GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: .Widzę że Sebastian już ogłosił konkurs na nowe logo AB :taktak: . Wydaje mi się najpierw że trzeba by ustalić jakieś szczegóły :niewiem: -regulamin. Skoro ma być nagroda to muszą być przedstawione dane jak choćby wymiar,rozdzielczość w pikselach( cm,mm,dpi ),ilość kolorów użytych , naiązania do miasta,biegania krótka notka uzasadniająca takie logo,adres do przesłania pracy,zgoda na zrzeczenie się praw do znaku itp. Pamiętajcie że logo to jedna z głównych rzeczy,która musi być znakiem rozpoznawalnym i identyfikujacym naszą grupę :uuusmiech: .Trzeba to jeszcze przedyskutować na spotkaniu.Wybranie takiego znaku to musi być decyzja świadoma i ostateczna na dłuższy czas bo ja na przykład nie mam zamiaru co chwilę zmieniać koszulek.Kolego Sebastianie jak znajdziesz czas to może opracuj wstępnie taki regulamin bo co jak nasze forum czytają jakieś ukryte talenty plastyczne, fachowcy ,projektanci,plastycy. :hej: Jeżeli było by już wybranych kilka prac to i tak myżlę że trzeba by to przyjąć demokratycznie w formie uchwały na zebraniu np.założycielskim.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 07:46 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nawyki zdrowej rodziny. Do wcielenia w życie od zaraz

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,1270 ... zaraz.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim zainteresowanym ,którzy piszą na naszą skrzynkę mailową jak i dzwonią w związku z możliwością powstania stowarzyszenia i są żywo zainteresowane tą problematyką.Padają propozycje pomocy w ewentualnych rozliczeniach z urzędem skarbowym i że wcale to nie jest jakaś wielka filozofia z którą nie można by sobie poradzić.O szczególach będę opowiadał na wspólnych treningach i nadal liczę że będziecie się rozglądać za ewentualną pomocą z zewnątrz poprzez osoby sympatyzujące z ideą krzewienia sportu wśród grudziądzan i nie tylko.Pozdrawiam Andrzej

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest potwierdzenie. Olimpia otrzymała z Ratusza 4 tysiące zł na organizację II Biegu 3 Plaż. Szczegóły pod tym linkiem: http://www.bip.grudziadz.pl/strony/7246.dhtml
Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Cześć wszystkim :uuusmiech: .Widzę że Sebastian już ogłosił konkurs na nowe logo AB :taktak: . Wydaje mi się najpierw że trzeba by ustalić jakieś szczegóły :niewiem: -regulamin. Skoro ma być nagroda to muszą być przedstawione dane jak choćby wymiar,rozdzielczość w pikselach( cm,mm,dpi ),ilość kolorów użytych , naiązania do miasta,biegania krótka notka uzasadniająca takie logo,adres do przesłania pracy,zgoda na zrzeczenie się praw do znaku itp. Pamiętajcie że logo to jedna z głównych rzeczy,która musi być znakiem rozpoznawalnym i identyfikujacym naszą grupę :uuusmiech: .Trzeba to jeszcze przedyskutować na spotkaniu.Wybranie takiego znaku to musi być decyzja świadoma i ostateczna na dłuższy czas bo ja na przykład nie mam zamiaru co chwilę zmieniać koszulek.Kolego Sebastianie jak znajdziesz czas to może opracuj wstępnie taki regulamin bo co jak nasze forum czytają jakieś ukryte talenty plastyczne, fachowcy ,projektanci,plastycy. :hej: Jeżeli było by już wybranych kilka prac to i tak myżlę że trzeba by to przyjąć demokratycznie w formie uchwały na zebraniu np.założycielskim.
Kolego Andrzeju :hejhej: , chętnie przychylę się do Twojej propozycji i przygotuję owąż regulamin, który zaakceptowany być musi drogą demokratycznie oddanych głosów. Jutro na naszym spotkaniu poddam go Naszej konstruktywnej krytyce :hahaha: .
A mówiąc serio uważam, że nie ma co komplikować i regulamin określi w skrócie, że przystąpienie do konkursu będzie jednoczesnym zrzeczeniem się praw. Poza tym określimy wspólnie obiektywny sposób rozstrzygnięcia konkursu.
Jako pierwsze proponuję zgłosić obecne logo - pod warunkiem zrzeczenia się praw autora :hej: .

