GRUDZIĄDZ BIEGA

damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Dla zainteresowanych, króciutki opis profilu trasy. Startujemy z bieżni tartanowej na Olimpii Grudziądz i tam robimy jedno i pół okrążenia, aby wybiec przez główne wejście na stadion i skręcić w ul Piłsudskiego. Przecinamy skrzyżowanie Sikorskiego i dobiegamy do skrzyżowania na Armii Krajowej. Tutaj przy dawnej Policji i szkole muzycznej czeka nas pierwszy podbieg jednak nic szczególnego. Wbijamy się w ulicę Legionów i brukiem biegniemy jak leci linia tramwajowa do Wybickiego, Prosto ulica Starą przy pomniku Kopernika wbijamy się pod lekki podbieg króciutki na ul Ratuszową, w której skręcamy przy pomniku ułana w spichrzową i mamy z górki aż do bramy wodnej, przy której skręcamy w Wodną koło muzeum, wbijamy się w Klasztorną i następnie w prawo na Portową. Teraz biegniemy już asfaltem do mostu. Teraz zaczyna się długa prosta, która ma ponad 5 km na odkrytym terenie aż do głównego ronda w Grupie( droga krajowa dawna 1 na Gdańsk-Bydgoszcz).My jednak biegniemy prosto na Grupę jednostkę.

Tutaj za rondem zaczyna się kilkusetmetrowy podbieg dosyć wymagający. Dla pocieszenia za podbiegiem punkt z wodą Izo tonikiem bananami i czekolada, bo jest to 10 km. Teraz mamy na szczęście prosta i wszędzie las. Biegniemy wzdłuż jednostki wojskowej po prawej stronie i torami kolejowymi po lewej. Mijamy Grupę i prosto kierujemy się na Piła Młyn. Przed dobiegnięciem do wiaduktu, który przecina pod nami autostradę i jest na podbiegu, ale króciutkim będzie to 15 km biegu mamy kolejny punkt odżywczo-nawadniający.

Dalej zaczyna się niestety około 2 km odcinek szutrowy z wybojami po zimie ciągnący się aż do Buśni. Po minięciu Buśni zaczyna się według mnie najtrudniejszy odcinek, czyli ostatnie 2-3 km, które cały czas idą pod górkę dość wymagającą. Na całe szczęście po obu stronach las i rzeczka. Jednak jak przypuszczam nowicjusze na tym odcinku albo zwolnią albo przejdą nawet w chód.

Jednak po dotarciu do Rulewa przed pałacykiem koło krzyża skręcamy w lewo w drogę leśną wzdłuż ogrodzenia parku pałacowego do bramy bocznej i tam wbijamy się w ścieżkę prowadzącą do mety. Uf koniec teraz tylko piwko i coś na ząb. Pozdrawiam i jak są pytania to pytać.
O, to jestem zaskoczony, bo myślałem że w Rulewie będzie zbieganie aż do końca i potem zakręt w lewo przez parking na dziedziniec pałacu. A tak pobiegniecie prawie do mnie :ble: (jakbyście pobiegli cały czas prosto przez park i polną drogę, ale niezapowiedzianych wizyt nie przyjmuję :hahaha:

Bardziej szczegółowo: dobiegając do Rulewa zbiegacie z pagórka, mijacie dom z zieloną dachówką, gdzie mieszkają państwo Kaczkowscy. Następnie tuż za kapliczką Matki Boskiej skręcacie w lewo i biegniecie wzdłuż ogrodzenia pałacu. Potem jest rozwidlenie dróg, ale tam raczej będzie ktoś stał (skręcamy w prawo) i biegniemy przez park, by jakieś może 30 m przed końcem parku skręcić w prawo na terem Hanzy Pałac przez tylną bramę.

Ogólnie mam zamysł zrobienia trasy fotograficznie, ale od mostu do mnie, a Andrzej najwyżej porobisz fotki od Stadionu przez ulice Grudziądza do mostu.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No parę fotek z trasy by się przydało.Szczególnie podchodzą mi te widoczki już jak się biegnie na Rulewo z Buśni i płynie tam jakaś rzeczka w lesie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jutro z rana bym zrobił fotki od mostu do Rulewa. Jest odnoga Mątawy, także też zrobię zdjęcie jak chcesz. A ty zrób zdjęcia trasy w G-dzu i potem się wstawi na fanpejdż półmaratonu i ewentualnie na stronę biegu.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zegar do Łodzi tyka :ojoj:
Dzisiaj zgłosiłem siedem osób do apartamenu, który będziemy okupować od piątku.
Pani mnie poinformaowała dzisiaj, że na zamykanym parkinku znajduje się jedno miejsce, ale to nie będzie problem. Okolica nie jest specjalnie niebezpieczna.
Przy siedmiu osobach koszt pobytu od piątku do niedzieli to około 95pln/osobę. Osoby przyjeżdzające w sobotę niestety będą też miały taki koszt.

Kilka słów na temat adresu i wyposażenia poniżej.


