Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
pil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 267
Rejestracja: 20 kwie 2009, 20:35
Życiówka na 10k: 00:42:40
Życiówka w maratonie: 03:29:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Uhma pisze:Ja tam optuje za fantasy. Czytając lubię oderwać się od rzeczywistości. Aktualnie czytam "Władcę Pierścieni"
mnie praktycznie każda książka odrywa od rzeczywistości, nawet literatura faktu ;)

swoją drogą, widzę duża grupę miłośników fantasy - podziwiam wyobraźnie, u mnie magia padła jakoś w czasach licealnych. Gdy później zaczęto masowo ekranizować różne ksiązki to już w ogóle się zniechęciłem i nawet do tego nie wracam. Jedynie Pratchett jest jeszcze jakoś tam znośny przez swój humor. Chyba żaden film tak mi nie zepsuł książki jak właśnie Władca Pierścieni. Całe moje wyobrażenie z lat podstawówki legło w gruzach, chyba z tego względu że siłą tych książek była tajemnica, a tu nagle wszystko zostało pokazane i to na masową skalę. Może jeszcze kiedyś się odczaruję ;)
Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/pil00
New Balance but biegowy
bartek.p
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 28 lis 2010, 18:20
Życiówka na 10k: 45m
Życiówka w maratonie: 3h50m

Nieprzeczytany post

KURT VONNEGUT - MOTHER NIGHT genialna jak zreszta wszystkie jego ksiazki, ostatnio tez wzialem sie za FUNDACJE
- ASIMOVA ,polecam tez ostatnie dzielo JOHNA IRVINGA - LAST NIGHT IN TWISTED RIVER, ktos wczesnie wspominal NEILA GAIMANA jest ksiazka pod tytulem DOBRY OMEN napisana do spolki z TERRY PRATCHETTEM (SWIAT DYSKU) mozna sie opluc i obsmarkac ze smiechu,jak ktos lubi GAIMANA to jescze polecam NEVERWHERE ikomiksy jego autorstwa
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Cena przetrwania, SB wobec tygodnika powszechnego" Romana Graczyka, znakomita, wciągająca rzecz o mojej ulubionej rzeczywistości Peerelu. Rzecz publicystyczno-historyczna a czyta się jednym tchem jak powieść. W kolejce czeka "Kapuściński non fiction' Domosławskiego, a w między czasie "Uważam rze","Rzepa" "Fronda" "Gazeta Polska" i wszelka sieciowa publicystyka konserwatywna i prawicowa.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

Wątek spadł na dugą stronę, a ja mam właśni ciekawą leturę - "The Long Walk" (Długi Marsz) Sławomira Rawicza.
O Polaku, który wraz z kilkoma współwięzniami, uciekł z łagru na Syberii i dotarł aż do Indii. Ostatnio książka, choc wydana po angielksu już w latach 80.-tych zyskała na popularności, bo na jej podstawie nakręcono film "Niepokonani". U mnie dziś leje, więc pogoda bardzo czytelnicza ;)
Awatar użytkownika
makar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1050
Rejestracja: 23 wrz 2007, 08:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:38:26

Nieprzeczytany post

pardita pisze:Wątek spadł na dugą stronę, a ja mam właśni ciekawą leturę - "The Long Walk" (Długi Marsz) Sławomira Rawicza.
O Polaku, który wraz z kilkoma współwięzniami, uciekł z łagru na Syberii i dotarł aż do Indii. Ostatnio książka, choc wydana po angielksu już w latach 80.-tych zyskała na popularności, bo na jej podstawie nakręcono film "Niepokonani". U mnie dziś leje, więc pogoda bardzo czytelnicza ;)
Dzięki, Pardita, szukałam namiarów na tę książkę ( w sensie tytułu i autora). Chciałabym też przeczytać " Gułag" Ann Applebaum. A póki co czytam coś dużo bardziej lekkiego - "Ostatni szczegół" Harlana Cobena. Triller z Mayronem Bolinarem w roli głównej. Pozdrawiam serdecznie.
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

makar pisze:
pardita pisze:Wątek spadł na dugą stronę, a ja mam właśni ciekawą leturę - "The Long Walk" (Długi Marsz) Sławomira Rawicza.
O Polaku, który wraz z kilkoma współwięzniami, uciekł z łagru na Syberii i dotarł aż do Indii. Ostatnio książka, choc wydana po angielksu już w latach 80.-tych zyskała na popularności, bo na jej podstawie nakręcono film "Niepokonani". U mnie dziś leje, więc pogoda bardzo czytelnicza ;)
Dzięki, Pardita, szukałam namiarów na tę książkę ( w sensie tytułu i autora). Chciałabym też przeczytać " Gułag" Ann Applebaum. A póki co czytam coś dużo bardziej lekkiego - "Ostatni szczegół" Harlana Cobena. Triller z Mayronem Bolinarem w roli głównej. Pozdrawiam serdecznie.
Jaki problem, http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &price_to=
Na temat komuny i Gułagów nic nie przebije Sołżenicyna "Archipelag Gułag"- wystarczające studium wynaturzenia systemu totalitarnego
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

