedzi Pana Szydłowskiego to ma takie prawo: „Kto inny jak nie związek ma się zajmować pewnym nadzorem i legislacją w tej sferze?”

pełen wywiad: http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... gaczy.html


2. Czy działania PZLA nie spowodują de facto ograniczenia propagowania sportu i zdrowia wśród obywateli, kiedy nakaże się im zapisanie do związku lekkoatletycznego?

3. Czy w kompetencji PZLA jest zajmowanie się amatorskim sportem?

4. Czy jeśli w kompetencji PZLA nie jest zajmowanie się amatorskim sportem, to czy powoływanie się przez osobę z PZLA (według doniesień dostępnych w mediach Pana Szydłowskiego) na potencjalne kompetencje w tym zakresie nie jest w rzeczywistości ich przekroczeniem?

5. Czy jeśli jednak projekt karty biegacza/ licencji jest projektem prywatnym to czy powoływanie się na PZLA przez osoby występujące w tym zakresie chyba prywatnie nie jest co najmniej wprowadzaniem w błąd obywateli?

Poniżej zdjęcie dwóch oświadczeń PZLA w tym zakresie i wywiad z Panem Szydłowskim.

Z pozdrowieniami,
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

super,

a na wypadek , gdyby jednak Marek Tronina miał rację co do możliwych zmian stanu prawnego, proponuję raz na jakiś czas zajrzeć tutaj:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent. ... =D&Typ=UST

i tutaj:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent. ... =D&Typ=UCH

a jak sie coś nieładnego pojawi, to można znaleźć swojego posła i napisać do niego petycję:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

A do Papieża nie zapomnijcie napisać!
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:
  Tytuł:  Re: PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów  
A do Papieża nie zapomnijcie napisać!
Papież nie żyje

tak sobie jeszcze sprawdzam gdzie tam Pan Szydłowski się przewija na stronach PZLA i mam wrażenie, że jeśli usługi firmy Pana Szydłowskiego miałyby się przyczynić do poprawy wizerunku PZLA, to jakoś słabo to wyszło....

Informacja z zebrania zarządu w dniu 21.07.2013 w Toruniu

http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=95&_id=7379

5. Przyjęto nową politykę marketingową Związku. Janusz Szydłowski złożył propozycję własnej firmy na obsługę marketingową. Przedstawił on prezentację dotyczącą planu działań marketingowych w latach 2013 i 2014. Prezentacja zawierała cztery podstawowe ścieżki:

- imprezy masowe
- nowoczesny klub lekkoatletyczny
- profesjonalny cykl zawodów
- tworzenie specjalistycznych/blokowych grup sponsorskich.

Jerzy Skucha wyraził ostrożność przy podejmowaniu decyzji personalnych dotyczących Działu Marketingu PZLA i związanych z tym finansów. Sebastian Chmara podsumował temat z jednoznaczną rekomendacją zatrudnienia firmy zewnętrznej.

Informacja z zebrania zarządu PZLA w dniu 31.08.2013 w Białej Podlaskiej

http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=95&_id=7446

5. J. Skucha poinformował, że zostały ustalone zasady współpracy z Panem J. Szydłowskim dotyczące świadczenia przez jego firmę usług marketingowych.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

No to w sumie poszło nieźle - ekwiwalent marketingowy na pewno większy niż poniesione nakłady :bum: wiecie jak to jest, nieważne jak mówią, ważne, żeby mówili :hej: no to wyszło super :hahaha:
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Papież nie żyje
jak nie żyje? żyje! nawet dwóch!
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

f.lamer pisze:
rosomak pisze:jabber,
jabbur!
Tak, bardzo przepraszam <czerwony>

Na usprawiedliwienie się tylko powiem, że ostatnio testowałem to i pewnie dlatego mi zostało w palcach.
Adam Klein pisze:Ponieważ od kilku dni próbuje jednak wrócić do czynnego biegania
Powodzenia i przede wszystkim wytrwałości.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 13:37 przez rosomak, łącznie zmieniany 1 raz.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:A do Papieża nie zapomnijcie napisać!
spoiler
chojnac
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 sie 2009, 10:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:49:05