Nie nakładałbym również ograniczeń technicznych, aby każdy Twórca miał wolność twórczą. Najważniejsze, aby logo nawiązywało do powstającego stowarzyszenia Akademi Biegania Grudziądz.

Najważniejsza jest nagroda. I tu mozna się zdać na kreatywność szanownego grona biegaczy. Moja propozycja jest taka, aby zwyciezca konkursu dostapił zaszczytu wystartowania Biegu Trzech Plaż.

Co wy na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Icenty pisze: Najważniejsza jest nagroda. I tu mozna się zdać na kreatywność szanownego grona biegaczy. Moja propozycja jest taka, aby zwyciezca konkursu dostapił zaszczytu wystartowania Biegu Trzech Plaż.

Co wy na to?
No co ty! Przy tak skromnej nagrodzie to moje stare logo przejdzie nawet i bez demokratycznego głosowania :hahaha: Myślałem bardziej o oficjalnym konkursie gdzie projektanci sprężyli by się nad projektem.
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To tylko kwestia, co dla kogo ma wartość. Zaproponuj zatem, co mogłoby w/g Ciebie być nagrodą.

Ja zamierzam zmobilizować największego projektanta/plastyka jekiego znam do pracy nad logiem - czyli mojego 6-cio letniego syna :hahaha:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:To tylko kwestia, co dla kogo ma wartość. Zaproponuj zatem, co mogłoby w/g Ciebie być nagrodą.

Ja zamierzam zmobilizować największego projektanta/plastyka jekiego znam do pracy nad logiem - czyli mojego 6-cio letniego syna :hahaha:
No wiesz dla dzieci z nagrodą to nie problem bo wystarczy :

Obrazek

A dla mnie na przykład wystarczy to :

Obrazek

A jeszcze inni woleli by to:

Obrazek

A tak na serio to trzeba to na spokojnie przedyskutować bo jeżeli ma byc logo to i tak w formie cyfrowej w dużej rozdzielczości aby mozna było to wykorzystywać jako nadruk na koszulke,plakat itp.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podoba mi się pomysł na Twoją nagrodę "jej pełne podziwu spojrzenie" :spoko: . Jutro napewno znajdziemy Status Quo.
Obrazek
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej :-) Dziś małe zaskoczenie na treningu.W okolicach Mniszka spotkałem sporo biegaczy nie tylko z AB.Robi się niezły tłok na ścieżce ;-)
Pokrótce czy jestem za stowarzyszeniem i dlaczego.Tak,ale uważam,że nic nie powinno się zmieniać poza tym,że mielibyśmy wspólne konto na które ewentualni sponsorzy mogliby wpłacać pieniążki,a my składki których jestem zwolennikiem bo nie każdy ma masę pieniędzy aby w danej chwili dołożyć do jakiejś inicjatywy,a systematyczne wpłacanie 5 zł miesięcznie nie powinno nikomu sprawić problemów.Zresztą takie składki powinny być dobrowolne.Na plus przemawia fakt,że będziemy mieć lepszą kontrolę nad finansami oraz ułatwimy wpłaty.Tak dokładnie to nie wiem jak to się odbywa teraz więc może ktoś mnie sprostuje?
Co do pakietów dla nowych.Pomysł ciekawy ale co będzie gdy nowy zrezygnuje po miesiącu? Pakiet szlag trafił ;-) Myślę,że jakoś dałoby się to ominąć i nad tym trzeba pomyśleć o ile pomysł przypadnie do gustu.
Co do loga AB hmmm ja się przyzwyczaiłem choć tak jak mówiłem są graficy na serwisach aukcyjnych którzy robią dobre loga od 30 zł chyba,że chcemy coś artystycznego,a to już inna bajka.Tak jak napisał Andrzej taki konkurs powinien być dobrze opisany.Czy chcemy w tle np.panoramę Grudziądza i co ma mniej więcej na nim być.Osobiście uważam,że jeżeli nie ma w planach stowarzyszenia wszelka zmiana loga jest zbędna bo i po co? Może wystarczy obecne logo troszeczkę "dopieścić" i będzie ok?

