Trening z Pumą dla początkujących

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Polecam wszystkim, którzy zaczynają przygodę z bieganiem. Realizując te plany wytrwacie, a bieganie będzie przyjemnością - o to w końcu chodzi :bleble:
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
Awatar użytkownika
lideczqa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja wolę stary plan 6 tygodniowy. Jest prosty- 2 na 3 potem odwrotnie itp. A tutaj... Sory ale wnikanie co i ile to wg mnie nie jest dla początkujących. To już bardziej zaawansowani biegacze.
Awatar użytkownika
FilipO
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 602
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:27
Życiówka na 10k: 38:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

"Po każdym treningu powinniście poświęcić co najmniej 15 minut na rozciąganie. Jest to bardzo ważne, aby
utrzymywać Wasze mięśnie w wysokiej dyspozycji i uniknąć kontuzji."

A ja wyczytałem gdzieś tutaj, na forum, że właśnie rozciąganie po biegu nie powinno być. Jedni mówią, że przed, inni że po, a jeszcze inni sugerują rozciąganie w trakcie. Jak to w końcu jest?

Przymierzam się do trzeciego planu, ponieważ jestem w stanie przebiec te 30 minut. W każdym razie martwi mnie dość szybko rosnący dystans niedzielny. Zobaczymy jak sobie poradzę ;).

Pozdrawiam
Obecnie: wieczny kontuzjusz.
Stare dzieje i rekordy życiowe:
5km - 18min 32s - rok '13
10km - 38min 14s - rok 13'
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

lideczqa pisze:A ja wolę stary plan 6 tygodniowy. Jest prosty- 2 na 3 potem odwrotnie itp. A tutaj... Sory ale wnikanie co i ile to wg mnie nie jest dla początkujących. To już bardziej zaawansowani biegacze.
:hej:

Co to znaczy wolisz? Inne cele. inne plany. Zastanów się - ile można biegać Plan 6 tygodniowy? Jakie będziesz miał cele po 6 tygodniach kiedy już jesteś w stanie biec ciągłym biegiem 30 minut?

Filip - rozciągaj się. Co chwila pojawiają się też teksty o tym, żeby nie pić mleka albo żeby pić zimny mocz przed śniadaniem. Ludzie są różni.
Z dzisiejszej perspektywy 18 km może Ci się wydawać dużo. Ale co tydzień będziesz miał inną perspektywę. Z perspektywy 16 km 18 to już nie będzie tak dużo.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No a jak się wam James Brown podoba? On robi tylko sekundowe urywki - ale wyobraźcie sobie jak to wygląda jeślibyście pociągnęli takie sekwencje przez kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Super cross training.
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja polecam zwykły aerobik jako urozmaicenie treningu, no i to idealne rozwiązanie dla osób, którym nie za bardzo chce się ćwiczyć siłę...
W tym roku przetestowałam jeszcze jedno UROZMAICENIE -i efekty są super!- XBox Kinect!!!!! 4 godziny zabawy wieczorem i zakwasy na najbliższe dni murowane. A pracują mięśnie, o których się nie śniło...mnie się nie śniło... :szok:
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

lideczqa pisze:A ja wolę stary plan 6 tygodniowy. Jest prosty- 2 na 3 potem odwrotnie itp. A tutaj... Sory ale wnikanie co i ile to wg mnie nie jest dla początkujących. To już bardziej zaawansowani biegacze.
Jakiś czas temu pewnie pomyślałabym to samo. Ale co racja to racja - ile można biegać plan 6 tygodniowy?
I wbrew pozorom to jest plan dla początkujących. Tyle, że już nie dla tych którzy walczą o każde następne 30 sekund ciągłego biegu.

Poprzedni plan przyniósł szybkie i zadowalające efekty, więc mam nadzieję, że i z tym tak będzie.
Jak na razie jestem po 2 treningu planu 8-12. Zobaczymy jak to będzie :)
Jest ktoś jeszcze kto się pokusił o realizację?

