Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Chyba każdy Garmin forerunner :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:natomiast ja nie widziałem takich appek, które by mówiły: 3km warm-up i cię pilnuje żeby nie za szybko a potem "beep" i lecisz interwał i cię pilnuje żeby nie za wolno, a po 8 interwałach, 3 km cool down i pilnuje cię.
nie wiem czy jakiś zegarek / software/smartwatch to potrafi / będzie potrafił? jakiś garmin? endomodo/runtastinc, adidasy/nike/ galaxy gear vs (potencjalny) iwatch?
pozwól, że z braku czasu wymienię tylko Garminy... no to lecimy:
FR220, FR310, FR405, FR410, FR610, FR620, FR910, Fenix, Fenix2
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no dobrze. ale co chcesz mi udowodnić. to co wiem? tj. że nie wiem że garmin ma taką funkcję? gdyby mi na tym zależało to bym pewnie się tym mocniej zainteresował. przez kilka miesięcy użytkowania dla mnie nie było to żadną kwestią.

dzięki wam, wiem że dla niektórych jest istotne, aby w zegarku mieć plan na 3 miesiące jak z endomodo.

ale na to mamy appkę (tak jak na ostrzeżenie przed burzą):

INTERVAL TRAINING 2/10/30"/30"
31.7.2013
Running, Training
Interval training 10*(30"/30") + 2' rest + 10*(30"/30"). (Run fast 30" and slow 30")*10 --- 2' rest --- (Run fast 30" and slow 30")*10. The training starts with Warmup until you press the LAP button, and finishes with Cooldown until you stop. Beep and backlight at each interval. Based on Seckle's code generator: http://www.seckle.ch/tools/suunto-ambit ... erval-app/
Public
fractionné interval training

http://www.movescount.com/apps/app10007 ... ng_2103030
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:................
ale na to mamy appkę (tak jak na ostrzeżenie przed burzą):.......................
biegaliśmy ostatnio po beskidach, kolega 3 godziny mówił o burzy z ambita 2 i niestety nie było :hahaha:
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ale w razie czego to zostaliście ostrzeżeni. gorzej jakby burza przyszła bez ostrzeżenia....
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:no dobrze. ale co chcesz mi udowodnić.
udowodnić? Tobie? nic :)
uprzejmie tylko uzupełniam brak Twojej wiedzy na temat Garminów i przy okazji informuję tylko poszukujących zegarka dla siebie, że są urządzenia, które potrafią więcej niż A2 w kwestii treningów a w wielu przypadkach kosztują znacznie mniej :) tylko tyle i bez najmniejszej złośliwości :)
małymiś pisze:ale w razie czego to zostaliście ostrzeżeni. gorzej jakby burza przyszła bez ostrzeżenia....
są w odmętach internetu strony z tzw. zegarem śmierci - "umrzesz za 2 lata" mówią, jednak nie umieram ale jestem przygotowany na nadejście śmierci, gorzej gdyby przyszła bez ostrzeżenia ;)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:ale w razie czego to zostaliście ostrzeżeni. gorzej jakby burza przyszła bez ostrzeżenia....
a co by to zmieniło jak i tak od godziny byliśmy już w na szlaku w trasie? aplikacja tyle warta co ta z piwami :bum:

no dobra fajna apka, na wiosnę maja ją aktualizować o informacje o latającym babim lecie, i wysypie stonki na polach ziemniaczanych :hahaha:
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no i właśnie, z tą burzą jest tak jak ze śmiercią. kiedyś nadejdzie tylko nie wiadomo kiedy. :ojoj:

natomiast nie wiem czy garminy mają opcję na tworzenie tych appek - jakichkolwiek. to nie jest zamknięty ekosystem?



ze względu na otwarty system w app zonie jest dużo appek, które wydają się nieprzydatne - tak jak w google store czy app store. każdy może zrobić swoją.

te treningi to kwestia softu i to się pojawi, bo jest już w ambit 2R. suunnto dosyć często aktualizuje te sprzęty. nie wiem czy garmin dodaje nowe funkcje, czy też każe sobie kupić nowy zegarek. wydaje mi się, że otwartość A2 jest jego sporą zaletą.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

małymiś pochwal się zrobioną swoją aplikacją, chętnie zerknę.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale po co? Ja akurat należę do zadowolonych.
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojej obserwacji:

W apkach do Ambita widzę wiele takich, które robią to samo ale różnią się tylko zmiennymi tzn. różny kilometraż, czas itp.
przykład Ghost Runner 4, 5, 6, 7, 8'/km co na logikę oznacza, że one nie podlegają ustawieniom dlatego jest tyle wariantów tego samego. W takim razie czy to oznacza, że chcąc mieć wirtualnego partnera muszę sobie zgrać wcześniej taka apkę o ustalonym już tempie? Czyli np. 2 apki, jedna na 5:30, druga 6:00 i wykorzystać podczas biegu ta na którą w danej chwili będę miał ochotę?

ps. tak, z dcrainmaker wyczytałem już chyba wszystko ;)
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:ze względu na otwarty system w app zonie jest dużo appek, które wydają się nieprzydatne - tak jak w google store czy app store. każdy może zrobić swoją.
a czy to przypadkiem nie jest tak,ze ta ilość nieprzydatnych appek wynika z tego, że nic bardziej sensownego nie da się wyczarować? ;)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu pisze: a czy to przypadkiem nie jest tak,ze ta ilość nieprzydatnych appek wynika z tego, że nic bardziej sensownego nie da się wyczarować? ;)
swoja drogą samo hasło "apka" jest nieco na wyrost, Suunto udostępnił prostą składnie do manipulacji danymi, które ma zegarek + kilka funkcji zegarka (np. beep). Tutaj za dużo nie da się wyczarować choć oczywiście to pozytywne jest udostępnienie takiego API.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Ale po co? Ja akurat należę do zadowolonych.

no to napisz jakąś na szybko, jestem ciekaw :)
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słaba prowokacja
ODPOWIEDZ