Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Napewno nie pogoda i nie brak aktualizacji GPS.Robiłem aktualizację przed wyjściem, niebo bez chmurki.Jeżeli kilka sztuk pada w tym samym czasie, to może być problem samego GPS lub wada urządzenia :-(
Do tej pory wszystko było jak trzeba.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na stronie Polara na FB ludzie mają podobny problem z niedziałającym gps'em - piszą, że "twardy reset" (chyba przywrócenie ustawień fabrycznych) pomógł. Poczekam, może coś oficjalnie Polar napisze, bo nie wyobrażam sobie żeby co 1-2 miesiące robić reset.
36:20 1:19:45 2:53:10
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli wystarczy wcisnąć "factory reset" to jest to poniekąd dobra informacja. Z tego wniosek, że problem nie jest sprzętowy tylko oprogramowania, a tutaj zawsze jest szansa na łatwy update. To teraz się przyznajcie co zrobiliście wspólnego co do tego doprowadziło, może uda się powtórzyć :)
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:To teraz się przyznajcie co zrobiliście wspólnego co do tego doprowadziło, może uda się powtórzyć :)
wyszliśmy na trening ;)
36:20 1:19:45 2:53:10
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie czy jeśli dokonam twardego resetu po ponownym podłączeniu i synchronizacji z polar flow dane zostaną zaimportowane do zegarka czyli podsumowania tygodniowe czasy odpoczynku itd itd...?

Pozdrawiam
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Panowie! Nawet nie wiecie jak poprawiliście mi humor :-) Od piątku mam autentycznego doła w związku z GPS :-) Teraz wiem, że to nie wada mojego egzemplarza, tylko problem globalny.
Mnie symptomy pojawiły się jeszcze w piątek ok 17:30, kiedy w trakcie biegu straciłem sygnał (odzyskałem go na chwilę, by znowu stracić...i tak chyba 4 razy) W sobotę doszło do tego bardzo długie wyszukiwanie sygnału jeszcze na początku treningu, a potem kilkukrotna utrata sygnału. Szczęście, że biegam tak dużo, że swoje trasy znam na pamięć i wiem ile przebiegłem (a czas w Polarze wciąż działa OK) :-)
Czekamy zatem co powie POLAR. Dajcie znać jak coś przeczytacie gdzieś. Ja z hard resetem się wstrzymam, bo to nie jest rozwiązanie, tylko obejście doraźne.
Obrazek
xmanteam
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2014, 19:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

pytanie do Tych, którzy już korzystają...czy jest możliwość wyboru dyscyplin indoor takich jak bieżnia, orbitrek, zajęcia fitness ogólne? Chodzi o to by zliczał tylko kalorie i pracował w odpowiednich strefach tętna. A w przypadku np bieżni, czy jest możliwość późniejszego wpisania przebytej odległości? Korzystam w tej chwili w iPhone z Polar Beat i zegarka Polar FT80 (typowo fitnesowego, na siłownie) i zastanawiam się czy V800 zastąpiłby mi te dwa urządzenia?
Reasumując, więcej czasu spędzam na sali i na basenie niż biegam na otwartym terenie, czy to sprzęt dla mnie również? Zastanawiałem się też nad suunto ambit2, bo tam podobno można wgrywać różne aplikacje również do zajęć fitness.

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

GPS dzisiaj dalej nie działa i wygląda na to, że samo się nie naprawi. Polar na FB wszystkim, którzy mają ostatnio problemy z gps'em odpisuje: "try 4 button reset, press & hold, let go. Should reset the GPS. //kate". Ja zrobiłem ten reset, dane nie zostały wyzerowane, treningi i ustawienia zostały bez zmian. Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania czy po restarcie działa.

edit: spacer 20min - GPS po restarcie działa perfekcyjnie - tak jak za starych dobrych czasów z przed problemów, jeszcze się okaże co będzie jutro na treningu...
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 11:45 przez div, łącznie zmieniany 1 raz.
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

xmanteam pisze:czy jest możliwość wyboru dyscyplin indoor takich jak bieżnia, orbitrek, zajęcia fitness ogólne? Chodzi o to by zliczał tylko kalorie i pracował w odpowiednich strefach tętna. A w przypadku np bieżni, czy jest możliwość późniejszego wpisania przebytej odległości?
Można wybrać dyscypliny spośród zdefiniowanych przez producenta (bieganie, rower, other outdoor, other indoor, pływanie, tri, multisport), można też dodawać swoje. Tętno, strefy tętna, kalorie będą zawsze zliczane. Dystans można później wpisać. Co do pływania (nie testowałem sam) - tętno powinno być monitorowane podczas biegu ale chyba jeszcze funkcje pływackie nie są do końca dopracowane - mają być później.
xmanteam pisze:więcej czasu spędzam na sali i na basenie niż biegam na otwartym terenie, czy to sprzęt dla mnie również?
No właśnie mam wątpliwości czy dla Ciebie :) Wydaj mi się, że jak ci nie zależy na GPeSie (zakładam, że w terenie biegasz bardziej rekreacyjnie niż robisz jakieś treningi specjalistyczne tempowe itd) a bardziej na pomiarze tętna to może wystarczy dobry zegarek bez GPSa. No ale może akurat Ci się podoba ten właśnie model, może ci zależy też na pomiarze dziennej aktywności, a może jednak właśnie chcesz mięć ten pomiar dystansu, żeby nie nosić telefonu. W każdym bądź razie zegarek warty polecenia, do uprawiania kilku różnych dyscyplin jak najbardziej się nadaje.
36:20 1:19:45 2:53:10
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To moze w koncu wszystko bedzie jak dawniej dzis mam luzna 10 pewnie 11 wiec dam cynk po 18 co i jak. V800 zresetowana z opisu powyzej :))

Pozdrawiam Pawel
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

div pisze:GPS dzisiaj dalej nie działa i wygląda na to, że samo się nie naprawi. Polar na FB wszystkim, którzy mają ostatnio problemy z gps'em odpisuje: "try 4 button reset, press & hold, let go. Should reset the GPS. //kate". Ja zrobiłem ten reset, dane nie zostały wyzerowane, treningi i ustawienia zostały bez zmian. Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania czy po restarcie działa.

edit: spacer 20min - GPS po restarcie działa perfekcyjnie - tak jak za starych dobrych czasów z przed problemów, jeszcze się okaże co będzie jutro na treningu...
Też rzuciłem zapytanie na FB i dostałem taką samą odpowiedź - zrobić reset.

Ja oczekuje od Polara wytłumaczenia co sie stało. Zakładam, że albo był Relase jakiegoś uaktualnienia do oprogramowania w wyniku czego praktycznie padł moduł GPS (zdarza się najlepszym, ale to jest jednak bardzo duża wpadka). Albo jest jakaś wada, która objawiła się w pewnej partii produktów po takim samym czasie.
Obrazek
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ijon pisze: Zakładam, że albo był Relase jakiegoś uaktualnienia do oprogramowania w wyniku czego praktycznie padł moduł GPS (zdarza się najlepszym, ale to jest jednak bardzo duża wpadka). Albo jest jakaś wada, która objawiła się w pewnej partii produktów po takim samym czasie.
Tutaj są kolejne wydania softu, nie było żadnego uaktualnienia w ostatnim czasie.

http://www.polar.com/en/support/v800_re ... egory=faqs
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po treningu po resecie gps znowu "nadaje" ;) pozdrawiam Pawel
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Nadaje po resecie 4 przycisków.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

w kwestii formalno-technicznej: chyba raczej "odbiera" :hahaha:
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
ODPOWIEDZ