Poznań

Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

;) Krótko i na temat!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12716
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krótko i na temat: nie chce mi się dzisiaj już wstawiać wyników i zdjęć. Później to zrobię.
Dziękuję wszystkim za udział w teście, w zasadzie nieplanowanym teście. Chętnie bym go powtórzył niebawem.
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

W Puszczykowie mieliśmy biec przełaj, a był bieg na orientacje, ale i tak było fajowo.
Drożdżówki jednak smaczniejsze na GP. :taktak:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12716
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wstawiłem wyniki z sobotniego testu na 800m (na pierwszej stronie).
--------------------------------------------------------
Gośka się podjarała jakby nowe buty dostała.
Obrazek
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dorotka Gonitwa pisze:W Puszczykowie mieliśmy biec przełaj, a był bieg na orientacje, ale i tak było fajowo.
Drożdżówki jednak smaczniejsze na GP. :taktak:
Są już zdjęcia z II Puszczykowskiego Biegu Przełajowego. Tereny do biegania są fantastyczne i tylko szkoda że z oznaczeniami trasy był kłopot...

Jest też jeszcze drugi album.
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Nie orientujecie się może, czy stadion WKS Grunwald jest ogólnodostępny? Bo mi zadrutowali furtkę na Energetyku a nie zawsze człek ma ochotę na skok przez płot.

W Puszczykowie fajna zabawa. Ja akurat potrafię się wszędzie zgubić, więc przegapienie skrętu w chaszcze nie było żadnym wyzwaniem :hahaha:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a propos techniki biegu i zjawiska pronacji i supinacji:

ileśdziesiąt stron temu był gif z przykładem jak silna może być pronacja, bodajże kenego - kostką prawie rysował po asfalcie.

wklejam zdjęcie kota z naleśnikiem na głowie... yy... wklejam zdjęcie, które pokazuje jak rozluźniona stopa mocno supinuje szukając kontaktu z podłożem:
4419.jpg
jak sobie dodamy tę supinację do tamtej pronacji i wyjdzie nam zakres ruchu pronacyjnego, okaże się, że żadna skala pronacji tego nie pomieści :)

notabene na badaniu stopy na super skanerze z kryptona wyszło mi, że pronuję na 6,5 w 10-stopniowej skali a od 3 wkładają ludzi w ortopedy ze wsparciem... pora pożegnać się, towarzysze... idę kupić kayano...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12716
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba,
co innego pomiary, a co innego budowanie na ich podstawie całych teorii. Przytaczasz przykład na ubieranie w normy i nadawanie wartości jakimś liczbom. Czyli coś do, od do i od. Jeśli za interpretacje wyników biorą się marketingowcy, to nie spodziewaj się praktycznych informacji, Tobie przydatnych. Ty o tym wiesz i masz do tego dystans. Są jednak ludzie, na których wyobraźnię działają tak sprecyzowane normy lub jasno określone zakresy. Wsadzani do kategorii czują się bezpieczni, bo nie muszę się stresować czy aby nie są poza normami.
Wszelkie analizy powinny nieść za sobą informacje dotyczące ewentualnych dysfunkcji aparatu ruchu. To jest najłatwiej zaobserwować i zmierzyć. Natomiast zupełnie inną bajką jest wskazywanie konkretnych ćwiczeń lub zabiegów mających na celu wyeliminowanie danej dysfunkcji. Na tym etapie nie powinno być w ogóle mowy o dobieraniu pod dysfunkcję określonego buta, bo nie ma żadnej pewności, że dysfunkcja się nie pogłębi. Nasze ciała są plastyczne i zdolne do regeneracji, ale plastyczność równie dobrze służy degeneracji, stąd rodzi się szacunek i pokora do zjawisk przyrody, które jak na razie możemy sobie obserwować i mierzyć z coraz większą dokładnością, ale bez wyciągania daleko idących wniosków.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

:)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
iściak
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12716
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W najbliższą sobotę nie będzie mnie na zajęciach, bo prowadzę obóz w tym czasie. Roberta prawdopodobnie również nie będzie. Zajęć jednak nie odwołujemy, gdyż możecie się zorganizować bez nas. Grupa jest już bardzo dobrze zgrana i dacie sobie radę. Uważajcie tylko na siwego dziadka, bo boleśnie kąsa, gdy mu ktoś po pierwszym torze pląsa...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że jutro nikt nie spęka przed dziadkiem i spotkamy się w pełnym składzie nie tylko Czesio, Łukasz i ja. Pamiętajcie 9.30 stadion Olimpii.
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba ...
minus za wersje językową :p
plus za ładna franzuzka gimnastyczke gdzies w poczatkach filmu.....tylko dlaczego tego watku nie pociagneli a nagrali 10minut zameczonych biegaczy..:p ...no tego pojac nie moge:)
Awatar użytkownika
Dorotka Gonitwa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 346
Rejestracja: 23 wrz 2009, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z kalkulatora

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za przybycie i silne wsparcie. To był mój debiut w prowadzeniu zajęć. Mam nadzieje, że wszystkim się podobało. Zapraszam za tydzień, wtedy nie zabraknie już naszego guru.
Dawno nie zrobiłam tak długiego rozbiegania. Tego mi było trzeba. Zarąbisty początek dnia.
ODPOWIEDZ