DYSKUSJA: Diety tłuszczowe, LCHF, paleo, primal w sporcie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
pios
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2014, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skurcze mięśni to wręcz klasyczny wskaźnik zbyt niskiej dobowej dawki węglowodanów.
Sprawdzanie zacząłbym od tego.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jakubecek
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:27:34

Nieprzeczytany post

Ja tam nie miałem i nie mam problemów z kurczami mięśni na LCHF, więc raczej obstawiałbym inne przyczyny.

Wracając do tematu cholesterolu - to miałem dzisiaj przyjemność rozmawiać z młodym internistą i nie przeraził się moim ogólnym cholesterolem (230), lecz wypytał o LDL, HDL i trójglicerydy i nie zapisał pigułek :oczko: Więc coś się chyba w głowach lekarzy też zmienia. Kazał wręcz w ogóle nie przejmować ogólnym poziomem cholesterolu.
Awatar użytkownika
502340
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tworóg Mały

Nieprzeczytany post

Po dwu miesiącach LCHF skurcze występują do 2 tygodni. Suplementuję magnez i potas, wzbogacając dietę o bogate w te pierwiastki warzywa. Dorzucam prochy chelatu magnezu. Skurczów mniej, ale ciągle występują.
Odwodnienie wydaje się być mało prawdopodobne, płyny uzupełniam, może nico mniej pijąc niż przy poprzedniej diecie. Jem mniej warzyw, może to jest przyczyną. Oczywiście przyczyną może być mniej węglowodanów, których rzeczywiście jest 30 -80 g / dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie jest 1,5 miesiąca. Brak wody to na pewno nie jest przyczyna, samej wody wypijam 3 litry, do tego dochodzą dwie kawy i jedna, dwie herbaty. Warzyw jem w miarę dużo, więc też wygląda że to mało ww (cały miesiąc średnia około 50g).
Obrazek
e7th04sh
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2014, 12:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

guerlainn pisze:do tego dochodzą dwie kawy.
Kawę w kwestii nawodnienia należy liczyć raczej in minus. Kofeina odwadnia i woda w tym napoju raczej tego nie skompensuje, bo jest jej za mało. Ale nie jestem dietetykiem, lekarzem etc. więc nie mówię tego z całą stanowczością.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pije ze 4 kawy dziennie. Raczej bez problemu z magnezem.
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Pije ze 4 kawy dziennie. Raczej bez problemu z magnezem.
To samo,3-4 kawy i magnez we krwi na maksa.Zero skurczy.
Ale ja to jem więcej węgli od Was. :oczko:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Colnago pisze:skurcze są powodem niedoboru magnezu nie wapnia
Colango, jesli nie wiesz to nie pisz. Wapn odpowiada za prawidlowy skurcz miesni. Jego brak powoduje skurcze pojedynczych miesni (w malych ilosciach), lub uogolniony skurcz miesni czyli tezyczke (przy bardzo niskiej zawartosci wapnia we krwi).

Z prawidlowym stosunkiem Mg/Ca to sie zgodze. I czesciej skurcze sa wywolywane brakami jonow Mg niz Ca bo tych latwiej sie z organizmu pozbyc co nie znaczy, ze zawsze tak jest.
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

guerlainn pisze:U mnie jest 1,5 miesiąca. Brak wody to na pewno nie jest przyczyna, samej wody wypijam 3 litry, do tego dochodzą dwie kawy i jedna, dwie herbaty. Warzyw jem w miarę dużo, więc też wygląda że to mało ww (cały miesiąc średnia około 50g).
Ogranicz tą wode o połowe i problem powinien zniknąć, to maksymalne nawadnianie szkodzi nie pomaga, woda w warzywach, woda w mięchu, woda w serach itp. itd. do tego napoje i jeszcze 3 litry samej wody, ty utopić się chcesz??.
Przyczyna może leżeć w zbyt rozcieńczonych nadmiarem płynów elektrolitach, Skoor może też mieć racje z wapniem, ja odstawiłem produkty mleczne i ze dwa skurcze zaliczyłem a na pazurach pojawiły się białe plamy, ważny jest też potas.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dorzucając swoje 2 grosze: skurcze mam w nocy (łydki) jezeli zaniedbam regenerację a przesadzę z kawą/alko.
Magnez+potas+wapń rozwiązuje problem ;)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Colnago pisze:
Colango, jesli nie wiesz to nie pisz. Wapn odpowiada za prawidlowy skurcz miesni. Jego brak powoduje skurcze pojedynczych miesni (w malych ilosciach), lub uogolniony skurcz miesni czyli tezyczke (przy bardzo niskiej zawartosci wapnia we krwi).

Z prawidlowym stosunkiem Mg/Ca to sie zgodze. I czesciej skurcze sa wywolywane brakami jonow Mg niz Ca bo tych latwiej sie z organizmu pozbyc co nie znaczy, ze zawsze tak jest.
powtórzyłeś co napisałem i tyle niedobór magnezu u sportowców jest powodem skurczy mięśni każdy fizjolog to Tobie powie i jeśli go brakije to kosekwencją jest zachwianie stosunku jednego do drugiego wapń uzupełnić łatwo natomiast magnez wyrównuje się miesiącami.
Ech... Jak grochem o sciane... Mozesz miec prawidlowy poziom Mg i niski Ca i bedziesz miec skurcze. Ty twierdzisz, ze wazny jest tylko Mg, ja nie i tu jest roznica miedzy nami. "Kazdy fizjolog" mi tego mowic nie musi bo wlasnie wlasnie fizjolodzy, patofizjolodzy i internisci mowili mi to co ja powtarzam Tobie.
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kfadam pisze:Ogranicz tą wode o połowe i problem powinien zniknąć, to maksymalne nawadnianie szkodzi nie pomaga, woda w warzywach, woda w mięchu, woda w serach itp. itd. do tego napoje i jeszcze 3 litry samej wody, ty utopić się chcesz??.
Co poradzę jak mi się pić chce? ;) Wody piłem dużo od zawsze, teraz to mi się pić chce non stop ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie ze pij. Dowal sobie latwoprzyswajalny magnez np. MagneB6

Ja np nam problem z gospodarka wodna po alko. Puchne i dopiero po dwóch dniach mi to schodzi.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobrze Colango... Zawodowcu... :bum: Milo bylo podyskutowac z Toba.

Jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie...

Jesli juz dojdzie do niskiego poziomu Ca we krwi (co wedlug Ciebie jest chyba niemozliwe) to beda te skurcze czy ich nie bedzie? Licze na odpowiedz PRAWDZIWEGO ZAWODOWCY.
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może coś jest w tej niskiej podaży ww i skurczach. Wczoraj i przedwczoraj urodziny (czytaj lekkie folgowanie z ww) i dziś, przy pierwszym biegu od miesiąca zero skurczy.
Obrazek
ODPOWIEDZ