Cel: 30 minut ciągłego biegu - Plan 6-cio tygodniowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jest ważne. Z tym 3:40 próbujesz "kozaczyć" a potem lądujesz na 5. Po co? Masz za zadanie przebiec 30 minut ciągłego biegu. Zacznij po 5:30 i zobacz jak długo jesteś w stanie tak biec.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Magus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dobranowice

Nieprzeczytany post

To nie jest tak, ze staram sie biec jak najszybciej - samobojca nie jestem :)

Po pierwsze biegam w terenie nie calkiem plaskim i na zbiegach wychodzi mi szybsze tempo. A srednie tempo ktore mam teraz jest nizsze od tego, ktore moglbym osiagnac pchajac na maksa (nie zwazajac na protesty organizmu).

Moj obecny problem to brak umiejetnosci kontroli tempa - nie mam pojecia co moglbym wybrac jako wyznacznik. Stad moja prosba o jakies wskazowki ...
TaiPan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:35

Nieprzeczytany post

Witam, zaczalem biegac 8 tygodni temu i wlasnie z drobnym poslizgiem ukonczylem plan 6 tygodniowy. Obecnie jestem w stanie przez 30 min truchtac non stop ( trudno to jeszcze nazwac biegiem;). Prosze o rade co robic dalej. Zalezy mi aby systematycznie dalej bieagac 3 razy w tygodniu. Chcialbym moc biegac trochę dalej i troche szybciej. Kiedy jednak probuje zrobic nastepny krok okazuje się ze przesadzam i przez kilka dni dochodze do siebie. jaki plan wybrac, czym sie kierowac. Pozdrawiam

Maciek
Awatar użytkownika
Erelen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Biegaj dalej spokojnie te 30 minut i daj czas organizmowi by się przyzwyczaił do takiego wysiłku. Później będziesz mógł stopniowo zwiększać odległość, a prędkość sama po pewnym czasie przyjdzie. Ostatecznie jak już przyzwyczaisz się do tych 30 minut to możesz zrobić jakiś plan dla początkujących (np. na 10 km).
[url=http://runmania.com/rlog/?u=Galakar][img]http://runmania.com/f/0bc2281cee6042c96b80b75dba0be126.gif[/img][/url]
http://erelen.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
artur511
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 24 cze 2009, 00:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piła

Nieprzeczytany post

Ja od wtorku zaczynam cykl 3b/2m... nie ukrywam, że troszeczkę się stracham. Dzisiaj biegałem to tak sobie myślałem, czy by nie powtórzyć jakiegoś tygodnia, albo od wtorku zacząć 2,5b/2,5m.
Myślę, że dzięki temu lepiej przyzwyczaiłbym się do wysiłku i bardziej wyrobiłbym sobie tempo oraz ogólnie pojętą sprawność biegu.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam! :)
NEVER back down!
Awatar użytkownika
Wilma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 562
Rejestracja: 21 maja 2009, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Miałam podobne myśli przechodząc z tygodnia na tydzień. Jakoś nie czułam, że mogę nagle pobiec minutę dłużej. Ale jak się zawzięłam, to się okazało, że jednak można :) Także ja radzę spróbować tych 3 minut a jak się nie uda to zejść na 2,5.
o
Awatar użytkownika
Magus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dobranowice

Nieprzeczytany post

U mnie nastapila przemiana. O ile po 1m nie wierzylem, ze 2m jest w moim zasiegu, to teraz po 2m mysle, ze z 3m tez sobie poradze :)

Wiekszym problemem jest regulacja tempa biegu :/
Jak mi sie uda z sukcesem skonczyc ten plan to chyba jednak pulsometr kupie ...
Awatar użytkownika
artur511
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 24 cze 2009, 00:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piła

Nieprzeczytany post

Mój wczorajszy bieg miał charakter turystyczno-krajopoznawczy. :bum:
Biegłem tempem wolnym, nie spieszyłem się. Doszedłem do wniosku, że ten plan ma mnie doprowadzić do ciągłego biegu przez 30 minut. Tempo wyrobię sobie z czasem, jak będę biegać już stale, bez marszów. Wiem, że będzie ciężko, ale dobrnę do tej magicznej trzydziestki! :)

