Bieganie na Podlasiu

babach
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 29 lip 2009, 23:27
Życiówka na 10k: 46,10
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

lorak75 pisze: Potrzebuję pomocy od ludzi, którzy mają jakieś doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Może spotkalibyśmy się w knajpie i powołali jakąś grupkę ludzi która zajęłaby się organizowaniem tego wszystkiego?
Myślę, że wtedy już będę trochę wiedział o organizacji :)
1269,9 km
New Balance but biegowy
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

kifarus pisze:Witam! Koszulki Grześka są spoko. Podoba mi się i ta szara i ta zielona. Może zielona nawet bardziej, bo to i drzewko jest, nawiązanie do przyrody, natury, Podlasia zielonych płuc Polski. I te nasze loginy ze stroną klubu fajnie rozmieszczone. Stawiam na zieloną. Możesz zapytać go również ile kosztowałaby podobna koszulka, ale z długim rękawem. I jeszcze jedno - te to mają być na ramiączkach? A nie lepiej z krótkim rekawem?
I chłopaki (dziewczyny też jak podczytują oczywiście :) dla zainteresowanych za 2 tyg. 24 października w sobotę w Bstoku w parku będziemy biegać 10 km w ramach The Human Race. Godziny jeszcze nie ustaliliśmy. Jak będę znała to podam.
Zgadzam się z Ulą odnośnie koszulek - szara i zielona są świetne :). Z tymże sugestia Pawła jest właściwa - z przodu umieszcza się zazwyczaj numer startowy dość duży więc może ten wzór zaproponowany przez Grześka na przód zarówno w zielonej jak i w szarej koszulce przerzuciłbym na tył, a z przodu na piersi zostawił jedynie na lewej lub prawej piersi logo miasta / województwa / powiatu i z drugiej strony mniejsze logo klubu. Ponadto jeszcze dziś pamiętam z wczorajszego biegu tył koszulek osób, które biegły przede mną z reklamami swoich klubów na tylniej części koszulki ;) - dla innych biegaczy, biegnących za nami to może być coś nowego - widok Podlaskiego Klubu Biegowego, natomiast dla tych biegnących przed nami to, co mamy na koszulkach z przodu i tak ich nie interesuje, gdyż rzadko kto ogląda się za siebie i przygląda na koszulki rywali ;).
Odnośnie rękawków - również bym preferował krótki rękaw zamiast długiego rękawu oraz samych ramiączek - jest chyba najbardziej uniwersalny, gdyż można w nim biegać przy trochę niższych temperaturach niż przy bezrękawnikach oraz można nałożyć na wierzch innej koszulki z długim rękawem i nosić w zimie, na treningach, jako dodatkową izolację :).
Pozdrawiam,
Piotrek
jacek399a
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:30

Nieprzeczytany post

Mam takie pytanko co do tego human race'a :) To moze biec kazdy czy tylko ten co ma te takie sprzety do liczenia odleglosci itp co to niektorzy maja :):P ?
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Biec może każdy. I ten ze sprzętem i ten bez :) Tylko ten ze sprzętem po biegu podłączy się do strony nike i będzie wiedział w jakim czasie przebiegł i porówna sobie z innymi biegnącymi, a ten bez pobiegnie sobie 10 km "tylko" dla przyjemności :):):)
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Odnośnie półmaratonu "Bieg Jagielloński" - świetny pomysł i w końcu okazja do zaistnienia na mapie imprez biegowych przez stolicę Podlasia.
Mam jednak obawy, czy jako amatorski klub działajacy non-profit podołamy organizacji - każdy z nas ma swoja pracę i obowiazki, a bieganie traktuje chyba trochę jako hobby i pomysł na wolny czas, natomiast nie jest to dla nas sposob na zycie, tak jak dla spolek zajmujacych sie zawodowo organizacja tego typu imprez, a jeśli nie zorganizujemy biegu dobrze - zamiast pozytywnie, damy się zapamiętać negatywnie.
Ja w każdym badz razie jestem pełen zapału i chęci do pomocy ;).
Sam pomysł trasy - od Jurowieckiej do Słonecznej też jest ciekawy, z tym że poprowadziłbym ja przez Mickiewicza i Olmonty i zakończył własnie na Słonecznej, aby nie wylaczac z ruchu połowy miasta ;-). Ponadto drozka przez Olmonty jest co tu dużo mowic - malownicza :).
Interesuje mnie tylko kiedy - w przyblizeniu (moze byc miesiac) - miałby się odbyć polmaratonik?:>
Pozdrawiam,
Piotrek
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Ja również jestem za współorganizacją półmaratonu w Białymstoku. Półmaraton Jagielloński jest planowany na czerwiec 2010 - czyli mamy ponad 7 miesięcy na przygotowanie imprezy.