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:[
5. Przyjęto nową politykę marketingową Związku. Janusz Szydłowski złożył propozycję własnej firmy na obsługę marketingową.
aż do teraz wydawało mi się, że marketingowcy to przynajmniej potrafią mówić płynnie i poprawnie, choć nie zawsze z sensem.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:
f.lamer pisze:
rosomak pisze:jabber,
jabbur!
Tak, bardzo przepraszam <czerwony>
Na usprawiedliwienie się tylko powiem, że ostatnio testowałem to i pewnie dlatego mi zostało w palcach.
Adam Klein pisze:Ponieważ od kilku dni próbuje jednak wrócić do czynnego biegania
Powodzenia i przede wszystkim wytrwałości.
Spoko, się ma głupi nick, to się ma za swoje :D
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Szanowna Redakcjo Bieganie.pl,

popisaliśmy sobie, powyzywaliśmy, pożartowaliśmy, poprotestowaliśmy i nawet ostatnio podonosiliśmy gdzie trzeba. Fajnie było, zwłaszcza jeśli o mnie chodzi to cała ta zadyma bardzo mi się podoba bo świetnie trafia w moje barejowskie poczucie humoru. Cieszy mnie zarówno jak ktoś w trosce o mnie chce mnie badać jak i to że ktoś inny wziął Konstytucję RP i napisał w tej sprawie do Ministra. Ale jednak przyszedł w końcu czas że rad był bym się wreszcie dowiedzieć czegokolwiek konkretnego w rzeczonym temacie. No w końcu ile można się tak bez przerwy śmiać?

Proszę więc o pomoc. Od razu zaznaczę że zapoznałem się z rozmową z Panem Szydłowskim - gadaliście pół godziny, a ja dalej takim głupi jak przed jej obejrzeniem. Pomijam już fakt że równie dobrze mogliście przeprowadzić tą rozmowę z dowolnym innym Panem (lub Panią, np sprzedawczynią w najbliższym sklepie) bo tak samo nie wiadomo jaki oni mają i czyj mandat do wypowiadania takich propozycji. Ale ok, niech będzie Szydłowski, bo i tak okazało się że nic takiego nie mówił - a skoro nie mówił to nie ważne kto. Wiadomo natomiast na pewno (z oświadczenia Pana Skuchy) że to co nie było powiedziane nie jest też stanowiskiem PZLA - i to jedno jest pewne bo ten facet może się w imieniu PZLA wypowiadać.

Czyli ok, skoro nikt nic nie mówił (ci co byli na prezentacji [która była bo widziałem zdjęcia] pewnie kłamią ale to nic dziwnego, everyboby lies) i nikt nic nie wie (bo i skąd, wiemy tylko co nie jest stanowiskiem/propozycją PZLA), to może dowiedzmy się wreszcie co jest stanowiskiem/propozycją PZLA?

Żeby znowu nie było że nagracie pół godziny materiału bez jednego konkretu, uprzejmie niosę pomoc.

Załóżmy że biegacz amator chce wystartować w biegu masowym posiadającym certyfikat PZLA (samą kwestię certyfikatów mam gdzieś, o to niech dopytują Tronina z Mamińskim). Trzy proste pytania:
1. Czy musi mieć Kartę Biegacza (lub jakkolwiek w przyszłości to będzie nazwane)?
2. Czy musi przedstawić orzeczenie lekarskie dopuszczające do startu?
3. Czy musi być ubezpieczony?

I już będę wiedział czego się trzymać. Jeżeli nic nie muszę, to cały temat mam dupie, niech sobie robią co chcą, co mnie to obchodzi? Jeśli zaś cokolwiek MUSZĘ - ooo, to faktycznie ma dla mnie znaczenie i prosiłbym o ustalenie tego.

Taka krótka ankieta dla kogoś z zarządu PZLA, 3XTAK lub 3XNIE, albo w dowolniej innej konfiguracji, albo NIE WIEMY JESZCZE, i wszystko wiemy. Możecie zadzwonić i to ustalić?

PS Jeśli nie bieganie.pl to może Quentino pomoże? Sławek, poważnie mówię, pomożecie? Ciebie teraz nie można zbyć, z powołaniem na art. 4 starej dobrej komunistycznej Ustawy Prawo Prasowe dowiesz się wszystkiego ;)
ODPOWIEDZ