Trzypokojowy apartament City Town Marcello
Łódź, Śródmieście, Łąkowa 10
75 m2
Apartament Marcello to trzypokojowy stylowy apartament z dużym salonem i aneksem kuchennym, położony w zabytkowej kamienicy w samym centrum Łodzi. Apartament posiada trzy zupełnie niezależne i zamykane sypialnie z podwójnymi łózkami oraz szafami. W każdej z sypialni znajduje się gustowne lustro oraz małe biurko do pracy. Wspólny przestronny salon z aneksem kuchennym pełni rolę wypoczynkową oraz w części aneksu wygodną i jasną jadalnie. Aneks kuchenny został wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty agd. Goście apartamentu Marcello mogą korzystać z nowoczesnego pieca z piekarnikiem, lodówki, mikrofalówki oraz ekspresu na kawy. W apartamencie znajdują się dwie duże łazienki z prysznicem oraz wanną. Do dyspozycji gości jest pralka oraz wszystkie niezbędne sprzęty domowe. Parking znajduje się na zamykanym podwórzu i jest dostępny bez dodatkowych opłat. Apartament znajduje się w zabytkowej łódzkiej kamienicy w bliskiej odległości od Atlas Areny, ul. Piotrkowskiej oraz Manufaktury. Idealny dla średnich i dłuższych pobytów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poniżej link z ostatniego środowego biegani AKADEMI BIEGANIA GRUDZIĄDZ :hahaha:

Każdy może sobie postaci dopasować bez problemu


http://www.youtube.com/watch?v=nGojEyYB ... r_embedded
Obrazek
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja to niestety ten ostatni :ojoj:
Mimo wszystko dziś powiało optymizmem jak zahaczając na treningu o las stwierdziłem, że jeszcze ze 2-3 dni i będzie można znowu swobodnie pobiegać na łonie przyrody :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:Poniżej link z ostatniego środowego biegani AKADEMI BIEGANIA GRUDZIĄDZ :hahaha:

Każdy może sobie postaci dopasować bez problemu


http://www.youtube.com/watch?v=nGojEyYB ... r_embedded
Dobre :hahaha: Ja tylko rozpoznałem Adriana,Rafała,Marcina i siebie :hejhej:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Tak dla przypomnienia :niewiem: Dzisiaj 18.00 przejazd kolejowy.Troszeczkę spraw jest do obgadania.Między innymi dogranie naszego wyjazdu do Łodzi :hej: ( i kto zakupi żel Durexa dla Marcina :hahaha: ) Dogadanie czy następne środowe treningi przenosimy już na Rudnik,Jaki wybrać smak tortu na nasz roczek... i wiele innych Tak więc pogaduchy pełną parą.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Przed i po maratonie - co robić?
Przyda się ekipie , która jedzie na Łódź oraz wystartuje 3 maja w Pólmaratonie Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo.

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=4965
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Drodzy facebookowcy Urząd Miasta Grudziądza organizator Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego poszukuje dobrych fotografów, którzy pstrykaliby zdjęcia w trakcie trwania półmaratonu. Fajnie jak by się znalazł jakiś profesjonalista z dobrym aparatem do brygady lotnej. Zdjęcia wykonywałby z samochodu technicznego na całej trasie biegu, dzięki czemu również biegacze mogliby się obejrzeć jak fajnie i lekko biegło się im na 5,10,15 czy 20 kilometrze. O kontakt proszę z dyrektorem biegu dyrektor@moriw.grudziadz.pl
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie żebym znów chciał nerwy Andrzeja wystawiać na próbę, ale w kwestii loga znalazłem coś ciekawego i nie mogłem się powstrzymać żeby nie zaproponować czegoś nowego.

To nie jest do końca dopracowane i tła nie ma ale... jakby co to można rozważyć. :oczko:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:Nie żebym znów chciał nerwy Andrzeja wystawiać na próbę, ale w kwestii loga znalazłem coś ciekawego i nie mogłem się powstrzymać żeby nie zaproponować czegoś nowego.

To nie jest do końca dopracowane i tła nie ma ale... jakby co to można rozważyć. :oczko:
Ciekawa propozycja. Można by przemyśleć i trochę przerobić.
Każde logo wcześniej czy później ulega ewolucji. :hejhej:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Te logo Sebastiana niczego sobie :taktak: .Tylko pytanie czy nie ma już podobnego bo coś takiego rzuciło mi się w oczy a nie chcieli byśmy naruszać jakiś praw autorskich.Biegacz troszeczkę do dopracowania bo wyglada jak by miał płaskostopie :hahaha: Bez konkursu się nie obejdzie :nienie: jak zaczną napływać inne loga.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

200 osób opłaconych na półmaratonie Bronka!!! Może będzie komplet?
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zapisanych 254. Kilku zwolnionych z opłaty a jeszcze 22 dni zapisów.Więc będzie to prawdopodobnie największa biegowa impreza w naszym mieście od x lat.Grzechem będzie nie zaliczyć tej imprezy nawet jak trzeba będzie go przetruchtać lub częściowo przejść dla uczczenia pamięci miejsc związanych z Bronkiem.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