GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy już czytaliście ten artykuł, ale wart jest przeczytania. Szczególnie ciekawy temat dla organizatorów biegów. Oczywiście, co biegacz to będzie inna opinia, ale cos jest na rzeczy. Moje zdanie, które będę wyrażał podczas rozmów z innymi to organizacja biegów owszem, ale nie kosztem wysokich wygranych nagród zgarnianych przez zawodowców. Wolałbym, aby biegi były organizowane tak, aby przyciągnąć jak najwięcej amatorów, którzy wyjadą z zawodów zadowoleni, najedzeni i chęcią powrotu na kolejna edycję.

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2491

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Widzę prestiż biegu rośnie :-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No popatrz nawet nie zauważylem ale wiedziałem że ma się zapisać.Jest jeszcze Łazarski,Lesczyński więc walka będzie zażarta i obawiam się Zbyszek że twoje plany mogą nie wystarczyć. :hejhej: Jednak wiem że Zbyszek i ekipa będą walczyć do końca :taktak:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:No popatrz nawet nie zauważylem ale wiedziałem że ma się zapisać.Jest jeszcze Łazarski,Lesczyński więc walka będzie zażarta i obawiam się Zbyszek że twoje plany mogą nie wystarczyć. :hejhej: Jednak wiem że Zbyszek i ekipa będą walczyć do końca :taktak:

Obrazek
Wystarczą bo ja mam te realistyczne :hej:

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj tak szybko, bo za chwilkę trzeba jechać na nasze kolejne zawody :bum: . Tym razem będzie to bieg na 10 km w Dąbrówce Królewskiej z licznymi podbiegami i super podbiegiem na końcówce :szok: . Jako że to sobota to można potraktować ten start, jako porządny trening :taktak: gdyż mój plan akurat nie przewiduje ścigania :niewiem: . Zaczynam przygotowania do 3 maratonów Gdańsk, Warszawa i Toruń a one nie przewidują treningów szybkościowych. Tak, więc powodzenia dla wszystkich startujących w tym dla naszych biegaczy z AB :hej: . Pozostałym biegaczom, którzy dzisiaj spotkają się przed plażą również życzę porządnego tempa :taktak: , chociaż wiem, że będzie to trudne ze względu na pogaduchy i wspominki z ostatniej imprezy integracyjnej :hahaha: , ale co tam troszeczkę obgadywania nikogo jeszcze chyba nie zabiło :hejhej: . Pozdrawiam Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Spokojnie nie zapomniałem o dzisiejszym dniu :nienie: . Dzisiaj Dzień Dziecka :uuusmiech: , więc nasze dzieci się pytają.

Obrazek

Ja proponuję, aby te starsze zabrać dzisiaj na wasz trening czy to rowerem czy spacerem, ale niech troszeczkę się poruszają i pobędą razem z rodzicami :taktak: . Wiem, że z starszymi to spory problem, bo wolą pospać sobie lub pójść z kolegami czy koleżankami do miasta. Na pewno jednak znajdziecie dzisiaj dla nich chwilkę, bo to w końcu ich dzień. Wszystkiego najlepszego droga młodzieży i już wkrótce widzę was jak biegacie po leśnych duktach a nie siedzicie przed kompami.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - 15 minut ćwiczeń dziennie = życie dłuższe o 3 lata

http://fitness.sport.pl/fitness/1,11133 ... _lata.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Do grona sponsorów naszego wakacyjnego biegu dookoła jeziora rudnickiego B3P jak rok wcześniej dołączyła firma Martes Sport fundując nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.
Martes Sport jest producentem oraz importerem odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek. Zaopatruje placówki sklepowe w całym kraju, w wyroby takich firm jak: Arena, Colmar, Elbrus, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes oraz akcesoria firmy Nike. Dysponuje szeroką gamą produktów najwyższej, jakości dla różnych dziedzin aktywności fizycznej. Trekking, sporty zimowe. Pływanie, rower, to jedne z wielu dyscyplin, dla których technologie stosowane w ich produktach są w stanie zapewnić duży komfort i bezpieczeństwo.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Nie wiem czy już czytaliście ten artykuł, ale wart jest przeczytania. Szczególnie ciekawy temat dla organizatorów biegów. Oczywiście, co biegacz to będzie inna opinia, ale cos jest na rzeczy. Moje zdanie, które będę wyrażał podczas rozmów z innymi to organizacja biegów owszem, ale nie kosztem wysokich wygranych nagród zgarnianych przez zawodowców. Wolałbym, aby biegi były organizowane tak, aby przyciągnąć jak najwięcej amatorów, którzy wyjadą z zawodów zadowoleni, najedzeni i chęcią powrotu na kolejna edycję.