Wracając do tempa. Nie będę szaleć. Jak już się wyrobię i porządnie przyzwyczaję organizm to z tygodnia na tydzień będę starać się polepszać tempo biegu. Pulsometru raczej nie kupię (choć przyznam się bez bicia, że nawet o nich zbytnio nie czytałem), radzę sobie łopatologicznie poprzez sprawdzanie możliwości rozmowy :hej:

Pozdrawiam! :)
NEVER back down!
Awatar użytkownika
Fokusek1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2009, 10:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Czeszów/Wrocław

Nieprzeczytany post

artur511 pisze:
Pulsometru raczej nie kupię (choć przyznam się bez bicia, że nawet o nich zbytnio nie czytałem), radzę sobie łopatologicznie poprzez sprawdzanie możliwości rozmowy :hej:

Pozdrawiam! :)
Mam to samo :D Na szczęście biegam po lesie, bo inaczej ktoś mógłby pomysleć, że ze mną jest coś nie tak ;)
[url=http://forumpokerowe.com/ucp.php?mode=register&referer=371][img]http://forumpokerowe.com/banery/fp4681.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No - Wilma to już właściwie plan ukończyła - filmik o tym będzie może już jutro. :)
Awatar użytkownika
Fokusek1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2009, 10:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Czeszów/Wrocław

Nieprzeczytany post

Filmik z 30-minutowego biegu Wilmy? ;P Jakoś musimy ją sprawdzić, nie? :D
[url=http://forumpokerowe.com/ucp.php?mode=register&referer=371][img]http://forumpokerowe.com/banery/fp4681.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie, 30 minutowego nie - ale wg mnie Plan skończyła - :) - poczekajcie do filmiku.
Awatar użytkownika
Magus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dobranowice

Nieprzeczytany post

Hmmm.... po 4-tym odcinku z Maja mam wrazenie, ze niepotrzebnie ide dosc literalnie z planem Pumy. Moze faktycznie zrobic sobie takiego 3km testa (albo poprostu pobiec/potruchtac ile sie tylko da) i/lub przyspieszyc realizacje planu ...

Gorzej, ze ja nie bede mial temponadawacza :/
Awatar użytkownika
artur511
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 24 cze 2009, 00:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piła

Nieprzeczytany post

Hmm.. ja chyba dobrnę konsekwentnie do końca planu. Tymbardziej po dzisiejszym biegu dochodzę do wniosku, że 3 minuty stałego truchtu było dziś dla mnie trochę ciężkie. Może przyczyniła się do tego temperatura, bo wybiegłem zdomu o 11.35... Ale ogólnie rzecz biorąc to wolałbym przetrwać z planem do końca i potem wyrobić sobie tempo. :)
NEVER back down!
Awatar użytkownika
Magus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dobranowice

Nieprzeczytany post

Dzis pobieglem standardowy trening z pumy, czyli teraz juz 3 min biegu i 2 minuty chodzenia. Pluca swietnie daly sobie rade, gdyby nie bole lydek (bolaly mnie nawet przed treningiem, jak wchodzilem po schodach) to dzis bylby bardzo przyjemny dzien.

A skoro zaczynaja wysiadac nogi przed wysiadnieciem pluc - chyba czas abym sie zabral za wzmocnienie konczyn. Gdzies na bieganie.pl widzialem opis cwiczen silowych i od tego chyba zaczne, bo bez wzmocnienia zwlaszcza lydek i stop - marny moj los ...

Jeszcze pytanie - chcialbym rozpoczac od wzmacniania najslabszych partii miesni (obecnie stopy i lydki), czy tez od razu cwiczyc kompleksowo cale nogi? (Silownia Sebastiana Coe, ew. cwiczenia silowe na nogi z dzialu "trening")
ODPOWIEDZ