Pozdrawiam
Diretto
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie się podobają akurat te plany, jednak biegam w lesie i nie mam możliwości mierzenia gdzie to mam 2km czy 5 km, a szkoda bo bez tego plan nie wyjdzie, który jest dobry
"Naucz się zamieniać ból w przyjemność, a nic Cię nie złamie..."
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... arachowice
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Direto - nie traktuj tego z aptekarską dokładnością. Spróbuj jakoś oszacować te 2 - 3 km - pętla, od drzewa do drzewa itd.
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Żeby nie zakładać nowego wątku to zapytam tutaj.

Czy ten plan nadaje się w przygotowaniu do startu w biegu ulicznym na 5 km?

Może to głupie, ale boję się, że mogę nie zdążyć w wyznaczonym czasie, czy złapać kolkę zbyt mocno przyspieszając.

Zaczynać teraz nowy plan pod 5 km, pozostać przy tym [8-12] ?
Mam zamiar zadebiutować [jak to dumnie brzmi :hahaha: ] w Gdańsku, 6 sierpnia.
Po prostu nie chcę się zbłaźnić maszerując na takim dystansie :ojoj:
Chciałabym być w jak najlepszej formie i jak najlepiej się przygotować

Z góry dziękuję za porady :)
flora
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 06 kwie 2011, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bieg św. Dominika Emily_04 ? Też planuję w nim wystartować. Będzie to mój pierwszy bieg i też chciałabym w miarę dobrze wypaść :jatylko: Jeszcze trochę czasu zostało na przygotowanie. Trzeba się na dniach zarejestrować, żeby większa motywacja była :hejhej: Żeby tylko upału nie było, bo strasznie cięzko je znoszę :echech:
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Ta, dokładnie ten bieg planuję :)
Ja bym chciała na początek nie wypaść [z klasyfikacji] :lalala:
Bo zarejestrowana już jestem jeszcze tylko wpisowe i... treningi :usmiech:
Szczerze mówiąc nie miałabym nic przeciwko deszczowi.
flora
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 06 kwie 2011, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O deszcz byłby super. Chociaz z mojego doświadczenia wynika że w czasie jarmarku są zawsze dzikie upały. No cóż, poczekamy zobaczymy.
Emily_04 pisze:Ja bym chciała na początek nie wypaść [z klasyfikacji] :lalala:
:hahaha: Myślę, że damy radę. Te 35-40 minut powinny być wystarczające. Ja zazwyczaj biegam ten dystans w trzydzieści parę minut, a do sierpnia jeszcze postaram się poprawić czas. Dodatkowo inni biegający motywują i wchodzą mi na ambicję :hejhej: Grunt żeby nie zacząć za szybko. Kurczę, fajnie będzie biec w takiej scenerii. Tylko pewnie nie za wygodnie będzie na tej kostce. Jedno co mnie zastanawia, to czy trasa biegu będzie oznaczona, tzn. będzie się wiedziało jaki dystans się już przebiegło i ile do mety.
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

To w tym czasie odbywa się jarmark ?
To dużo ludzi będzie :szok:
flora pisze: Dodatkowo inni biegający motywują i wchodzą mi na ambicję :hejhej: Grunt żeby nie zacząć za szybko
Właśnie, ale nie wiem czy to dla mnie będzie takie dobre, bo pewnie nie będę chciała odstawać i będę gnać na maksa. Muszę sobie zakodować, że mam inny cel niż gonienie innych :usmiech:
flora pisze:Kurczę, fajnie będzie biec w takiej scenerii. Tylko pewnie nie za wygodnie będzie na tej kostce. Jedno co mnie zastanawia, to czy trasa biegu będzie oznaczona, tzn. będzie się wiedziało jaki dystans się już przebiegło i ile do mety.
Sceneria super. Mam nadzieję, że też pomoże odwrócić trochę uwagę od obaw i zmęczenia :)
Wątpię, że trasa będzie oznaczona, ale to są 4 pętle po 1,25 km więc nie trudno będzie policzyć ile jeszcze trasy przed nami.


A ja dalej nie wiem co robić z tym planem :niewiem:
Zaczynać nowy na 5 km, czy pozostać przy tym z pumy 8-12 ?
ODPOWIEDZ