Mam nadzieję, że do organizacji oprócz PKB i Jagiellonii można wciągnąć Urząd Miejski, MOSIR oraz uczelnie wyższe PB, UMB, UWB, WSAP, WSFIZ WSE a także pomyśleć o woluntariuszach do pomocy przy obsłudze imprezy. Przy dobrej reklamie powinny się znaleźć fundusze na organizację.
Awatar użytkownika
bogdanos
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:52
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 3:39:01
Lokalizacja: Józefosław

Nieprzeczytany post

..., z tym że poprowadziłbym ja przez Mickiewicza i Olmonty i zakończył własnie na Słonecznej, aby nie wylaczac z ruchu połowy miasta ;-). Ponadto drozka przez Olmonty jest co tu dużo mowic - malownicza :).
...
No tu nie masz racji, trzeba poprowadzić bieg srodkiem miasta, jak najwięcej ludzi musi się dowiedziec że są biegacze w miście, gwarantuję Tobie żę równiez wiele osób tym biegiem zmotywuje się do biegania (przynajmniej spróbowania), nie może byc tak jak na ostatnim półmaratonie Eko że miasto 300-o tysieczne organizuje bieg w którym startuje ok 70 osób.
Obrazek
Biegam bo lubię :)
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Otrzymałem nowy projekt koszulki.


http://www.podlaskiebieganie.pl/templat ... a/KOSZ.pdf

Grześka proszę o podesłanie plików z projektem w dużej rozdzielczości, abym mógł podesłać tej firmie.

Koszt koszulki to 60 zł a materiał CoolMax
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

jestem za, z chęcią zrobię przelew, tylko poprosiłbym zamiast bęzrękawnika krótki rękaw :-). Ponadto brakuje cały czas loga Białegostoku czy też Województwa Podlaskiego - czy zdecydowaliśmy już, które z tych dwóch / ewentualnie oba się pojawią?:> Może umieścić je na dole z przodu w miejscu imienia - skoro imię już jest z tyłu, wtedy można by było zaczynając od miasta umieszczać loga ewentualnych sponsorów, którzy by się pojawili?
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Dla mnie też spoko tylko jednak byłabym za zielonym kolorem - weselszy, bardziej widoczny, dający nadzieję na.... dobiegnięcie do mety :) I też wolę krótki rękaw. Co do wpłat to jeszcze nie mogę otworzyć naszego konta, ponieważ formalności w sądzie wciąż trwają. Andrzej - mam nadzieję, że jak jakaś informacja dotrze na adres naszej siedziby to dasz znać, ponieważ musimy jeszcze postarać sie o NIP i REGON. Do tego jednak potrzebne jest zawiadomienie z sądu o wpisie.
I do wszystkich zainteresowanych, w sobotę 24 października o godz. 15 spotykamy się pod lodowiskiem i zamierzamy :) przebiec 10 km w świetnym czasie :hahaha: w ramach The Human Race
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

W sądzie nastąpiła mała perturbacja - mimo prawidłowo wypełnionych rubryk z adresem, przesyłka z sądu - wysłana 28 września, jeszcze nie dotarła pod wskazany adres. Możliwe jest, iż w sądzie został wpisany przez osobę wysyłającą korespondencję, zły adres, ewentualnie nastąpiła pomyłka ze strony listonosza. Z tego też m.in. powodu w tygodniu mam zaplanowaną wizytę w sądzie, w celu wyjaśnienia, gdzie są nasze dokumenty.
Mimo tych niespodziewanych okoliczności, moim zdaniem samą procedurą rejestracji członkowie nie powinni się przejmować-biorę to na siebie i postaram się możliwie najszybciej odkręcić całe powstałe zamieszanie. Ponadto samo stowarzyszenie zostało już powołane - w chwili podjęcia uchwały o jego powołaniu, podpisaniu statutu oraz listy członków założycieli. Sam wpis natomiast, jest poniekąd czynnością techniczną, ma charakter deklaratywny - potwierdzający, iż dopełniliśmy wszystkich formalności :).
Nie jestem też do końca pewien, iż potrzebne są nam NIP i REGON - działalności gospodarczej nie będziemy prowadzić, a nasze przyszłe aktywa będą pochodziły z dotacji/darowizn bądź też składek członkowskich :).
Dlatego już teraz zamierzam rozpocząć przygotowania pisma do sponsorów - urzędu miasta - coś w stylu oferty sponsoringu, tylko, że dostosowanej pod PKB.
Poniżej prezentuję części składowe, które zamierzam umieścić, wraz z kwestiami problematycznymi:
1. Wstęp
2. Historia klubu
3. Dotychczasowa działalność - słowo o członkach klubu, nasze starty
4. Planowane działania w 2009 roku - co zorganizujemy, gdzie chcielibyśmy wyjechać, wystartować
W związku z tym mam prośbę do wszystkich - punkt 2 - od czego zaczynamy? Ja myślałem, aby zacząć od Ścieżek Biegowych, czyli spotkań biegowych, od których zaczęliśmy regularną integrację ;), ale jeśli macie inne pomysły - oczywiście będą one uwzględnione - historia musi być wspólna i stanowić de facto owoc porozumienia :).
Punkt 3 - chodzi mi o wyliczenie, kto kim jest - taki pomysł na gorąco to 2 - 3 zdania o każdym - najlepiej przesłane przez osoby zainteresowane. Część ta wyglądałaby mniej więcej tak:
Kim jesteśmy?:
Patryk - 27 lat, elektryk - zaczął biegać, aby ... chciałby ukończyć Ironmana na Hawajach itp. :)
Druga część - myślałem, aby wyliczyć wszystkie nasze starty - już skumulowane, bez podawania imion - kto gdzie wystąpił, wpierw chronologicznie, a dodatkiem mogłaby być już istniejąca na stronie pkb mapka. Dlatego też proszę o wpisywanie na forum waszych startów - podamy je wspólnie, jako aktywność biegową członków przed powstaniem klubu.
Trzecia część - tutaj już też pełne pole do popisu dla naszej wyobraźni - możemy już teraz realnie zacząć oceniać, co w 2010 roku zrobimy, gdzie wyjedziemy, ewentualnie możemy podać przykłady założonych czasów do osiągnięcia.
Oczywiście przedstawiona powyżej struktura jest zaprezentowana, aby poddać ją dyskusji, tak więc czekam na uwagi oraz już teraz kilka zdań o sobie wraz z historią startów - może być na Prywatną wiadomość - PM.
Zacznę od siebie:
31.08.2008 - the Human Race - 10 km w 56 min
16.08.2009 - V Bieg Katorżnika - ok 13 km w 1h 56 min - muszę się upewnić co do czasu.
4.10.2009 - IX Bieg Godzinny - 12km160 m
11.10.2009 - X Poznań Marathon - 4 h 03 min