meszka pisze:
makar pisze:
pardita pisze:Wątek spadł na dugą stronę, a ja mam właśni ciekawą leturę - "The Long Walk" (Długi Marsz) Sławomira Rawicza.
O Polaku, który wraz z kilkoma współwięzniami, uciekł z łagru na Syberii i dotarł aż do Indii. Ostatnio książka, choc wydana po angielksu już w latach 80.-tych zyskała na popularności, bo na jej podstawie nakręcono film "Niepokonani". U mnie dziś leje, więc pogoda bardzo czytelnicza ;)
Dzięki, Pardita, szukałam namiarów na tę książkę ( w sensie tytułu i autora). Chciałabym też przeczytać " Gułag" Ann Applebaum. A póki co czytam coś dużo bardziej lekkiego - "Ostatni szczegół" Harlana Cobena. Triller z Mayronem Bolinarem w roli głównej. Pozdrawiam serdecznie.
Jaki problem, http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &price_to=
Na temat komuny i Gułagów nic nie przebije Sołżenicyna "Archipelag Gułag"- wystarczające studium wynaturzenia systemu totalitarnego
Meszka,
jak kto juz ma przeczytany "Archipelag Gulag" to szuuuuka dalej..normalna sprawa. woja droga - "Archipelag" przeczytalam chyba jako 15-latka i juz zapomnialam sporo (plus taki, ze moge czytac ksiazki na okraglo, bo po paru latach pamietam, czy mi sie podobaly czy nie, ale nie pamietam, o czym byly ;). Wiec dzeki za przypomnienie - wroce pewnie do tego.
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

pardita pisze: po paru latach pamietam, czy mi sie podobaly czy nie, ale nie pamietam, o czym byly ;). Wiec dzeki za przypomnienie - wroce pewnie do tego.
Mam tak samo :)
Molis26
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 05 maja 2011, 17:45
Życiówka na 10k: 00:49:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Głógów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do moich ulubionych autorów należą mistrzowie Stephen King oraz Lee Child. Szczególnie dobre są tytuły tego drugiego: "Siła Perswazji", "Elita Zabójców" i inne ;) Aktualnie czytam "Poziom Śmierci" tego autora i jeżeli ktoś nie czytał, to naprawdę gorąco polecam.
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

Znowu "wyciągam" wątek na pierwszą stronę. Obecnie siedzę w "Kręgach obcości" Głowińskiego - rewelacja!
Książa słusznych rozmiarów, a czyta się jednym tchem! Świetny język, wciągająca. No... literackie mioooodzio ;)
Awatar użytkownika
Aśka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:52
Życiówka na 10k: 01:01:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toronto

Nieprzeczytany post

czeka na półce, czeka Głowiński, więc jak mówisz, że warto, to w końcu zląduje ze mną na kanapie ;)
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

Aśka pisze:czeka na półce, czeka Głowiński, więc jak mówisz, że warto, to w końcu zląduje ze mną na kanapie ;)
ABSOLUTNIE KONIECZNIE! rewelacyjna ksiazka :)
Awatar użytkownika
Fenrir
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2010, 09:11
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstancin

Nieprzeczytany post

Obecnie "Liczby Charona" Marka Krajewskiego. Nowy Mankell czeka na półce.
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

zdechł wątek w międzyczasie, więc po raz kolejny wyciągam go na pierwszą stronę.
w międzyczasie "zaliczyłam":
- 'Dziewczynkę w zielonym sweterku" (polecam!)
- "Wygnańcy. Migracje przymusowe i uchodźcy w dwudziestowiecznej Europie" (całkiem dobre)
- "Stateles in Shanghai" (niezłe, polecam!)
- "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" (przerażające mocno)
- "Kiedy Bóg odwrócił wzrok" (polecam!)
Obecnie czytam "Szkice piórkiem" Bobkowskiego (kategoria mistrzowska:)
A Wy jak tam? Czytacie, jak nie biegacie?
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja przeczytałem ostatnio Metro 2033 (dobre, 600 str. fantastyki, jest to najszybciej przeczytana przeze mnie książka w ostatnich latach, w czwartek wieczorem pożyczyłem w niedzielę oddałem :spoczko: , a do mocarzy w czytaniu książek się nie zaliczam :ojnie: ), jak ktoś zna choć trochę moskiewskie metro to będzie miał handikap :oczko:
A teraz czytam dla odmiany... Metro 2034 (dużo słabsze).
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
ODPOWIEDZ