Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

każdy potrzebuje czegoś innego. mi akurat nie brakuje wibracji, wystarczy, że zegarek się swieci i wydaje dzwiek na autolapie.

natomiast garmin jakiśtamrunner ma to. tyle, że raczej nie nadają się do pływania i dlatego dla mnie amibit2 jest git. mógłby być troszkę mniejszy jeśli chodzi o grubość i może mieć +1 miejsce na wyświetlaczu (choć tak na prawdę to też nie). natomiast ilość danych do analizy oraz możliwości - kosmos.
New Balance but biegowy
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

małymiś pisze: natomiast garmin jakiśtamrunner ma to. tyle, że raczej nie nadają się do pływania
Możesz to rozwinąć, proszę? Pod jakim względem 910xt się nie nadaje? Zdarza mi się z nim pływać, czy powinienem zacząć się czegoś obawiać?
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Wibracja inne funkcjonalności pomagają. Natomiast to co jest ważne to analiza.
Możliwości są spore, każdą apkę można analizować oddzielnie, dodawać kolejne elementy do analizy treningu.
vincec
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2013, 22:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale i tak pisanie tych appkek to masakra
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Wibracja inne funkcjonalności pomagają. Natomiast to co jest ważne to analiza.
Może mam błędne rozumienie ale wydaje mi się, że analizuje się już PO treningu i raczej na komputerze a nie bezpośrednio w zegarku. A zegarek powinien być jak najbardziej użyteczny PODCZAS treningu i nas w nim wspierać technologicznie. Ma mieć czytelny ekran z informacjami, które biegacza interesują, alerty, które są wyraźnie sygnalizowane, dobre podświetlenie, dawać nam znać, kiedy powinniśmy przyspieszyć a kiedy zwolnić zgodnie z realizowanym przez nas planem treningowym. I oczywiście rejestrować dane ale do PÓŹNIEJSZEJ analizy na komputerze.
Maryn pisze:każdą apkę można analizować oddzielnie
Trochę nie czuję, co się pod tym sformuowaniem tak naprawdę kryje. Czy mógłbym poprosić o jakiś "życiowy" przykład?

Przyglądałem się trochę temu narzędziu do tworzenia apek i odniosłem wrażenie, że ich tworzenie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (kosztem treningu) oraz umiejętności programistycznych, których trudno oczekiwać od przeciętnego biegacza.
Maciejunio
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy czegoś jeszcze potrzeba, ale wiem, że nowy Ambit oznaczałby spadek ceny Ambita 2 ;-)
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolaj pisze:
małymiś pisze: natomiast garmin jakiśtamrunner ma to. tyle, że raczej nie nadają się do pływania
Możesz to rozwinąć, proszę? Pod jakim względem 910xt się nie nadaje? Zdarza mi się z nim pływać, czy powinienem zacząć się czegoś obawiać?
910xt pewnie się nadaje. Myślałem o 610.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:910xt pewnie się nadaje. Myślałem o 610.
Hmm, dlaczego nie o 210 albo FR10? Miało by to jeszcze większy sens. Porównujesz zegarek typowo biegowy z triathlonowym, z zupełnie innej półki cenowej i stwierdzasz, że się nie nadaje do pływania? Powiem Ci, że jest jeszcze gorzej. Garmin Swim w ogóle nie nadaje się do biegania, dasz wiarę?! Taki szajs!
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To po co mi coś takiego?
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:To po co mi coś takiego?
Garmin Swim? Na pewno nie do biegania. Tak, jak 610 nie do pływania.

W sumie bez znaczenia, chodzi tylko o to, żeby porównywać urządzenia z tej samej półki i przede wszystkim służące do tego samego. Obecnie Garminowskim komkurentem Ambita2 jest 910xt i Fenix2 i tylko do nich jest sens się odnosić w porównaniach i ocenach.
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ambit2 R czy Garmin 610? Hm...
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ambit 2r ma chyba lepszą baterię, ale jeśli chcesz to raczej do biegania i nie planujesz dłuższych wypadów to pewnie 610 zaspokoi twoje potrzeby.

dla mnie bateria była właściwie najważniejsza, dlatego ambit2. coś za coś. ambit 2 i 2 r wydają się większe i cięższe. nie wiem jak się te dotykowe klimaty sprawdzają w deszczu, czy z mokrymi (spoconymi) palcami.
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeglądam opisy wszystkich funkcji i się zastanawiam czy są jakieś istotne różnice pomiędzy 610, a Ambit2R. Bateria mniej istotna sprawa bo nie biegam aż tak długo.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

przede wszystkim w przypadku Garmina masz możliwość programowania skomplikowanych treningów z poziomu zegarka jak i serwisu www. W Suunto nie wygląda to już tak różowo chociaż piernik wie, może wprowadzili jakieś udogodnienia do nowego zegarka (niedługo mają się też pojawić aktualizacje dla 2 i 2S) ale póki co nigdzie nie widziałem żadnego testu, który odpowiedziałby na to pytanie.
Jesli bateria nie jest dla Ciebie istotna brałbym FR610 - jeśli chodzi o funkcje stricte biegowe będzie lepiej i taniej
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:będzie lepiej i taniej
Oba są w zasadzie w tej samej cenie.

(Suunto Ambit2 R HR Black - 1200 zł, Garmin Forerunner 610 HR - 1206 zł)
ODPOWIEDZ