Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Qzmiczek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A w jaki sposób można wykonać reset zegarka?
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

To perform the master reset:

Power Forerunner off
Press and hold Enter and Mode buttons
Press and release Power button
Press and release Lap/Reset (watch will power off)
Wait 3 seconds
Release Enter and Mode

The reset on the Forerunner 310XT is only successful if the device finishes powering up, and goes to the setup wizard. Repeat the steps again if the setup wizard does not appear.

Leave the device outside with a clear view of the sky for a minimum of 20 minutes to acquire satellite data once the reset and setup wizard are complete.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Qzmiczek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystko działa, dzięki ! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
1x2lupus
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2013, 17:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: U-ń

Nieprzeczytany post

Panowie ile wam trzyma bateria w pasku hrm?

Wg Garmina pisze, ze powinna wytrzymac ok 1640 godzin.
Ja mam zrobione 173 godziny i zaczyna tetno mi skakac.

Na rozgrzewce mam tetno pod 200, jak odpoczne chwile to spada, a jak zaczne trening biegowy to ok 400-1km znow walic od 190 w gore. Wczoraj mialem maksa 240 :bum:
Wystarczy, ze zatrzymam sie na chwile czy spauzuje trening spada do normlanych wartosci, po czym jak rusze znow szybko skacze w gore. Ale po kilkuset m czy 1 km jak wczoraj uspokaja sie.

Co ciekawe, na rowerze czy wedrowaniu dziala bez zarzutu. Jakichkolwiek skokow.
Sprawdzalem to juz tez pod dwoma rodzajami koszulek.
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 349
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli to pasek HRM2-SS to tak ma - w zimie ;)
A bardziej poważnie to mój też najpierw zaczął podawać wartości z kosmosu z reguły na pierwszym kilometrze, potem się uspokajał, ale w w miarę użytkowania było z nim coraz gorzej. Wymiana baterii nie pomogła. Wszystko działo się w zimie czyli zwykle podkoszulka, bluza, kamizelka-kurtka. Z tego powodu wróciłem do starego, twardego HRM1G i ten owszem, zwykle na pierwszym kilometrze pokazuje zawyżone wartości szczególnie przy takiej jednej kombinacji podkoszulka, bluza, kamizelka. Ale później jest już dobrze.
O dziwo tego lata (a więc tylko koszulka) sprawdziłem tego HRM2-SS i pokazywał całkiem poprawne wartości.
W ramach gwarancji dostałem nowszy HRM3-SS (ten z trzema elektrodami) - zacząłem go teraz używać (czyli znowu zima i trzy warstwy odzieży) i też na początku mam podwyższone wskazania tętna - podobnie jak na tym starym sztywnym pasku.

Stawiam na zakłócenia wywołane elektryzowaniem się odzieży, mijające gdy się już troszkę spocimy, a w przypadku tego HRM2-SS jednak na uszkodzenie samego paska z elektrodami (nie transpondera).
komodo16
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zadam pytanie tutaj. Otóż posiadam Forerunner'a 610 i ciągle mi szwankuje tętno, tak przynajmniej myślę. W większości zaczynam trening od 220, czasami bywa że cały trening biegnę powyżej 200. Czy jest to defekt paska, czujnika, czy ewentualnie zegarka. Zaznaczam, że baterię wymieniam dosyć często i ma to np. miejsce na świeżej baterii.
mron
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2012, 07:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

komodo16 pisze:Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zadam pytanie tutaj. Otóż posiadam Forerunner'a 610 i ciągle mi szwankuje tętno, tak przynajmniej myślę. W większości zaczynam trening od 220, czasami bywa że cały trening biegnę powyżej 200. Czy jest to defekt paska, czujnika, czy ewentualnie zegarka. Zaznaczam, że baterię wymieniam dosyć często i ma to np. miejsce na świeżej baterii.
Jeśli masz tak od nowości to pisz to Garmina bo to na 99% pasek.
Ja ostatnio znalazłem sposób na pasek. Wrzucam co jakiś czas do pralki na krótkie pranie w 50% bez płynu do płukania.
Wcześniej tylko myłem i moczyłem ale przestało pomagać.
komodo16
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mron pisze:
komodo16 pisze:Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zadam pytanie tutaj. Otóż posiadam Forerunner'a 610 i ciągle mi szwankuje tętno, tak przynajmniej myślę. W większości zaczynam trening od 220, czasami bywa że cały trening biegnę powyżej 200. Czy jest to defekt paska, czujnika, czy ewentualnie zegarka. Zaznaczam, że baterię wymieniam dosyć często i ma to np. miejsce na świeżej baterii.
Jeśli masz tak od nowości to pisz to Garmina bo to na 99% pasek.
Ja ostatnio znalazłem sposób na pasek. Wrzucam co jakiś czas do pralki na krótkie pranie w 50% bez płynu do płukania.
Wcześniej tylko myłem i moczyłem ale przestało pomagać.
Sęk w tym, że dzialal wczesniej bez zarzutów. Byc moze pranie mu zaszkodzilo?
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

komodo16 pisze:
mron pisze:
komodo16 pisze:Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zadam pytanie tutaj. Otóż posiadam Forerunner'a 610 i ciągle mi szwankuje tętno, tak przynajmniej myślę. W większości zaczynam trening od 220, czasami bywa że cały trening biegnę powyżej 200. Czy jest to defekt paska, czujnika, czy ewentualnie zegarka. Zaznaczam, że baterię wymieniam dosyć często i ma to np. miejsce na świeżej baterii.
Jeśli masz tak od nowości to pisz to Garmina bo to na 99% pasek.
Ja ostatnio znalazłem sposób na pasek. Wrzucam co jakiś czas do pralki na krótkie pranie w 50% bez płynu do płukania.
Wcześniej tylko myłem i moczyłem ale przestało pomagać.
Sęk w tym, że dzialal wczesniej bez zarzutów. Byc moze pranie mu zaszkodzilo?

zrób twardy reset zegarka i nie męcz już paska :)
Awatar użytkownika
terenowiec
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 26 paź 2013, 23:09
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzelin - Dolny Śląsk

Nieprzeczytany post

A ja mam problem ze zrzuceniem danych do komputera. Zegarek 310XT i komputer po prostu się nie widzą...
Awatar użytkownika
terenowiec
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 26 paź 2013, 23:09
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzelin - Dolny Śląsk

Nieprzeczytany post

Już się zobaczyły (dzięki Waszej pomocy z innego wątku). Problem jest jednak w tym, że na komputerze informacje o treningach są w milach, stopach i jakichś innych anglosaskich miarach, tymczasem zegarek pokazuje mi wszystko w jednostkach metrycznych. Czy w kompie można to gdzieś zmienić?
Tu jest print screen tego części tego co widzę:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Wejdź najzwyczajniej w opcje i sobie zmień na takie jakie Ci pasują.
Awatar użytkownika
terenowiec
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 26 paź 2013, 23:09
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzelin - Dolny Śląsk

Nieprzeczytany post

Ale gdzie tych opcji szukać? W zegarku mam ustawione jednostki metryczne. A w komputerze nie widzę zakładki "opcje" ani żadnej podobnie brzmiącej... Nic też na ten temat nie mogę znaleźć w instrukcji obsługi zegarka.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Po prawej u góry Masz swojego Nicka, tam wchodzisz w opcje i personalizujesz :)
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

https://connect.garmin.com/settings - prościej się już nie da. Tam możesz zaznaczyć opcję wyświetlania jednostek w systemie metrycznym.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
ODPOWIEDZ