Alternatywa dla Pegasusów

Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1636
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Update po kilku biegach.

To nie jest tak że się jakoś zakochałem w tych Reebokach. Odczuciowo są trochę inne niż Pegasusy, rzeczywiście chyba troszkę twardsze, ale biega mi się w nich fajnie. Robiłem w nich raczej spokojne biegi od 7 do 11km i nie czuję że są za twarde na takie spokojne bieganie. Myślę że taki idealny typ biegu dla tych butów to właśnie trochę szybsze rozbieganie (w moim przypadku 5:30/km) od 6 do 10km. Pewnie na coś dłuższego wolałbym inny but ale i tak jestem zadowolony.

Biegałem też w nich u siebie po pagórkowatym lesie i tu dużo lepiej niż Pegasusy. Najki mocno zamulały po ziemistej nawierzchni a te lepiej sobie radzą.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1902
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na dyszkę@5:30 nadadzą się każde, to nie są warunki do sprawdzenia butów.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1636
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Czemu? Nie każde buty kupuje się do sprintów albo do startów. Czasem potrzebujesz buta do spokojnych rozbiegań i takiego potrzebowałem. Rozumiem że w ten sposób nie ocenisz, wychwycisz różnych cech buta, ale raczej każdy potrzebuje buta do spokojnego biegania i raczej nie biega tego w trampkach.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1902
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oczywiście. Tylko 10k to za mało dla buta do dystansu, a 5:30 za wolno dla buta do szybkości. Czyli takie mniej więcej "nic konkretnego" zostaje przetestowane.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1636
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

@Amadeusz bo pamiętam, że głównie Ty mi tu ostatnio pomagałeś. Wracam na moment do tego tematu. Pamiętam, że wtedy szukałem Saucony Triumphów, ale nie było żadnych promek i kupiłem taniutko te Reebok Floatride Energy. Będę powoli dobijał nimi do końca, a że są czarne to planuję zostawić je do chodzenia.

No i znalazłem Saucony Triumphy 19 w moim rozmiarze za 399zł. To sensowna cena jak na 2024 rok? Poza tym wracam do Was właściwie z tym samym pytaniem co wtedy. Czy przez ten rok coś się zmieniło? W sumie mogę wydać trochę więcej. Myślę, że za but trochę wyższej klasy niż te Reeboki/Pumy do 500zł mogę dać. Widziałem w innym temacie rozmowę o Hokach, ale Cliftony z tego co widzę są dużo droższe i jedyne, które znalazłem w okolicy 500 to te Mach 5.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1636
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Plus znalazłem jeszcze Deviate Nitro w super cenie ale w wersji pierwszej. Tylko dwójka wchodzi w grę czy jedynka też okej? Wiem ze to już inny podtyp buta niż to o co wcześniej pytam, ale akurat mi się rzuciły w oczy te Deviate Nitro w moim rozmiarze za 290zł
ODPOWIEDZ