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2491
Nawiązując do artykułu w Maratonach Polskich o Kenijczykach startujących w naszym kraju i mojej opinii, aby organizować zawody z naciskiem na atrakcje dla biegaczy oraz kibiców zarówno w czasie zawodów jak i po poprzez na przykład obniżanie wysokości nagród głównych, losowo wybieranych zawodników na mecie, premiach lotnych, losowanie nagród wśród wszystkich uczestników czy ograniczanie liczby uczestników startujących. Tak, więc wczoraj rozmawiałem również z kolegą biegaczem Grzegorzem, który mówił mi, że właśnie wybiera się na takie zawody Maraton Szlakiem Wina i Miodu do Zielonej Góry. Organizatorzy limit startujących mają ograniczony do250 osób. W zamian oferując wiele atrakcji na trasie, przed i po biegu. Rozumie taką ideę organizowania zawodów, która bardziej jest skierowana do amatorów i ich rodzin. Jeżeli ktoś chce brać udział w biegach masowych to na pewno w naszym kraju ich nie zabraknie. Ja z przyjemnością wybrałbym się na biegi właśnie tego typu gdzie liczy się dobra zabawa lub sprawdzenie siebie-wyzwanie. W naszym kraju pojawiło się tylu biegaczy, że na pewno każdy organizator przyciągnie do siebie sporą ekipę, która będzie promowała bieg dalej. Pozdrawiam Andrzej.

http://maratonwinnic.pl/?page_id=42

http://maratonwinnic.pl/?page_id=16

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak jest u Was z biegami regeneracyjnymi? Ja często łapie się,że biegam zbyt szybko,a to wcale nie jest dobre.
Poniżej artykuł na ten temat.

http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=15&id=5321

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie :hej: . Tak na gorąco to melduję w imieniu Akademii Biegania, że Dąbrówka Królewska zdobyta :taktak: . Bieg na dystansie 10 km + 450 metrów w tym bardzo liczne podbiegi naprawdę potrafił dać nam w kość :bum: . Ciężko jest opisać tą trasę :niewiem: , więc trzeba tam się pojawić osobiście, bo ostatni podbieg około 1 km przed metą naprawdę robi wrażenie :szok: . Oczywiście takich góreczek było o wiele więcej i momentami czułem się jak w Bieszczadach na serpentynie :lalala: . Tempo dyktowane przez czołówkę naprawdę niezłe, ale co się dziwić jak przyjechali specjaliści w biegach górskich. Próbowaliśmy z ekipą grudziądzkich biegaczy dotrzymać im kroku i nie było tak źle :hej: , bo w pierwszej dziesiątce trzech się załapało. Co do organizacji biegu to wszystko na sto dwa więc nie ma się, co dziwić że przyjechaliśmy tu ponownie i pewnie za rok tez się zjawimy :taktak: . Trasa oznakowana, dziury zasypane, w lesie wyrównane, wykoszone, więc na plus. Po drodze dwa punkty z wodą jak również wielu wolontariuszy. Pogoda dopisała i idealna na starty oraz jej poprawa po biegu, dzięki czemu piknik po biegu również udany i nikt nie uciekał do domu. Przygotowano dla biegaczy i nie tylko super grochówkę, ale taka porządna a nie lurę. Dodatkowo za symboliczną złotówkę można było wybrać sobie dowolne ciasta przygotowane przez gospodynie. Pieniążki o ile się nie mylę szły na szczytny cel, bo dla dzieciaków na wakacje. Właśnie takie kameralne biegi podobają mi się najbardziej gdzie nie liczą się nagrody, ale otoczka imprezy. Brawa dla organizatorów. Podziękowania dla naszych kibicujących dziewczyn z akademii :taktak: , które nie biegły, ale nas wspierały i pstrykały zdjęcia a były to Żaneta, Marzena, Justyna, Aśka i Daria. Jeszcze raz dzięki i duże gratulacje dla naszych biegaczy z pod szyldu AB, którzy dzisiaj walczyli do samego końca na trasie oraz dla wszystkich pozostałych biegaczy z Biegu pod Górkę. Pozdrawiam Andrzej. Później Irek zamieści na facebooku zdjęcia, więc będzie można sobie popatrzyć na piękne wysportowane nasze ciała :hejhej: .

