Poznań

lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

http://link.brightcove.com/services/pla ... 0196416001

Ryan biegnie od około 9:40minuty

wrzucam ten filmik bo dostałem małego olsnienia ... jest wszystko o czym mówi Jacek i Robert ... sa łokcie , jest wyprostowana noga tylna (chyba zakroczna to sie nazywa)...jeszcze tylko nie wiem jak taki krok wdrożyc u siebie.... chyba musze sie jakoś nagrac:D
New Balance but biegowy
Keram
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 01 kwie 2011, 12:25
Życiówka na 10k: 56:04
Życiówka w maratonie: 5:12

Nieprzeczytany post

Niezły filmik

Ja się nagrałem..potem obejrzałem..porównałem..i mam nowego kumpla..nazywa się Daniel..Jack Daniel... Distillery:).. z Tennessee 37352 U.S.A:)...Old No.7 Brand..a właściwie zakumplowałem się z Jego "produktem";)
Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To o czym mówimy to geometria. Ja oczekuję od Was czegoś więcej. Czegoś o czym się nie mówi tylko czuje. Skupienie na rytmie i wyczucie go, determinuje geometrię. Nigdy odwrotnie, bo pilnowanie geometrii wymusza napięcia i inicjuje ruch, a rytm ruch uwalnia bez napięcia.
----------------------------------------
zając olimpijski
Bartosz K.
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2010, 09:13
Życiówka na 10k: 58,04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety udajemy się na spływ i plemie Baywatchów nie bedzie moglo byc przetestowane przez wodza Coopera, moze jakas powtorka tydzien po?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak ale nie będzie już wtedy pudła, hymnu i ekipy Eurosportu.
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

lukas80 pisze:http://link.brightcove.com/services/pla ... 0196416001

Ryan biegnie od około 9:40minuty

wrzucam ten filmik bo dostałem małego olsnienia ... jest wszystko o czym mówi Jacek i Robert ... sa łokcie , jest wyprostowana noga tylna (chyba zakroczna to sie nazywa)...jeszcze tylko nie wiem jak taki krok wdrożyc u siebie.... chyba musze sie jakoś nagrac:D
Musisz pojechać na ognisko do Addis ababy i przetańczyć z Tirunesh Dibabą całą noc. Póki nie zrozumiesz co daje Ci rytm tego tańca wszelkie Twoje próby będą skazane na porażkę. Nie próbuj naśladować, spróbuj zrozumieć.

ps. Rayan trochę słabo technicznie biega. :lalala:
boodzik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 05 sie 2009, 15:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool, szanowny zaklinaczu rytmu, mam pytanie biegowo-techniczno-sylwetkowo-rytmowe. Grafik mam taki, że najbliższa wolna sobota wystąpi za jakieś 2-3 lata to wykorzystam forum żeby zahaczyć temat u fachowca, a co ważniejsze chyba u pasjonata tematu.

Czy przygladałeś się może bliżej czemuś co występuje pod nazwą "pose running" i guru tego jest Dr. Nicholas Romanov - jest strona http://www.posetech.com/ i całkiem sporo filmików na jutjubie z samą techniką jak i różnymi ćwiczeniami - jakie jest Twoje zdanie na ten temat. Czy może to tylko inna droga do tego samego celu? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Od Romanova zacząłem. A właściwie od paradoksu mięśnia czworogłowego. Facet otworzył mi oczy na fizykę w ruchu i wykorzystywanie sił przyrody. Potem oczy mi zamknął, bo dalsze studiowanie Pose, już w praktyce, okazało się przekombinowane.
Quentino
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1168
Rejestracja: 07 lut 2011, 13:26
Życiówka na 10k: 41:27
Życiówka w maratonie: 3:24:39
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yacool - Romanov z Rovaniemi to jedno, a sobotni Cooper to drugie. Czy mogę prosić o konkrety co do sobotniego testu - gdzie, o której i czy można biec "techniką bez techniki", coś a'la "styl walki bez walki" z "Wejścia smoka"...

Quentino
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sobota, godzina 9:30, stadion Olimpii.
Mamy całą godzinę na zrobienie testu. Logistyka zależeć będzie od ilości chętnych. Styl biegu dowolny. Jeżeli macie zegarki z timerem to na starcie można zamiast stopera uruchomić 12-minutowy timer. Jeżeli będzie wielu chętnych na różnych poziomach wytrenowania, to zaproponuję dobranie się w pary i zrobienie dwóch testów dla każdego z pary osobno, po to by ten z pary, który akurat nie biegnie, zliczał okrążenia biegnącemu. To zapobiegnie pomyłkom w trakcie ew. dublowania. Jak ktoś nie znajdzie kogoś do pary to... - pamiętacie wyliczankę z przedszkola jak bachory łaziły wokół krzesełek? Do piachu na starcie...
Quentino
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1168
Rejestracja: 07 lut 2011, 13:26
Życiówka na 10k: 41:27
Życiówka w maratonie: 3:24:39
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszystko jasne. W sobotę zabieram swój cooper - on pobiegnie, a ja mu będę zliczał okrążenia.
Q.
boodzik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 05 sie 2009, 15:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Od Romanova zacząłem. A właściwie od paradoksu mięśnia czworogłowego. Facet otworzył mi oczy na fizykę w ruchu i wykorzystywanie sił przyrody. Potem oczy mi zamknął, bo dalsze studiowanie Pose, już w praktyce, okazało się przekombinowane.
Bo to chyba tak jest najczęściej - zastosowanie 10 % metody daje 90 % efektu, a pozostałe 90 % metody poprawia efekt o ostatnie 10 % czyli od pewnego momentu przerost formy nad treścią, a pieniądze zarabiać trzeba. Dzięki.
Awatar użytkownika
podskok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54
Życiówka na 10k: 50:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Witam, wszystkich. Postaram się być jutro na testach :)
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziś chyba padł rekord frekwencji :D

dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie - naprawde fajnie mi się biegało/ćwiczyło w tak licznym gronie :D


...nie moge doczekać się zdjęć :D
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Było bardzo dobrze, nie ze względu na frekwencję ale na to, że nikomu nie udało się przejść do marszu podczas testu. Jest to mój osobisty sukces dydaktyczny, bo posłuchaliście przestróg o morderczym tempie.
Wrzucę zaraz fotki, bo to nie wymaga myślenia. Natomiast muszę nieco przysiąść nad Ewy inskrypcjami.
-----------------
mam jakiś kłopot z picasą, bo nie wszystko przeszło. Powalczę jeszcze z tym i wieczorem wrzucę większość fotek.
https://picasaweb.google.com/1116641978 ... a30Kwi2011#
-----------------
ok. są już wszystkie foty. Jak ktoś sobie życzy oryginały to mam i nie dam.
Obrazek

Ktoś pytał mnie o ekipę telewizyjną.
Dostałem wiadomość, że Janusz Rozum, komentator sportowy na kanale Eurosport, zapomniał plakietki dziennikarskiej i po prostu nie został wpuszczony na stadion. Hymnu też nie było, bo Edyta Górniak zablokowała się w łazience. Musiała wyłazić jakoś tak górą i ponoć brzydko upadła.

Dziś przejrzałem najnowsze wydanie Ranersa. W gazetce na 16 stronie jest fotka z naszych zajęć.
ODPOWIEDZ