Cel: 30 minut ciągłego biegu - Plan 6-cio tygodniowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
pawel7318
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:40

Nieprzeczytany post

a w zasadzie jego 4/6 bo.. pobieglem bez rozgrzewki i po 4tej 30 sec. pojawil sie bol srodstopia... ale i tak bylo fajnie :D za to lekcja odrobiona i kolejny raz bez rozgrzewki sie nie obedzie

ciezko wytrwac te 4:30 marszu pomiedzy kolejnymi biegami i ciezko sie zorientowac w czasie wiec kolejny raz planuje zaopatrzyc sie w mp3 z kawalkami pocietymi na 0:30/4:30 naprzemiennie - mysle, ze powinno to dzialac

pozrowienia dla przemilej pani z decathlon krakow plaza, ktora na moje "chce zaczac biegac" spytala "bieganie.pl ?" :D
New Balance but biegowy
Brtkkk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2009, 08:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Nieprzeczytany post

Czy zamiast tych cwiczen ogolnorozwojowych mozna uprawiac inny sport jak np koszykowka bo to podobno na miesnie nog dobre????
Anastazjaa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2009, 10:24

Nieprzeczytany post

Witajcie, jestem w trakcie tego treningu, obecnie robię 3. tydzień (2:00 b / 3:00 m) i czuję się świetnie. Zaczynałam z beznadziejną kondycją, ale z każdym dniem mam coraz więcej sił. Zakwasy minęły po pierwszym tygodniu. Na razie nie odnotowałam żadnych kontuzji, trochę się tego obawiałam, bo mam kilka kg nadwagi. Biegam w starych adidasach, chyba skuszę się na porządniejsze buty biegowe, w końcu to podstawa. Używam odtwarzacza mp3, mam specjalnie pocięte piosenki, żeby wiedzieć w którym momencie zmienić marsz w bieg.

Pozdrawiam wszystkich biegaczy :)
wojteknowy1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2009, 21:37

Nieprzeczytany post

Witam
Ja dzisiaj zaczynam kolejny tydzień tym razem 4 bieg / 1 marsz. W zeszłym roku próbowałem przejść plan 10 tygodniowy ale to było za długo dla mnie i całe moje bieganie się rozeszło. Teraz jest motywacja, efekty i radość.
W zeszłym tygodniu w jeden dzień mnie poniosło i zrobiłem (14 minut bieg 1 minuta marsz) x2 ale w następnych dniach miałem problemy z dokończeniem tygodnia i jednak postanowiłem nie iść na skróty i powoli skończyć plan 6 tygodniowy. Pozdrawiam wszystkich stawiających pierwsze szybsze kroki.
Awatar użytkownika
Sheima
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 15 kwie 2009, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice Lodzi

Nieprzeczytany post

a wiec skonczylam:):) z tygodniowym opoznieniem, bo angine mialam, ale skonczylam:) kryzys mialam przy 4min biegu i 1 mi marszu:) i jeszcze ten moj teren w jedna strone caly czas pod gorke i to niekiedy stroma.. teraz chcialam zapytac co dalej? 10km? czy moze jakis inny fitness czy co tam jeszcze mozna?
pozdrawiam
cats do not go for a walk to get somewhere but to explore :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jesteś w stanie biec 30 minut ciągłego biegu tak?
Gratuluje.

Powinnaś dojść do takiego poziomu, żeby wybiegniecie na 60-90 minut nie było dla Ciebie problemem.

Sposobów dojścia do tego jest kilka - Cel startowy (10k - maraton)
Grupa biegowa
Samozaparcie

:)

koszykówka nie jest zła (to spóźniona odpowiedź do kogoś innego)
Awatar użytkownika
Sheima
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 15 kwie 2009, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice Lodzi

Nieprzeczytany post

chyba wezme ten plan 10km.. mam jeszcze takie pytanko, czy dla poczatkujacego biegacza sa potrzebne jakies tygodnie odpoczynkowe? dzieki za odp:)
cats do not go for a walk to get somewhere but to explore :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

nie, jeszcze nie potrzebne. :)
Ben
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2009, 21:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
Również się pochwalę - mianowicie już kończę 6-tygodniowy plan i muszę potwierdzić, że faktycznie przyniósł rezultaty. Biegam coraz dłużej, a kondyncja poprawiła mi się kilkukrotnie :)
maciekwin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:48