Wyniki http://live.ultimasport.pl/183/index.ph ... 10KM&gen=O
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki wszystkim za wspólny wyjazd, zarówno biegaczom, jak i kibicom, a właściwie "kibickom", doping na ostatnim podbiegu i na mecie był zbawienny, więc ukłony dla Pań. Trasa rzeczywiście "mordercza", góra dół, góra dół, góra, ale "okoliczności przyrody" czyli dolina Osy i jej lasy piękne. Nie wiem jak wy, ja w każdym razie kilka razy rzuciłem okiem na prawo i lewo i od razu lepiej się biegło. Jest oczywiście i minus, Seba mi uciekł hehe. Ale pyszna grochóweczka na mecie zrekompensowała ból tej porażki :hej: . Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidavila
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 614
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:35
Życiówka na 10k: 35:14
Życiówka w maratonie: Półmaraton 1:25:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Nieprzeczytany post

Akademie biegacza dalo sie zauwazyc na biegu :) goniliscie mnie caly wyscig ale na szczescie udalo sie obronic 6 miejsce. A jezeli chodzi o trase to podbiegi naprawde robily wrazenie :P
Blog/Komentarze
10km - 35'14''
15km - 54'14''
83km - 9:14'00''
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

amator76 pisze:Dzięki wszystkim za wspólny wyjazd, zarówno biegaczom, jak i kibicom, a właściwie "kibickom", doping na ostatnim podbiegu i na mecie był zbawienny, więc ukłony dla Pań. Trasa rzeczywiście "mordercza", góra dół, góra dół, góra, ale "okoliczności przyrody" czyli dolina Osy i jej lasy piękne. Nie wiem jak wy, ja w każdym razie kilka razy rzuciłem okiem na prawo i lewo i od razu lepiej się biegło. Jest oczywiście i minus, Seba mi uciekł hehe. Ale pyszna grochóweczka na mecie zrekompensowała ból tej porażki :hej: . Pozdrawiam.
Podpisuję się obiema łapami. Bieg wzorowy (choś nie łatwy), ale dawał mi szanse na ulubione podbiegi - choć nie tak szybkie jak po przedostatnim ognisku :spoczko: .

Dzięki dziewczyny za doping na ostatnim podbiegu przydał się bo mnie Marcin gonił :hahaha: .
Trzeba zauważyć że dystans to nie 10km a 10.5km. To dla tych co mają wrażenie że czas mieli słaby.
Dzięki wszystkim za wspólną zabawę i genialną atmosferę.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pamiętajcie, że jutro niedziela :taktak: , więc chętni na poranne bieganie zapraszamy o 09.00 Przed plażę miejską :hej: . Ponownie daliśmy tyłka :wrrwrr: i nie zostaliśmy na losowaniu nagród. Napisał do mnie kolega, że Irek miał możliwość odbioru kamery sportowej. Niestety za szybko się zmyliśmy, bo ktoś nas wprowadził w błąd ze nie ma losowania :ojnie: . Trudno, kto nie ma szczęścia w kartach ten ma w miłości :hej: . A Irek na pewno skoro tak długo udaje mu się z Żanetą trzymać fason :usmiech: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