Pozdro
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim.Dzisiaj środa więc widzimy się o 18.00 na wspólnym treningu przy przejeździe kolejowym na ul.Poołudniowej gdzie będzie okazja sobie wspólnie pobiegać i pogadać a jak widzę tematów nie brakuje do omówienia.W tym miejscu jeszcze do niedawna był żarcik i brakuje mi czegoś z czym chciał bym sie z wami podzielić.Myślę że chyba nikt nie będzie sie obrażał jak zamieszczę w tym miejscu jakąś sentencję,aforyzm,powiedzenie.Dzieki temu może ktoś sobie przemyśli słowa i powie sobie w myślach że coś w tym powiedzeniu "jest"
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 07:45 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu dieta biegacza-Dietetyczne fast foody - odchudzone wersje potraw

http://fitness.sport.pl/fitness/1,11135 ... l#BoxLSTxt

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

A to tak sentencja ,która obrazuje moje podejście do stworzenia stowarzyszenia
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W pełni zgadzam się z Andrzejem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiaj obchodzimy "Światowy Dzień Radia". Mi osobiści radio towarzyszy w drodze to pracy i z powrotem. Jest też częstym kompanem przy pokonywaniu dłuższych odcinków biegowych i spacerowych. Postanowiłem więc zamieścić kilka informacji na temat dzisiejszego święta.

13 lutego: Światowy Dzień Radia

Światowy Dzień Radia, obchodzony w tym roku po raz drugi, stwarza okazję do przypomnienia roli tego najpowszechniej używanego środka przekazu na świecie i przypomnienia jego zasług dla upowszechniania idei wolności słowa oraz dostępu do informacji. Ma także na celu zachęcenie decydentów do inwestowania w publiczny dostęp do informacji za pośrednictwem tego środka przekazu i w rozwój współpracy międzynarodowej pomiędzy nadawcami.

Spośród wszystkich współczesnych mediów, radio ma największy zasięg, stając się w ten sposób potężnym, a jednocześnie niskobudżetowym narzędziem komunikacji, docierającym do największej liczby ludzi, w tym także do społeczności żyjących w odległych od cywilizacji regionach świata oraz do grup szczególnych potrzeb: ludzi niepiśmiennych, niepełnosprawnych, ubogich, młodych pozbawionych dostępu do wysokich technologii, czy kobiet w regionach, gdzie stanowią grupy marginalizowane.

Na początku 2012 roku spośród 7 miliardów mieszkańców Ziemi, ponad połowę stanowili ludzie poniżej 30 roku życia. Prawie 90 procent z nich mieszka w krajach rozwijających się, głównie w regionie Afryki Subsaharyjskiej (gdzie stanowią 70 procent populacji) lub Bliskiego Wschodu. W tych krajach jest też najwyższy procent bezrobocia wśród młodych i największy procent z nich pozostaje całkowicie poza systemem edukacyjnym. Największą część tej grupy stanowią dziewczęta, mające też w tych częściach świata tradycyjnie bardziej ograniczony dostęp do wysokich technologii oraz nowoczesnych mediów.

Dla wszystkich tych młodych ludzi, a także ponad 100 milionów dzieci ulicy, zamieszkujących głównie kraje Azji i Ameryki Łacińskiej, radio stanowi częstokroć jedyne źródło informacji i kontaktu ze światem. Nawet w krajach o najniższym stopniu rozwoju, ponad 75 procent gospodarstw domowych ma odbiornik radiowy lub dostęp do niego. W ostatnich latach w Afryce powstało kilkaset nowych rozgłośni radiowych, nadających w lokalnych językach. W rolniczych regionach Pakistanu, około 46 procent ludności słucha radia codziennie, a ponad 90 procent raz na tydzień. Od początku wieku, liczba radiosłuchaczy internetowych wzrasta o 27 procent rocznie i w samych tylko Stanach Zjednoczonych osiągnęła już 80 milionów.

Światowy Dzień Radia proklamowany został na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2011 r. Na datę obchodów wybrano dzień, w którym w 1946 roku zainaugurowana została rozgłośnia Narodów Zjednoczonych. Obchody służyć będą zwróceniu uwagi opinii publicznej i mediów na znaczenie radia na świecie, a także zachęceniu decydentów do inwestowania w publiczny dostęp do informacji za pośrednictwem tego środka przekazu i w rozwój współpracy międzynarodowej pomiędzy nadawcami.

źródło: http://www.unesco.pl/komunikacja-i-info ... n-radia-2/

Często słuchacie radia w trakcie biegania?
Obrazek
ODPOWIEDZ