Nieprzeczytany post

ja mam problem moze pomozocie otoz jestem juz w drugim tygodniu tego treningu i jak biegne to odczowam ogormny bol od kostek do prawie kolan tak jakby kosci bolaly i to jest tylko podczas biegu koncze juz drugi tydzien i za kazdym razem jak biegne jest to samo taki bol czego to moze byc wina ? zlego obuwia?
Paulinap
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:40

Nieprzeczytany post

Kochani! Ten plan jest cudowny! Dla wszystkich, ktorzy dopiero zaczynają, czy zastanawiają się mam jedną radę : nie zwlekajcie!:D
Mam 17 lat i do niedawna moglabym się nazwac sparalizowaną ruchowo;) z wf-ow uciekalam, zadnych spacerow, rowerow nic. Jednak moje obijanie sie skonczylo gdy tylko przybralam na wadze. Jestem aktualine na 4 tygodniu treningu. Biegam 4/2rszu. Nie powiem, ze jest latwo, o nie;) czasami leca lzy, wracam zapocona ale nigdy sie nie poddalam i kocham ten stan. PRZEZWYCIEZENIE:) Na poczatku smialam sie z tego, myslalam "haha, co to jest przebiec 1minute" ale dochodzila 2, doszla i 3. Warunki byly przerozne. Ale wpadlam w to. Zakochalam się. BIEGANIE TO MOJA ODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ. Dalam rade do teraz. Wytrwam do konca;D a wszystkim zycze powodzenia i szerokiej drogi;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Maciek
Nie każdy jest w równym stopni sprawny - serce i płuca dają ile trzeba ale mięśnie możesz mieć przeraźliwie słabe lub poprostu dużo ważysz, lub jedno i drugie lub rzeczywiście z butami i nawierzchnia są problemy lub wszystko na raz.
Być może musisz sie wzmocnić lub/i stracic kilogramy przy pomocy diety (chyba, że się mylę z Twoja wagą)

Paulina
Cieszę się, życzę powodzenia, napisz jak skończysz 6 tydzień - to także wg mnie najfajniejszy Plan dla początkujących - bo taki matematyczny. :)
Paulinap
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:40

Nieprzeczytany post

drogi maciekwin kazdy przez to przechodzi. mnie mimo moich mlodych kosci rowniez bolalo wszystko, a szczegolnie wlasnie miejsca, ktore opisales. Rowniez dyskutowalam o tym z wieloma osobami. Przyczyn moze byc wiele. Obuwie.. hm mozliwe, ale wydaje mi sie, ze wiekszy wplyw moga miec ulice. Po czym biegasz? po drodze czy sciezkach? asfalt bezdyskusyjnie odpada! doswiadczylam tego, 1-sze 2 tygodnie po ulicy zrobily swoje. Okropne bole, zle ustawienie nog. Inn wazna przyczyna moze byc brak rozgrzewki! To chyba najwazniejsze w biegu. Wiele cwiczen jest w sieci, wystarczy wpisac w google. a wszystkim biegaczom polecam ksiazke BIEGIEM PRZEZ ZYCIE J. Skarzynskiego. W dodatku znajduje sie wlasnie plyta z cwiczeniami na rozgrzewke;)
maciekwin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:48

Nieprzeczytany post

juz prawie nie bola nogi pojutrze zaczynam juz serie 3minutowe mam nadzieje ze dam rade :)
Paulinap
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:40

Nieprzeczytany post

UKOŃCZYŁAM!
obiecałam, że napiszę to jestem! tak ukończyłam.
ten oczekiwany 6 tygodni cenny bieg miał miejsce i tak szybko się skończył. W czwartek rozpoczynam inny plan, który skupia się nieco bardziej na chudnięciu. Wagi wiele nie straciłam, ale jest tyle plusów
-kształtowanie charaktetu-jestem cierpliwa i potrafie sie skupic
-"zdrowsze myslenie"
-osiaganie celow
-pokonywanie siebie, swoich slabosci
-wyrabianie figury
-przygotowywanie swojego ciała do dalszych treningów, a takie napewno bedą miały miejsce;)
wszystkich którzy dopiero zaczynają, albo sie zastanawiają nad rozpoczęciem zachęcam do wyprobowania tego o to planu, nic nie stracicie, za to wiele zyskacie!
ODPOWIEDZ