SUPLEMENTY na STAWY

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Maciej Banasiewicz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie.

Jeśli pragną Państwo zadbać o kondycję swoich stawów, polecam zapoznanie się z suplementem diety Stawin.
Stavin jako jedyny preparat na polskim rynku zawiera 3 kluczowe składniki : siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Dodatkowo zawiera także frakcję witaminy C.

Jego unikalna formuła oraz przyjemny malinowy smak sprawiają, że preparat jest łatwy w przyjmowaniu.

Zapraszam do zadawania pytań dotyczących preparaty Stavin - na wszystkie chętnie odpowiem.

Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz
_____________________________
eRzecznik suplementu Stavin Syrop
New Balance but biegowy
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O i tu też widzę reklamę Stavinu.

Nie wiem skąd Pan ma informacje, że jest to jedyny preparat z tymi składnikami na polskim rynku. Ja znam przynajmniej jeszcze kilka innych. Proponuję sprawdzić np. Animal Flex :)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ci od reklam to zawsze tak grubymi nićmi szyją swoje teksty, że śmiech na sali :hahaha:
sakii
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 28 maja 2010, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Suplementy na stawy to jest wyłudzanie pieniędzy od naiwnych. I zaraz to udowodnię. Sam miałem problem z kolanem. Polazłem do apteki i kupiłem preparat na A z chondroityną za 55 złotych. Ciula to dało. Polazłem więc do lekarza i dostałe lek na receptę na literę S. Zapłaciłem 51 złotych, pełnopłatny jest, żadnej refundacji. I teraz najlepsze: ten na receptę ma 10-krotnie większą dawkę substancji czynnej od cukiereczków bez recepty.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Znana sprawa. Kiedyś też mi lekarz powiedział o jakimś "leku" bez recepty: Panieee, żeby to zadziałało to chyba z tonę musiałby pan tego zjeść :hahaha:
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Macie rację Panowie. Po ostatniej dyrektywie UE w suplach jest tyle substancji aktywnej co kot napłakał. I juz przestałem sie dziwić, że sportowcy kupują suple dla koni bo tam chociaż jakość i stężenie jest dobre.
http://sportacademy.pl/smf/index.php?topic=110.0
Ja jestem zadowolony z działania ziół. Polecam Cissusa. Leczy zapalenia jak mało który. Trzeba brać 2-3 miesiące dawki dwa razy większe niz te zalecane na opakowaniu. Przy tych najgorszych przypadkach ze stawami itp. jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty ( prywatnie i mistrza w swoim fachu)
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
sakii
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 28 maja 2010, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

apaczo pisze:Macie rację Panowie. Po ostatniej dyrektywie UE w suplach jest tyle substancji aktywnej co kot napłakał. I juz przestałem sie dziwić, że sportowcy kupują suple dla koni bo tam chociaż jakość i stężenie jest dobre.
http://sportacademy.pl/smf/index.php?topic=110.0
Ja jestem zadowolony z działania ziół. Polecam Cissusa. Leczy zapalenia jak mało który. Trzeba brać 2-3 miesiące dawki dwa razy większe niz te zalecane na opakowaniu. Przy tych najgorszych przypadkach ze stawami itp. jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty ( prywatnie i mistrza w swoim fachu)
stawów to nie leczy się ziołami, a.... siłownią :-) Mocne mięśnie, to odciążenie dla pracy stawów i ich ochrona. Nie wiem jednak dlaczego, ale wśród biegaczy jest jakaś awersja do siłowni.
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sakii pisze:
apaczo pisze:Macie rację Panowie. Po ostatniej dyrektywie UE w suplach jest tyle substancji aktywnej co kot napłakał. I juz przestałem sie dziwić, że sportowcy kupują suple dla koni bo tam chociaż jakość i stężenie jest dobre.
http://sportacademy.pl/smf/index.php?topic=110.0
Ja jestem zadowolony z działania ziół. Polecam Cissusa. Leczy zapalenia jak mało który. Trzeba brać 2-3 miesiące dawki dwa razy większe niz te zalecane na opakowaniu. Przy tych najgorszych przypadkach ze stawami itp. jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty ( prywatnie i mistrza w swoim fachu)
stawów to nie leczy się ziołami, a.... siłownią :-) Mocne mięśnie, to odciążenie dla pracy stawów i ich ochrona. Nie wiem jednak dlaczego, ale wśród biegaczy jest jakaś awersja do siłowni.
To prawda siłownia nie zaszkodzi , ba.. nawet pomoże i to bardzo! Zioła należy traktować jako dodatek bo pomagają zwalczyć stany zapalne.
Też jestem wielkim zwolennikiem łączenia biegania z siłownią. Biegacze unikają pakerni bo obawiają sie (błędne myślenie), że im karki urosną i ciężko będzie biegać :bum:
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
lukasz3428
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2019, 13:14
Życiówka na 10k: 1h 1min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czyli żadne suplementy typu animal flex nie mają sensu?
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Suplementy nie mają udowodnionego klinicznie działania. Ale placebo też leczy ;-)
Miras
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2019, 18:46

Nieprzeczytany post

Generalnie też nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem stosowania suplementów diety na stawy w przypadku zdiagnozowanych problemów, natomiast uważam za zasadne stosowanie środków tego typu profilaktycznie.

Wszak, nikt raczej nie ma wątpliwości, że zdrowe odżywianie ma pozytywny wpływ na układ ruchowy. Oczywiście, nie można przeceniać możliwości suplementów, aczkolwiek – trudno mi uwierzyć, że cieszyłyby się tak dużą popularnością, gdyby naprawdę nie działały.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Homeopatia tez cieszy sie duza popularnoscia w pewnych kregach :bleble:
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3419
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

ptt pisze:No coż. Jak już kontuzja się wydarzy to trzeba jak najszybciej wybrać się do lekarza. NIe polecam chodzić ze skręconą kostką i czekać na cudowne wyleczenie, bo można wpaść w jeszcze wieksze tarapaty.

Warto jest się również wcześniej ubezpieczyć. Takie ubezpieczenie zdrowotne bywa duża pomocą bo gwarantuje kasę na leczenie czy rehabilitację, które mogą być bardzo pomocne.
a ja się z tym nie zgadzam. skręcona kostka pierwszego stopnia nie wymaga gipsu. zwykły stabilizator wystarczy. okłady, maście, lód. po dwóch tygodniach od skręcenia biegałem. co innego jak jest zerwana torebka stawowa lub ponadrywane lub zerwane więzadła.

zresztą jeśli ktoś jest długo aktywny fizycznie i zna swoje ciało to umie rozpoznać rodzaj bólu i potencjalne konsekwencje.
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
ODPOWIEDZ