GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj 15 luty a więc światowy Dzień Singla - alternatywa dla samotnych

Dla jednych to bojkot Walentynek, dla innych prawdziwa okazja do świętowania. Po dniu pełnym miłosnych wyznań i czerwonych serduszek, czas na singli. 15 lutego już od kilku lat jest oficjalnym Dniem Singli.
Dzień Singla - to tradycja, która wywodzi się z Włoch. Właśnie tam grupa samotnych osób postanowiła zbuntować się przeciwko Walentynkom i stworzyć własne święto. Nie przypadkowo wybrali na ten dzień 15 lutego. Swoje imieniny obchodzi św. Faustyn - włoski patron samotnych serc. W dość szybkim czasie pomysł ten stał się popularny również w innych krajach.
Okazuje się, że single tworzą w Polsce dużą społeczność, która zaczęła się organizować, mają swoje imprezy dla singli, kluby, fora internetowe, szkoły i kursy. Szacuje się, że w naszym kraju żyje blisko 5 mln singli.

Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że w najbliższych latach, liczba ta wzrośnie do ponad 7 mln. Jak pokazują dane spisu powszechnego, większość singli to osoby mające mniej niż 30 lat. Singlami zostajemy, bo zmusza nas do tego życie, ale stajemy się też nimi na własne życzenie.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

1.Brakuje mi na str Akademii (chyba) informacji odnośnie tego co zrobić,by zostać jej członkiem.
2.Od października zmagam się z rozcięgnem podeszwowym, leczył ktoś z Was tą dolegliwość? Lepiej było tylko jak wskoczyłem na narty biegowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:1.Brakuje mi na str Akademii (chyba) informacji odnośnie tego co zrobić,by zostać jej członkiem.
2.Od października zmagam się z rozcięgnem podeszwowym, leczył ktoś z Was tą dolegliwość? Lepiej było tylko jak wskoczyłem na narty biegowe.
Cześć. Jeżeli chodzi o pkt.1 to faktycznie chyba nie ma na naszej stronce jak do nas przystąpić, a wystarczy tylko przyjść na nasze wspólne bieganko w soboty,niedzielę lub srodę. Co innego jak juz zostaniemy stowarzyszeniem. Wtedy przyjęcie do naszej grupy będzie się odbywać na zasadzie statutu , który bedzie zamieszczony na naszej stronce.Oczywiście to nie będzie żaden obowiazek i przymus i biegać będzie mozna z nami i bez tego.Jednak przynależność do stowarzyszenia wiąże się z korzyściami jak choćby wspólne wyjazdy na zawody za wpłacane składki,imprezy integracyjne itp.Jednak jeżeli beda na przykład wolne miejsca w autokarze to nie widze problemu aby zabrac dodatkowe osoby.
Jezeli chodzi o pkt.2 to przedstawiam kilka linków odnośnie tej kontuzji i ćwiczeń aby poprawić i złagodzić ból.Sam miałem coś podobnego i było to skutkiem dużego kilometrażu po twardej nawierzchni.Pomogło odpuszczenie sobie biegania przez około miesiąc,smarowanie mniej ,tabletki przeciwzapalne,zakup nowych butów z nową amartyzacją.
http://www.ortopeda.net.pl/informacje_06.html
http://www.bieganie.pl/?cat=25&id=1280&show=1
http://akademiatriathlonu.pl/kontuzje/z ... deszwowego


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trudno, dzięki za jak zwykle szybką odpowiedź. Zobaczę ile wytrzymam z tą przypadłością.
24marca półmaraton w W-wie,potem mam nadzieję w Grudziądzu a na jesieni marzy mi się debiut w maratonie w Poznaniu.A i półmaraton mikołajów przydałoby się przebiec...
Tyle tego a tu gira niedomaga :sss:
Obrazek
Awatar użytkownika
maciek75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

[quote="maratończyk"]Rozciąganie z Marszałkiem - kompendium filmowe

http://www.bieganie.pl/?cat=280&id=4796&show=1


Ciekawy i bardzo wartościowy materiał. Będzie trzeba potraktować rozciąganie poważnie i stosować systematycznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobry :-)
Chyba nie wszyscy wybierają się na maraton do Łodzi? ;-) Ewentualnie proponuję rozgrzewkę przed maratonem ;-)
Otóż 13 kwietnia w Gnieźnie jest dyszka w której zdecydowałem się reprezentować naszą AB.Ja już się zapisałem i mam zamiar pobić życiówkę :-)
Ktoś chętny?

http://www.klubaltom.pl/index.php

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

dejw pisze:Dobry :-)
Chyba nie wszyscy wybierają się na maraton do Łodzi? ;-) Ewentualnie proponuję rozgrzewkę przed maratonem ;-)
Otóż 13 kwietnia w Gnieźnie jest dyszka w której zdecydowałem się reprezentować naszą AB.Ja już się zapisałem i mam zamiar pobić życiówkę :-)
Ktoś chętny?