Mało, ale jestem pewien, że razem zbudujemy długą listę. Zastanawiam się także nad podawaniem samych czasów- czy to nie będzie zbyt szczegółowe?:>
Pozdrawiam,
Piotrek
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Witam w poniedziałek i niech nam szybko minie tydzień pracowy :)
Piotrek, dzwoniłam do tego ośrodka wspierania organizacji pozarządowych -inrteresowało mnie to służbowo - czy może być stowarzyszenie bez Regonu - bo właśnie taki kilent przyszedł. I oni stwierdzili, że niezależnie od tego czy dochodowa czy nie dochodowa działalność, NIP i REGON stowarzyszenie mieć musi.
Co do mnie to:
Ula - zaczęłam biegać z 3 sezony temu ze ścieżkami biegowymi Nike i rewelacyjną parą trenerów: Tomkiem i Agnieszką, którzy motywowali, zachęcali i motywowali na zmianę. Biegam bo... pokonuję siebie, pokonuję kilometry, pokazuję znajomym, że jednak można ruszyć się z kanapy i coś ze sobą zrobić. Nawet jak ma się 2 dzieci. A może właśnie dlatego :):):) I cieszę się, że Ci, którzy do tej pory nawet nie myśleli o bieganiu wychodszą z domów i km po km rozkręcają się, pokonują lenistwo i nieraz znaczne kilogramy. Moje starty - oficjalnie niewiele:
10 km - The Human Race Warsaw - 2008 r.
10 km - Ona czy ON - Warszawa Nike
i plany 10 km The Human Race - Białystok 2009 r., w przyszłym roku chciałabym z jeden półmaraton - może Korycin lub Dobrzyniewo i kilka 10 km, m.in. w Warszawie.
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

w sobotę 24 października o godz. 15 spotykamy się pod lodowiskiem i zamierzamy przebiec 10 km w świetnym czasie w ramach The Human Race

a gdzie ma się odbyć ten bieg? jaka trasa itp?
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Przesłałem nasze prośby dot. koszulek i czekamy na projekt:
Oto co zwarłem w liście:

1. Zdecydowaliśmy się na koszulkę zieloną

2. Cenę 60 zł akceptujemy (jest to w końcu koszulka z Cool Maxu)

3. Zapytałem, czy można wykonać zarówno koszulki na ramiączkach jak i z krótkim rękawem.

4. Czy koniecznie musimy umieszczać logo firmy Amos?

5. Zdecydowaliśmy, że z przodu będzie mniej aplikacji (żeby nie
nakrywało się z ew. numerem startowym). I tak: z jednej strony będzie
logo klubu a z prawej - mniejszego formatu logo Województwa Podlaskiego (w końcu to Podlaskie Klub Biegowy)

Tak więc czekamy...
Awatar użytkownika
bogdanos
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:52
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 3:39:01
Lokalizacja: Józefosław

Nieprzeczytany post

I do wszystkich zainteresowanych, w sobotę 24 października o godz. 15 spotykamy się pod lodowiskiem i zamierzamy :) przebiec 10 km w świetnym czasie :hahaha: w ramach The Human Race [/quote]

a jak bym się zdecydował to jak Was rospoznam, Was biegaczy? :)
Obrazek
Biegam bo lubię :)
ODPOWIEDZ