DYSKUSJA: Diety tłuszczowe, LCHF, paleo, primal w sporcie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

z powodu zwykłej sklerozy (zapomniałem uzupełnić zapas śmietanki) a jedyna jaka została zgineła w wypadku, dzis rano zrobiłem kolejne podejście do kawy z masłem. Pierwsza nieco mnie zniechęciła- czułem samo masło- a że kawa bez dodatku już mi nie smakuje, dodałem więc masła i to sporo ok.50g. oraz odrobinę mleka, o dziwo smakowało a że dzień zapowiadał się intensywnie (cała kuchnia do sprzątania łącznie z sufitem po wybuchu zapażacza do kawy w którym zgineła śmietanka) wypiłem drugą z samym masłem i smakowała równie dobrze.
Oficjalnie zostaje fanem kawy z masłem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Należałoby określić, do kiedy jest jeszcze kawa z masłem, a od kiedy masło z kawą ;).

Ale spoko, kawa z masłem to ostatnio moje ulubione śniadanie. Nie jestem po niej głodny najczęściej do 14-16.
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy było ale wklejam:

http://anthonycolpo.com/tim-olson-anoth ... never-was/

Co wy na to :) ?
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Bogil: my na to jak na lato :). Chyba nikt tu nie twierdzi, że można zrobić wysiłek startowy na samych tłuszczach, w ketozie. Ok, Peter Attia twierdzi że się da, ale sam ostatnio zaczął jeść nieco więcej węgli żeby poprawić spalanie tłuszczu.
Koleś w artykule czepia się, na ile to przekartkowałem, że 300g węglowodanów w diecie to nie jest low carb. Czepia się liczby, nie zdając sobie chyba sprawy, że jak sportowiec przepali 200-250g glikogenu na treningu (co jest zupełnie normalne przy półtoragodzinnym średnio intensywnym biegu) i zje 300g węgli, to rezultat jest mniej więcej taki, jakby nic nie robił i jadł 50-100g węgli dziennie. Nominalnie to jest dieta low carb, czyli dostarcza się zbyt mało węgli żeby zaspokoić normalne, pozasportowe zapotrzebowanie choćby mózgu na węglowodany, więc organizm musi przekształcać tłuszcze.
Artykuł jest generalnie chyba o niczym, takie czepianie się terminologii. Też jem w okresie startowym nawet 300g węgli dziennie, a uważam że jem low carb, bo to jakieś 25-35% mojego zapotrzebowania energetycznego. Kontekst się liczy.
Nieaktywny człowiek będzie czerpał korzyści z diety tłuszczowej jedząc 50-100g węgli, intensywnie trenujący sportowiec i przy 300g.
Generalnie korzystna jest dieta dostarczająca taką ilość węgli (albo niewiele więcej), jaką się przepala na treningu w formie glikogenu. Nie ma wtedy nadmiaru węglowodanów w organiźmie i ich szkodliwego działania. Przynajmniej ja tak uważam.
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

Ok, tylko powiedz mi jakie proporcje makrosów czynią dietę dietą low-carb? Dla trenującego człowieka oczywiście ;)

Jak 1201 kcal dostarczasz z tłuszczów, a 1200 z węgli to już low carb?

Poważnie pytam bez żadnej przekory.
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Generalnie korzystna jest dieta dostarczająca taką ilość węgli (albo niewiele więcej), jaką się przepala na treningu w formie glikogenu. Nie ma wtedy nadmiaru węglowodanów w organiźmie i ich szkodliwego działania. Przynajmniej ja tak uważam.
Nie ma takiej prostej odpowiedzi. W dni nietreningowe, albo tak jak dziś, z lekkim treningiem tlenowym 3.5h mogę zjeść kilkanaście procent energii z węglowodanów, a jak trzepię interwały na progu LT mogę zjeść połowę. Ogólnie trzeba rotować ilością węglowodanów i tłuszczów w zależności od treningu, przynajmniej w moim rozumieniu. Pi razy oko staram się zapewnić tyle węgli na ile oceniam że spaliłem glikogenu, szczególnie jak w perspektywie mam następny dość intensywny trening następnego dnia. Jak nie mam to wolę zjeść więcej białka niż więcej węgli.
The faster you are, the slower life goes by.
WszystkieNazwyZajete
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

zrobiłem sobie kawę z maslem, prawie z maslem bo mialem tylko rame, ale nie poddalem sie i ja wypilem.
Smakowalo okropnie!
Następna kawke wypije juz z maslem i mam nadzieje , że będzie lepiej.
We are but sparks in a darkened
world
And yet some things were born
to burn
trucho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 373
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:53
Życiówka na 10k: 43:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kawę z Rama?
Nie dziwię się że tak smakowała :)
Wywal tą Rame to się do niczego nie nada.
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

o niebo lepiej smakuje kawa z masłem gdy całość zmiksujemy, uzyskamy jednolitą konsystencje i dużo wyrazistszy smak. To miksowanie wypaliło tak pod wpływem wspomnien z wizyt w Białej Lokomotywie gdzie właściciel pasjonat kawy podaje kawe z serem który właśnie miksuje tak drobno ze wyczuwalny jest tylko smak. W tak przygotowanej kawie nawet 50g masła nie dominuje smaku kawy.
WszystkieNazwyZajete
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Więc lece po masło!
Tylko powiedzcie mi czym się kierowac przy wyborze masła?? Nie mam dostępu do biesiadnego produktu. Tylko do tego co mamy w sklepach .
We are but sparks in a darkened
world
And yet some things were born
to burn
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

niczym :) masło to masło. 82% tłuszczu. tyle.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
WszystkieNazwyZajete
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

To nawet lepiej. Lece po maslo.
We are but sparks in a darkened
world
And yet some things were born
to burn
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Jedzenie większej ilości masła przy poza tym normalnej diecie spowoduje co najwyżej to że się zapasiesz. Mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę.
Ale tak czy inaczej, jak zastąpisz ramę masłem to możesz wyjść na tym tylko lepiej :).
The faster you are, the slower life goes by.
WszystkieNazwyZajete
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Waze 53kg przy 170cm, wiec nie boje się utycia. Powoli wdrazam organizm do lhcf z mysla o ultra i kolarstwie gorskim, ktore jest moja najwieksza miłością, ale nie wychodzi mi tak jak bieganie, dlatego sledze ten watek i twojego bloga. Gdyby natarczywe wchodzenia na bloga bylo utozsamiane ze stalkingiiem, to by mnie zamkneli.

Natomiast dzieki za rade.
We are but sparks in a darkened
world
And yet some things were born
to burn
sturmkatze
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 04 sty 2014, 19:04
Życiówka na 10k: 52:13
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Maslo? Ja ostatnio przerzucilem sie na smietanke 30% i jest pysznie, szczegolnie po wstrzasnieciu taki fajny krem sie robi :-)
10 km - 48min:10s
21,1 km - 1h:41min
Od 01.01.14 - 10 kg w dół :)
ODPOWIEDZ