http://www.klubaltom.pl/index.php
No popatrz jaki ładny bieg sobie znalazłeś. :taktak: Pewnie planowałeś nas wykiwać już dawno :hejhej: i tylko czekałeś aż zapiszemy się na maraton do Łodzi aby nie mieć konkurencji :sss: .A tak na serio to na ile chcesz pobiec :bum:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak patrzę na czołówkę Orlen Warsaw Maraton i lekkie zdziwienie w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Pan Joauid GHARIB ma 41 lat. W 2009 roku uzyskał w maratonie 2.05.27 (życiówka),a w wieku 40 lat przebiegł maraton w 2.07.44
Klasa :)

http://bieganie.pl/?show=1&cat=274&id=4864
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 20:15 przez dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trenuję aby zejść poniżej 43 minut...Wydaje mi się jednak,biorąc pod uwagę to jak mi idzie na treningach i to,że do biegu zostało jeszcze troszkę czasu to pobiegnę chyba szybciej ;)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

dejw pisze:Trenuję aby zejść poniżej 43 minut...Wydaje mi się jednak,biorąc pod uwagę to jak mi idzie na treningach i to,że do biegu zostało jeszcze troszkę czasu to pobiegnę chyba szybciej ;)
Tak trzymaj.Na maliniaku widzę cię na podium
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
dejw pisze:Trenuję aby zejść poniżej 43 minut...Wydaje mi się jednak,biorąc pod uwagę to jak mi idzie na treningach i to,że do biegu zostało jeszcze troszkę czasu to pobiegnę chyba szybciej ;)
Tak trzymaj.Na maliniaku widzę cię na podium
W którym roku? :bum: :hej:
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :taktak: .Dzisiaj sobota więc nie bedę się rozpisywał bo widzimy się za chwilę na wspólnym treningu.Godzinia 09.00 ruszamy z pod plaży miejskiej na kilku kilometrową trasę po rudnickim lesie.Zapraszam wszystkie nowe osoby ,które nas niejednokrotnie mijają do przyłączenia się i poznania ciekawych biegaczy z tras biegowych po ,których truchtacie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

C cyklu trening biegacza -Trening siłowy Galena Ruppa [wideo]

http://www.bieganie.pl/?cat=2&id=4770&show=1

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :taktak: .Jak zawsze frekfencja wysoka :szok: .Było nas 20 a jest nas więcej tylko nie każdy mógł przyjść.Wiadomo obowiązki domowe,niedyspozycja,niesprzyjająca aura.Dzisiejsza trasa 8 km po rudnickim lesie z dwiema przerwami na rozciąganie i dopasowana do tempa poszczególnych biegaczy.Brawa dla Małgosi i Ewy za wolę walki. Pamiętajcie że na naszych treningach nie liczy się kto ,jak i ile biegnie lecz jaka czerpie przyjemność z treningu i po nim.Nawet zmęczenie może być przyjemne nie mówiąc już o dobrze dotlenionym organiźmie przygotowanym do dalszego dnia.Na dole zdjęcie dzisiejszej zwycięskiej drużyny grudziądzkich biegaczy,chcących wspólnie tworzyć historię biegania w naszym mieście.Zabrakło mnie na zdjęciu bo ktoś je musiał zrobić :wrrwrr: .Zabrakło również :chlip: :Marcina,Maćka,Alicji,Hani,Jarka,Zbyszka,Mariana,Jacka,Wojtka,Beaty,Doroty i wielu,wielu innych ,którzy z nami biegają tworzą coraz większą grupę przyjaciół.Zapraszam pozostałych biegaczy i biegaczki do zawitania na wspólny trening w sobotę,niedzielę o godzinie 09.00 lub środę o godzinie 18.00.Jeżeli nie będzie wam odpowiadać takie bieganie w grupie co jakiś czas to po prostu sobie odpuścicie. Jednak zapewniam was że z czasem fajnie by było reprezentować nasze miasto na zawodach pod szyldem jednolitej grupy jakim jest AKADEMIA BIEGANIA GRUDZIĄDZ.Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzwonił do mnie kolega od Patyczaków i zaproponował pomoc odnośnie Biegu Trzech Plaż.Ma mozliwości zrobienia dla nas medali po atrakcyjnych cenach przy okazji robienia zamówienia pod kątem jeszcze kilku innych imprez. Trzeba dostarczyś projekt awersu i rewersu B3P do końca marca.Jeżeli macie jakieś propozycje,możliwości,znajomych itp odnośnie projektu to pomyślcie pod tym kątem.Projekt ma zmieścić się na medalu o średnicy 5 cm i zapisany w technice wektorowej.Na zdjęciu ich medal z zeszłego roku.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